Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: £atwiejsze op³acanie parkomatów - z telefonu.

  1. #1
    KeeperPL
    Go¶æ

    Domy¶lnie £atwiejsze op³acanie parkomatów - z telefonu.

    Sprawa oko³o-motoryzacyjna ale mo¿e znajd± siê osoby którym to info siê przyda. Je¿eli bêd± to dla wszystkich "oczywiste oczywisto¶ci" to od razu przepraszam ;P

    Od jakiego¶ czasu w wiêkszych miastach mo¿na op³acaæ czas parkowania przy pomocy aplikacji na telefony z iOSem, androidem i systemem windows. Ostatnio w koñcu zebra³em siê w sobie i przygotowa³em wszystko co potrzeba i muszê Wam powiedzieæ, ¿e nie wyobra¿am ju¿ sobie starego sposobu p³acenia za parking w miejskich strefach p³atnego parkowania!
    Mimo ogromnej wygody, sposób jest chyba do¶æ ma³o popularny bo raczej nie widujê samochodów z odpowiednim oznaczeniem za szyb±.

    Mo¿e dlatego, ¿e zniechêcaj±ca jest na pewno konieczno¶æ poczynienia pewnych kroków przygotowawczych: trzeba wydrukowaæ (lub napisaæ czymkolwiek) odpowiednie oznaczenie które przy parkowaniu wrzuca siê za szybê, na telefonie pobraæ i zainstalowaæ specjalne oprogramowanie, zarejestrowaæ siê, przelaæ jakie¶ ¶rodki. Ale to w sumie jednorazowo.

    Za to korzy¶ci - przy wysiadaniu wrzuca siê tylko przygotowane oznaczenie za szybê, odpala aplikacjê i wybiera jeden z kilku rodzajów parkowania np.:

    • "Start". I licznik leci. Po powrocie do auta klika siê "Stop" i tyle z konta ¶ci±ga.
    • Od razu wybranie okre¶lonej ilo¶ci czasu do op³acenia.


    Przewagi nad potrzeba sta³ego posiadania drobniaków, strat± czasu na ganianie za parkometrami i wracaniem ¿eby wrzuciæ wydruk, brakiem mo¿liwo¶ci zdalnego wyd³u¿enia czasu parkowania (bo spotkanie siê przed³u¿y³o), nie trzeba chyba nikomu t³umaczyæ ;-)

    Aplikacja to Skycach, us³uga - Mobiparking. Dostêp w nastêpuj±cych miastach:

    Bia³ystok
    Bydgoszcz
    Che³mno
    Chorzów
    Ciechanów
    Czêstochowa
    Gdañsk
    Gdynia
    Grudzi±dz
    Hel
    Kraków
    Krynica Morska
    Legnica
    Lublin
    £ód¼
    Nysa
    Ole¶nica
    Ostro³êka
    Pabianice
    Poznañ
    S³upsk
    Sopot
    Swarzêdz
    Szczecin
    ¦winouj¶cie
    Toruñ
    Wa³brzych
    Warszawa
    W±brze¼no
    Wroc³aw


    Wiêcej info: odno¶nik.


    Deklaracja: nie mam ¿adnego zwi±zku z twórcami aplikacji, nie czerpiê te¿ ¿adnych innych zysków czy korzy¶ci ze zwiêkszenia ilo¶ci osób korzystaj±cych z w.w. us³ugi.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Mo¿e pomy¶la³bym o tym gdyby to zjada³o pieni±dze z konta/doliczane by³o do rachunku telefonicznego. W przypadku jaki¶ wp³at to tylko dodatkowy k³opot dla mnie + ta rejestracja, która te¿ zajmuje trochê czasu. Ja kto¶ chce to ok, ja jestem na nie
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  3. #3
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziêkowano Thanks Given 
    200
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Je¶li chodzi o Poznañ to temat jest ju¿ do¶æ stary ,u¿ywam Mobilet od kilku lat .Przelewam raz na pó³ roku 30 z³ i jak mnie wyniesie do strefy to p³ace telefonem , jak zdarzy mi siê jechaæ tramwajem te¿ tak samo kasujê bilet. Wygoda jest znaczna . S± te¿ inne plusy ,gdy zapomnisz skasowaæ w autobusie i wpadnie kanar to jest szansa siê uratowaæ w 15 sekund

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    no dobra, wgra³em apke, zobaczymy ...
    Pozdrawiam

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Ja pierdziuuu ...to teraz "kanary" i Ci od parkomatów bêd± musieli mieæ wy¿sze wykszta³cenie lub co¶ w tym rodzaju zwi±zane z informatyk± .
    Hhmmm ...ciekawe kiedy szalety bêd± na tak± aplikacjê - i czy w razie "W" nie zesram siê lub posikam zanim op³acê skorzystanie z takiego przybytku ?

    Tylko patrzeæ jak ka¿dy bêdzie mia³ czytnik w uchu .... ( J.Machulski - "Seksmisja" )
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    to co napisa³e¶ Andrzeju ju¿ siê dzieje... po tym wszystkim, za jaki¶ czas bêdziemy ganiaæ znowu z maczugami po d¿ungli ...
    Pozdrawiam

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Eeee... tak to mia³o byæ po 3 wojnie ¦wiatowej co przepowiada³ A.Einstein - "... nie wiem jak bêdzie wygl±da³a 3-cia Wojna ¦wiatowa ale 4-ta to ju¿ bêdzie na kamienie i kije ..." ( mniej wiêcej co¶ w tym stylu )

    Pewnie Pan Einstein mia³ racjê bo moim zdaniem 3-cia wojna ¦wiatowa rozgrywa siê ju¿ i teraz na naszych oczach !
    ..... na przeciw wychodz± ludzie z pa³kami i kamieniami


    PS;
    nie wiem czy aplikacja w ich telefonach przewiduje uczestnictwo w manifestacjach
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  8. #8
    Starszy u¿ytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziêkowano Thanks Given 
    733
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Niestety tylko bardzo ma³a czê¶æ ludzi ma t± ¶wiadomo¶æ. A wojny s± ró¿ne, jak choæby prowadzona od lat przez Rosjê wojna energetyczna, której wa¿nym elementem jest Ukraina, to samo robi± inne mocarstwa, USA, Niemcy, Wlk. Brytania. Niestety jest ten wynalazek zwany mediami, istniej± socjotechniki, dzia³ania podprogowe. Ot taka ma³a dygresja w temacie.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Muniek1310 Zobacz post
    Niestety tylko bardzo ma³a czê¶æ ludzi ma t± ¶wiadomo¶æ. A wojny s± ró¿ne... istniej± socjotechniki, dzia³ania podprogowe...
    Sorki ,¿e wygrzeba³em tylko to z Twojego wpisu .....ale chyba zadzia³a³ na mnie "podprogowo" .

    A to wszystko ponoæ dla NASZEGO dobra i u³atwienia ¿ycia ....
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  10. #10
    Starszy u¿ytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziêkowano Thanks Given 
    733
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Hehe, dobre... ; )

  11. #11
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziêkowano Thanks Given 
    200
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Andrebar Zobacz post
    Ja pierdziuuu ...to teraz "kanary" i Ci od parkomatów bêd± musieli mieæ wy¿sze wykszta³cenie lub co¶ w tym rodzaju zwi±zane z informatyk± .
    Hhmmm ...ciekawe kiedy szalety bêd± na tak± aplikacjê - i czy w razie "W" nie zesram siê lub posikam zanim op³acê skorzystanie z takiego przybytku ?

    Tylko patrzeæ jak ka¿dy bêdzie mia³ czytnik w uchu .... ( J.Machulski - "Seksmisja" )
    Takie czasy , albo idziesz do przodu albo siê cofasz , ja 2 lata mówi³em ,¿e smartfon mi nie potrzebny , teraz nadganiam bo dzieciaki z gimbazy mnie oblatuj±.
    Parkowanie te¿ ma plusy , sam okre¶lasz pocz±tek i koniec czasu ,przed³u¿asz dowolnie bez latania po parkomatach. Za szyb± nic nie trzeba zostawiaæ ,to tylko u³atwienie dla kontrolerów ,maj± obowi±zek sprawdzenia ka¿dego auta po nr rej czy nie jest op³acone online. Niestety w Poznaniu 1/3 miasta ju¿ jest w strefie ,a czaj± siê na kolejne dzielnice , nie to co we Wroc³awiu gdzie tylko w ¶cis³ym centrum widzia³em parkomaty. Taka polityka i nie ominiesz.

  12. #12
    Starszy u¿ytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziêkowano Thanks Given 
    733
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Niestety ta wygoda jest kosztem prywatno¶ci, której ju¿ siê nie ma.

  13. #13
    KeeperPL
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tak to ju¿ jest. Dobrowolnie oddajemy prywatno¶æ w zamian za bezpieczeñstwo, szczególnie w okresie ostatnich kilku dekad. Ka¿dy ju¿ sam musi szacowaæ i oceniaæ ile jednego jest gotów oddaæ za drugie.
    Dla mnie tak ogromna wygoda zdecydowanie warta jest tego, ¿e "SkyCash Poland Spó³ka Akcyjna z siedzib± w Warszawie, pod adresem: Rondo ONZ 1 (00-124) Warszawa" bêdzie posiada³ informacje o tym gdzie i kiedy parkujê (zazwyczaj raz w tygodniu poza tym okazjonalnie).

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •