Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Temat: Van czekam na sugestie rocznik 2005 za 25000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #16
    nicolae
    Gość

    Domyślnie

    Chyba trochę napaliłem się na te C4 Picasso a żona jeszcze do tego dodała "że niebieski" - wczoraj miałem okazję przejechać się jednym ale już po lifcie. Znajomy ojca ma w automacie ale ja jednak wolałbym manuala.
    Mam pytanie odnośnie tego silnika 1,6HDI:
    1. Czy wszystkie w C4 Picasso mają dwumasę i DPF?
    2. Czy waszym zdaniem przy dojazdach do pracy (10 km w jedną stronę) i ewentualnie pare razy w miesiącu trasa (rzadko autostrady i drogi szybkiego ruchu) to 1,6HDI wystarczy i będzie dobrym pomysłem czy jednak szukać w benzynie?
    3. Czy manual czy automat? (ogólnie jestem zwolennikiem manuali)
    4. Czy znacie może kogoś kto pomaga w ściąganiu bądź specjalizuje się w tych autach (tak jak np. carpasja - ale oni to głównie widze w mazdach "siedzą")
    Na teraz to wszystko

  2. #17
    nicolae
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże?
    Panowie o co w kwestii zafiry, jakie silniki polecicie?
    Jak wypada w stosunku do C4? (eksploatacja, naprawy, zużycie paliwa, komfort)

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Będę miał 2 ładne Mazdy 6 - jedna w benzynie, druga w dieslu
    Z VANów w tym budżecie to tylko Zafira. 1,9 120KM lub 150KM są ok
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    nicolae
    Gość

    Domyślnie

    Chyba jednak będę poszukiwał tej zafiry.
    Teraz tylko kwestia czy diesel czy benzyna. Dość dużo ogłoszeń jest w benzynie 1,8 ale nie wiem czy to odpowiedni silnik do tego samochodu.
    Jakoś z oplami "jestem oswojony" naukę jazdy zaczynałem od opla astry classic ojca, potem bodajże astra II a teraz co jakis czas podróżuje oplem combo tour 1,7 ale nie pamiętam dokładnie jakim (napewno nie jest demonem przyspieszenia i prędkości ale mi odpowiada). Auto ma już prawie 450tyś km przejechanych w 11 lat i jeszcze daje rade bez wiekszych napraw (po 400 tysiącach padła turbina - pogięta jedna łopatka mechanicznie - jak twierdził mechanik, wczesniej wymiana stacyjki, przepływomierza, zaprawka progów no i coś było robione z zawieszeniem ale to wszystko i tak powyżej 200 tyś. km). Stąd mój nie mały szacunek do opli.
    Moje auta to dotychczas VW Bora 1,9TDI, A4 1,9TDI (niestety oba mi skradziono) a teraz Toyota Corolla 1,6B (najlepiej wspominam A4). Jednak żona i powiększająca się rodzina zmusza mnie do kupna jakiegoś VANa.

  5. #20
    nicolae
    Gość

    Domyślnie

    Możecie polecić kogoś kto zajmuje się sprowadzaniem samochodów na zamówienie lub pomaga w sprowadzeniu? Chodzi mi głównie o jakiegoś speca od Citroenów?
    Dorosłem wkońcu do kwiesti zmiany auta, budżet też trochę mogę podwyższyć. Serce mówi 4C picasso (podoba się żonie), rozum Zafira (koszty eksploatacji)

  6. #21
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Jeżdżę Zafirą od 3 lat. 1.9CDTI 150KM z automatem. Tak jak na początku nienawidziłem tego samochodu, tak teraz z czystym sumieniem mogę ją polecić. Z zalet - nie psuje się, wygodny. Z wad - trochę rdzy, głośny silnik, ciut za twarde zawieszenie, kiepska widoczność (szerokie słupki). Nie wiem, jak benzyniak, wydaje mi się, że w miarę poradzi sobie z tym autem, ale bez szaleństwa.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli pamiętam dobrze to ty jesteś od nas nicolae więc albo skorzystasz z usług Czesława albo wal jak Remek na dół kraju do tradeluxa on ma cytryne od niego to chyba się dogadacie
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  8. #23
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkmal Zobacz post
    Jeżdżę Zafirą od 3 lat. 1.9CDTI 150KM z automatem. Tak jak na początku nienawidziłem tego samochodu, tak teraz z czystym sumieniem mogę ją polecić. Z zalet - nie psuje się, wygodny. Z wad - trochę rdzy, głośny silnik, ciut za twarde zawieszenie, kiepska widoczność (szerokie słupki). Nie wiem, jak benzyniak, wydaje mi się, że w miarę poradzi sobie z tym autem, ale bez szaleństwa.
    a tak psioczyles, ze polecam Zafire (tania w utrzymaniu, malo awaryjna i tania w zakupie)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #24
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Nooo... Ale trzy lata mi zajęło, zanim do tego doszedłem. Poważnie, jeszcze w zeszłym roku chciałem ją sprzedać, aby tylko się pozbyć Więc coś jest na rzeczy.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    C4 picasso szukaj lepiej, bo bezpieczniej,w manualu, automaty i półautomaty zostaw lepiej w spokoju,

    To co mieści się w Twoim budżecie w D http://suchen.mobile.de/auto/citroen...mbitCountry=DE
    Pozdrawiam

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W niedzielę rozmawiałem z klientem, który 1,5 roku temu kupował Zafire. Szuka czegoś małego i stwierdził, że ma dość Opli - to ja zdziwiony - dzieje się coś, coś się stało.
    On: nie, nic do auta nie dołożyłem, a zrobiłem 40tys km na gazie tylko wie Pan to jest Opel

    Ja wiem, że to nie jest jakość Lexusa czy BMW, ale to jest auto tanie w utrzymaniu i tanie w zakupie
    To, że plastiki nie są górnych lotów można to chyba wybaczyć
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    czasami marka się znudzi, czasami chce się coś innego sprawdzić, ja miałem 4 Ople i z każdego byłem zadowolony...
    Pozdrawiam

  13. #28
    nicolae
    Gość

    Domyślnie

    Szukam kogoś kto by zrobił inspekcje auta w okolicach Lidzbarka Warmińskiego

  14. #29
    nicolae
    Gość

    Domyślnie

    Nieaktualne, koleś już sprzedał. Musiało być dobre auto. Zafira b 1,8 z przebiegiem niecałe 80 tyś za 29 900 (z ogłoszenia) - 2 dni i sprzedana

  15. #30
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicolae Zobacz post
    Nieaktualne, koleś już sprzedał. Musiało być dobre auto.
    albo kupował ktoś kto niema pojęcia o autach
    Pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •