Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Van KIA / RENAULT rocznik 2014 za 65000 zł na Pb+LPG. miasto < 50%

  1. #1
    miskulecka
    Gość

    Domyślnie Van KIA / RENAULT rocznik 2014 za 65000 zł na Pb+LPG. miasto < 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    KIA / RENAULT
    Budżet na zakup auta:
    65000
    Preferowany rok produkcji:
    2014
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Po ponadpółrocznych perypetiach (także na tym forum) moje poszukiwania samochodu dobiegają końca. Zdecydowałem się na nowy hehe, po prostu szukanie używanych mnie zmęczyło.
    Jestem na ostatniej prostej, pozostało mi wybrać między dwoma modelami, co do których jestem już konkretnie umówiony z dealerami.
    1. Kia Carens 1.7 diesel, wersja S czyli praktycznie golasek, ale nawet golasek ma całkiem miłe wyposażenie, a przede wszystkim zaaa****ście mi się podoba nadwozie.
    2. Renault Scenic 1.6 Pb 110 KM z fabrycznym LPG i wyposażeniem praktycznie kompletnym (bez skóry i dachu panoramicznego).

    Kia ma gwarancję i lepszą renomę, Scenic jest napakowany bajerami, kolorowymi wyświetlaczami i cudami na kiju. Oba są ekonomiczne w eksploatacji (przynajmniej paliwo - tu ON, tu LPG).

    Proszę o Wasze konstruktywne opinie.

  2. #2
    dziabonq
    Gość

    Domyślnie

    Co do gwarancji w Kia, to poczytaj dokladnie warunki bo nie jest tak pieknie.

  3. #3
    miskulecka
    Gość

    Domyślnie

    zdaję sobie sprawę, teść ma Soula sprzed kilku lat salonowego... trzeba się będzie na coś zdecydować a oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.
    czy wiadomo coś o DPF w kijach? obecnie jeżdżę dieselkiem ale sprzed wprowadzenia tych wynalazków i nie wiem czy należy się obawiać...

  4. #4
    dziabonq
    Gość

    Domyślnie

    1.4 i 1.6 nie maja dwumasy ani DPF, plus ze sa na lancuszku (plus jak kto chce:P ) dopiero 2.0 miaja dwumase i DPF oraz pasek rozrzadu - tyle sie dowiedzialem, gdy szukalem swojego KIJA

  5. #5
    miskulecka
    Gość

    Domyślnie

    dzięki dziabongu ale to jest 1.7 więc ani 1.4 ani 1.6 ani 2.0

  6. #6
    dziabonq
    Gość

    Domyślnie

    jak pisalem, tyle sie diwiedzialem, bo takowe ilniki byly, teraz widac poszerzyli game

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    KIA ma lepszą renomę od Renault? Dla mnie to jakaś nowość

    Powiem tak, kupująć Scenica, dostajesz nowocześniejszą technologię i lepiej wykonane auto... co z tego, że w nowym wszystko wygląda tak samo ładnie, zobaczysz różnicę za parę lat. Renault zrobiło spory skok jakościowy na +... ale w PL nadal jeździ się na stereotypach, a potem płacz, że jak to... VW Passat się psuje i jest do d... wykonany?

    Gwarancja 7 lat to ważny punkt, ale ona również nie jest bezwarunkowa... przed zakupem proponuję też porównać stawki roboczogodzin serwisowych obu marek i przebiegi między przeglądami. Z tego co wiem, to w Renault możesz zrobić przegląd co 20-30tys.km lub 2 lata.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •