Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Obszywanie kierownicy skórą - co warto wiedzieć przed...

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Post Obszywanie kierownicy skórą - co warto wiedzieć przed...

    Temat obszywania kierownic ostatnio przewija się przez forum. Każdy, kto kiedykolwiek interesował się tematem wie, że pospolitą "kierę" można oskórować już za 100zł... Plastikowa kierownica w aucie nie jest problemem dla większości "speców" o obszywania...

    Myślę, że w tym wszystkim zapominamy o jednej najważniejszej rzeczy, że tą "kierę" będziemy obracać w łapkach następne kilka(dziesiąt)set kilometrów, więc warto byłoby mieć z tego jakąś przyjemność...

    W załączniku do tematu, chciałem wam pokazać, jak wygląda obszyta kierownica w mojej Megane. Od razu zaznaczam, że wybrałem jedną z najdroższych firm, a ponadto, praktycznie jedynej, która wprost informowała mnie, że NIE robi partackich szwów tylnych...

    Takich partackich szwów, które robi 90% obszywaczy i to bez względu na to, czy płacisz za usługę 100 czy 200zł...


    No, ale wracając do tematu... poniżej pokaże wam, jak będzie wyglądać po obszyciu, kierownica, która nigdy nie miała na sobie skóry (brak nacięć na schowanie szwów). Rozwiązania są 2. Rezygnacja z łączenia skóry lub wykonanie nacięć (dodatkowo płatne).



    Oczywiście, najważniejsze w tym wszystkim będzie to, jaką skórą obszyta będzie kierownica, bo często może to być skóra II gatunku lub nawet skóra meblowa... która są zdecydowanie mniej trwałe i "gorsze" w dotyku...
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 27-05-15 o 12:17
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    W załączniku do tematu, chciałem wam pokazać, jak wygląda obszyta kierownica w mojej Megane. Od razu zaznaczam, że wybrałem jedną z najdroższych firm, a ponadto, praktycznie jedynej, która wprost informowała mnie, że robi partackich szwów tylnych...
    Chyba miało być, że nie robi partackich szwów choć z Twoim szczęściem różnie może wyjść

    Powyższe to taki żarcik oczywiście. Przy okazji dopytam jak oni to robią? Ściągają kierownicę i demontują tylko ten plastik między kierą a zegarami co widać na fotkach czy coś jeszcze trzeba ściągać/rozbierać? Druga rzecz - wyszła im po założeniu kierownica idealnie prosto w czasie jazdy na wprost? Wiadomo, że można również zrobić zbieżność i skorygować, jednak chodzi mi o sam montaż czy utrafili idealnie w położenie wyjściowe?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 22-05-14 o 14:14
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    wyslales kierownice do Boleslawca, czy tam w jego okolice ?
    Apropos obszywania to jestem zwolennikiem ... kupna oryginlanej skorzanej kierownicy w idealnym stanie. Jakos nigdy nie widzialem 100% zadowalajacego efektu obszycia (jakosc szwu, i faktura skory jak fabrycznie).

    PS Robote Bandziora (taki mial nick chlopak z DBL dawien dawno na forach VW) tez widzialem.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Oczywiście, błąd poprawiony

    Kierownicę ściągałem sam i wysyłałem... nie polecam robić obszycie bez demontażu. W Megane jest nacięcie w/g którego centrujesz kierownicę. Nie da się jej założyć "źle" W innych przypadkach warto sobie zaznaczyć pozycję wyjściową. Do zdjęcia kierownicy przeważnie wystarczy ściągnąć poduchę.

    EDIT:
    Wysyłałem do Katowic, firma:
    F.P.H.U. REMILUX
    ul. Gliwicka 115
    40-855 KATOWICE
    tel. 606 369 569

    Na allegro są jako user "remilux", jest tam też link do filmu z procesu obszycia.

    Płaciłem 200zł + wysyłki, ale teraz widzę, że cenią się już 250... robią też nacięcia, jakby ktoś potrzebował.
    Polecam gładką skórę, jakbym wiedział, że jest taka zajefajna, to bym z perforowanej zrezygnował...

    Obszycie jest w 99% zgodne z oryginałem, bo nie udało się idealnie schować tylnych szwów w porównaniu z fabrycznymi, ale
    może się czepiam

    BTW: Sporo firm robi dobrą robotę, ale większość woli iść na łatwiznę i walić szwy przez środek...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 22-05-14 o 14:18
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    SYSOP
    Gość

    Domyślnie

    Polecam REMILUX
    Tak wygląda obszyta kierownica i gałka w Lancer CS
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ale gałka wygląda ciulowo

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    53
    Podziękowano Thanks Given 
    44
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Temat "kierki" mnie również zaciekawił, a że mam w Legacy plastikową, to myślę o obszyciu skórą. Niestety Remilux "krzyczy" sobie już 300PLN i zastanawiam się nad poszukaniem oryginału w dobrym stanie.

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Obszywanie kierownicy skórą - co warto wiedzieć przed...

    NO a jaki to problem każdy kto odszywa może ci zrobić nawet w szachownice jak się uprzesz.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •