Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kobieta szuka miejskiego auta na Śląsku

  1. #1
    agnieszka83
    Gość

    Domyślnie Kobieta szuka miejskiego auta na Śląsku

    Witam serdecznie

    Na forum trafiłam przypadkiem, bo mnie juz czarna rozpacz ogarnia, jeśli chodzi o kupno samochodu. Na początku zakładałam budżet do 5 tysięcy, teraz jestem skłonna kupić coś do 7, o ile stan będzie adekwatny do ceny.

    Przede wszystkim:
    - nie chcę auta sprowadzonego
    - nie chce od handlarza bo łżą jak psy
    - wspomaganie kierownicy obowiązkowe
    - hatchback, krótkie, małe, abym nie miała problemów z parkowaniem
    - benzyniak, km wiele nie zrobię
    - bezwypadkowe
    - silnik max 1.6
    - bez sportowych zawieszeń, tuningów, to ma byc auto do nauki jazdy (mam prawko, aż 2 miesiące, więc wiecie).
    - raczej od rocznika 98/99 w górę

    Najchetniej bym kupiła punciaka, ibize, lanosa (hatchbacka), ewentualnie seicento (ale nie za 7 tyś.), ale to juz w ostateczności
    Ogladałam parę aut, na kilkadziesiat ogłoszeń dzwoniłam, mąż nawet wszedł do komisu .
    Pisałam (dalej pisze) na innym forum samochodowym (http://www.forumsamochodowe.pl/miejskie-autko-dla-kobiety-do-5-tys-co-kupic-na-slasku-vt74433.htm - do poczytania dla chetnych bo jestem bardzo wybredna, ale z czasem tez zmienilam światopoglad na pewne sprawy), gdzie fajni chłopcy szybko mi zweryfikowali wiele ogloszeń. Jest po prostu koszmar, w chwilach rozpaczy mówie, że dla mnie w tym kraju nie ma samochodu

    Może Wy drodzy forumowicze mi pomożecie?
    Mieszkam w Świętochłowiach (obok Chorzowa) i chciałabym coś kupić w okolicy. Mąż do 18 pracuje, więc mało czasu zostaje na oględziny. W grę wchodzi więc Katowice, Sosnowiec, Gliwice i tychże miast okolice.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno koledzy Ci pomogą. Jedno co mogłabym doradzić to przeglądaj sobie sama ogłoszenia o wybranych parametrach i wrzuć najciekawsze do oceny właśnie przez forumowiczów.

    Szkoda że nie masz większego budżetu, sprzedałabym Ci mojego opelka
    Pozdrawiam i życzę szczęścia.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeden z forumowiczów o bardzo słodkim avatarze ma auto, którym mogłabyś być zainteresowana. Myślę, że przy dobrej cenie nawet Ci je na Śląsk dostarczy . Auto uczciwie opisane, od osoby prywatnej:

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....Nie-idea%C5%82

    Na przyszłość prośba o korzystanie z formularza, który jest obowiązkowy w tym dziale.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    agnieszka83
    Gość

    Domyślnie

    A dziękuje Małgorzato Przez ostatnie 3 tygodnie przerobiłam wszystkie ogloszenia do 5 tysięcy i wszystko zostalo odrzucone. Do 7 przegladałam dzisiaj na allegro tylko punciaki, ibizy i seicenta. Wszystko sprowadzone/od handlarzy (odrzucam od razu - może to błąd)/wypadkowe/albo bezwypadkowe, a widać że cos tam było. Dzisiaj juz nie mam siły na to, poszperam jutro. Z bieżących jedyna interesujaca oferta to wydaje sie ta:

    http://olx.pl/oferta/fiat-seicento-b...tml#e2241798b0

    Ps. Oj też żałuje, że nie mam więcej, ale rodzinne to 8-letnia fabia warta góra 15 tyś, więc nie śmiałabym mieć auta droższego od mojego męża :P No i przeprowadzka za pasem, więc bez szaleństw


    takietam a dokopałam się do tego auta, ale to sedan. Przy moich zdolnosciach to ja sobie takim długim autem rady nie dam. Typowa baba ze mnie jeszcze za kółkiem A formularz zerkne, bo nie widziałam ze cos takiego jest.
    Ps. No juz znalazłam formularz, teraz tego nie zmienie, bo nie ma sensu zasmiecac forum. Wybaczcie
    Ostatnio edytowane przez agnieszka83 ; 17-05-14 o 21:40

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Moja lepsza połówka, czyli żona, jeździła tym autem 3 lata i nic nie przytarła. Też zaczynała od zera.

    Przytarcie auta za 4000 mniej boli niż przytarcie auta za 7000....

  6. #6
    agnieszka83
    Gość

    Domyślnie

    Remek nie o swoje się boje, że przytre, tylko że czyjeś i bedzie mnie to słono kosztować Naprawde nieciekawie u mnie jeszcze z parkowaniem (jak kupie to chyba sobie czujniki parkowania zamontuję). Nie miałam zbyt wiele okazji jeździć po zdaniu prawka, dlatego wolę coś małego. Przyjrzałam się dokladnie temu Twojemu autku, nie wyglada najgorzej, chociaż rdza potencjalnego nabywce przeraża. Ale ogladałam w gorszym stanie seata, gdzie facet chciał 4,5 z łysymi oponami (tylko 1 komplet) i dośc powaznym odpryskiem na szybie (nieoryginalnej zresztą), aj dużo jeszcze mankamentów było No i wiesz jak to jest. Jak kupujesz auto to zaraz wszyscy (rodzice, znajomi) chcą zobaczyć. Uwierz mi na slowo, że moja mama by zawału dostała, bo w jej oczach bym grata kupiła (ona uznaje tylko auta z salonu) Ludzie kupują oczami, dlatego faktycznie lepiej by bylo zainwestowac troche w blacharke Gdyby nie to, że to sedan to bym się zastanawiała

    Rozgosciłam się trochę na forum i poczytałam to i owo. Trochę mi się zweryfikowały znowu poglądy. Może nie każdy handlarz jest zły
    W kazdym razie prosiłabym jeszcze o ocene tego:

    http://otomoto.forumsamochodowe.pl/f...C33250756.html

    http://allegro.pl/fiat-punto-ii-1-2-...240212390.html (tu chłopcy na 2 forum, ku mojej rozpaczy mi pisali, ze na pewno bity ;( chociaz koleś zarzekał się, że nie)

    Miałam tez tego oglądać, ale zrezygnowałam bo chyba dostał w tył:
    http://allegro.pl/daewoo-lanos-swiez...244127242.html

    Nie przeszkadza mi małe malowanie gdzieś, czy odrobina rdzy do robienia lub spory przebieg. Zdaje sobie sprawę, że klocki, rozrząd, czy oleje są do wymiany. Jednak nie chce czegoś typowo po wypadku lub czegoś co 5 raz zmienia właściciela. Po prostu nie chce trafic na mine, tylko kupić auto, którym pojezdze z 2-3 lata bez większych usterek

  7. #7
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    koleżanko z tymi linkami to do działu ocena auta. co do tego punto "bitego" to według mnie to że miał malowane lewe nadkole z przodu i lewe drzwi to nie musi świadczyć o wypadku może kobieta nim jechała i nie zmieściła sie w miejsce parkingowe jak dla mnie to jest dopiero do zweryfikowania na miejscu bo takie gadki po zdjęciach to mogą sobie wsadzić i malowanie tych elementów nie musi świadczyć o dzwonie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •