Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: Jakie dobre firmy produkujące nawigację polecacie ?

  1. #1
    ROTO
    Gość

    Domyślnie Jakie dobre firmy produkujące nawigację polecacie ?

    Chodzi mi o nazwy konkretnych producentów i oznaczenia konkretnych modeli. Ma to być bardzo proste urządzenie wskazujące drogę (najlepiej żeby głośno gadało po naszemu ) bez żadnych bajerów typu, wyświetlanie filmów, zdjęć, czy też muzyki. Priorytet to prosta obsługa, dobre mapy na Polskę i Europę, ekran conajmniej 4,3 cala, dobra bateria tzn w miarę długo trzymająca, budżet do 800 zeta, albo chociaż napiszcie jakich modeli używacie. Chcę kupić coś sensownego, nigdy czegoś takiego nie używałem, na rynku cała masa tego, a ja niewiem nawet czym się kierować przy zakupie takiego urządzenia... Pozdro i liczę na jakieś podpowiedzi

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja używam Mio MOOV 500 - jak na razie bez zastrzeżeń.
    Błyskawicznie wyszukuje adresy, duży ekran, mapę oczywiście mam... normalną
    I cena nie przekracza 400 zł

  3. #3
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Ja używam TomToma i nie narzekam. W wersji XXL masz całkiem spory wyświetlacz 5 cali i mapy 42 krajów. Na Europę mapy TomToma są chyba najlepsze, na Polskę raczej Automapa.
    Tutaj przykładowa aukcja http://allegro.pl/gps-tomtom-xxl-iq-...430745461.html

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Polecam Mio Moov 500 (z mozliwością odblokowania Windowsa)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Navi musi być koniecznie z AutoMapą, cała reszta jest zdecydowanie niewarta uwagi, o ile na zachodzie wszystkie sobie radzą, o tyle na Polskę tylko i wyłącznie AutoMapa i żebyś się nie skusił na coś tańszego, bo poprostu będzie niedopracowane. Zamiast AutoMapy kupiłem tańszego TomToma i żałuję. Na zachodzie radzi sobie dobrze i każda mapa tam sobie poradzi ale w PL tragedia przez duże T, a błędy i niedokładności mapy nawet w tak dużym mieście jak Wrocław są na porządku dziennym i w prawie każdym rejonie. AutoMapa ma trasy zweryfikowane czyli organoleptycznie sprawdzone przez ekipę jeżdżącą autem jaki jest układ znaków, jednokierunkowe, zakazy itp w ponad 90% całej zawartości mapy, TomTom i pewnie cała reszta w PL może ledwie z 30%.

    Jaki model? W zasadzie każdy nie będzie zły. Ja uważam, że navi to navi a nie coś do przeglądania zdjęć, filmów, słuchania radia i innych bzdetów. Jeśli potrzebujesz urządzenia a nie profanacji laptopa, każda raczej będzie dawała radę.

    Co do wyboru - najlepiej idź do Media Marktu albo jakiegoś innego wielkiego sklepu z elektroniką, urządzenia tam są włączone i poklikaj, powpisuj znane trasy, spróbuj odnaleźć swoją okolicę i sam stwierdzisz, które menu Ci najlepiej leży.

    Warte uwagi opcję i łatwość ich włączania/wpisywania/ustawiania itd:
    -punkt przelotowy na trasie (najlepiej jeśli mogą być kilka)
    -możliwość ominięcia płatnych autostrad
    -ograniczenia prędkości, niektóre nawet nowe modele uważają, że w mieście można 60, sprawdź czy jest 50 oraz czy można zmieniać limity prędkości na różnego rodzaju drogach
    -czy można powyłączać wszystkie ostrzeżenia typu przekroczenie prędkości, niebezpieczne coś tam itd, na mnie wszelkie brzęczki działają jak płachta na byka, ta elektronika non stop chciałaby bimbać i stale przed czymś ostrzegać, idzie dostać szału więc lepiej wyłączyć

    Patrz też na uchwyt do szyby, musi być bardzo solidny, koniecznie żeby miał jakiś mechanizm dociskający, sama przyssawka na bank będzie odpadać od drgań jak np. u mnie

    Jeśli korzystasz z Windowsa Visty czy 7, sprawdź czy oprogramowanie do aktualizacji będzie z nią kompatybilne.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    U mnie jak na razie nie dzieje się nic złego, mam zainstalowaną najnowszą automapę PL + EU i śmiga to aż miło.
    Oczywiście navi mam odblokowaną więc jest sporo dodatkowych funkcji.

    Sam uchwyt jest bardzo stabilny i jak na razie przyssawka trzyma DOSKONALE. Do różnych powierzchni.
    Co do zakupu w MediaMarkt - chyba lepiej kupować gdzie indziej. Ale przetestować, podotykać itd - to jak najbardziej MediaMarkt.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Do 800zł bez problemu kupisz urządzenie z większym ekranem jak 4,3"... i już nawet z bajerami. Te urządzenia konkretnie potaniały, bo bez problemu możesz mieć navi w telefonie z symbianem czy androidem. Dobre mapy mają też Garmin czy Sygic. Tom Tom ma obecnie pokrycie Polski 99%, więc widocznie się poprawili...

    Zależy też na ile ta mapa ma być dokładna. Chcesz, żeby doprowadziła Cię pod konkretny nr domu, to bierz AutoMapę... ale jak Ci wystarczy, żeby trafić na konkretną ulicę, to każda mapa się sprawdzi... bo firm produkujących mapy jest dużo mniej niż tych, które robią urządzenia. Osobiście używam fabrycznej navi w aucie i mimo tego, że aktualne mapy polski nie są doskonałe, to jeszcze nie zdarzyło się, żebym nie trafił tam gdzie chciałem... właściwie to głównie numeracja budynków jest uboga, ale są nawet tzw. zadupia.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja używałem jak dotąd nawigacji do telefonu i najlepiej sprawdził sie Sygic, jeśli miał bym wybierać osobne urządzenie to tylko obsługujące Auto Mape warto też zwrócic uwage na ilosć pamięci operacyjnej w urządzeniu , absolutne minimum to 64MB

  9. #9
    sgruszczynski
    Gość

    Domyślnie

    Na nawigacje najlepiej polować w Biedronce. Ostatnio za niecałe 250 PLN były 5" nawigacje GOCLEVER http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=237410.
    Bywają również inne modele tj. Lark, Navia, które przeważnie zawsze można odblokować i cieszyć się najnowszą wersją Automapy

  10. #10
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Neonet 269 GoClever 5066 bez zbędnych wodotrysków. Potrzebna karta na mapę. Minus to średniej jakości uchwyt.

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Tom Tom ma obecnie pokrycie Polski 99%, więc widocznie się poprawili...
    Pokrycie pokryciem, fakt masz w mapie 99% dróg, ale nie jest to pokrycie zweryfikowane tzn. pracownicy TomTom nie przejechali autem z komputerami i kamerami, żeby nanieść odpowiednio zakazy, nakazy skrętu, jednokierunkowe itp. AutoMapa ma prawie 100% weryfikacji, to nie to samo co pokrycie. Wiem co mówię, bo sam przerobiłem ten temat i się z TT męczę
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Podpiszę się pod zestawem: AutoMapa + navi z "Biedronki". Z AutoMapą przejechałem po Polsce ok. 50tys. km (praca - PH :P ); jedyne czego żałowałem, to wydania zbyt dużej ilości gotówki na urządzenie (ale żal rekompensowała wielkość ekranu - 7"); używam do dziś NavRoad NR750F; ogromną zaletą takiego "telewizorka" jest możliwość precyzyjnego programowania grubym paluchem w czasie jazdy po wybojach

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tak jak koledzy piszą, urządzenie nie jest ważne, a z map-jedynie słuszną na PL jest automapa, poza granice kraju można wziąć pod uwagę igo, automapę, garminowe mapy, z urzadzeń osobiście polecam Lark i Blow (z tych namiętnie korzystałem). Przy urządzeniach zwróć uwagę na:
    -procesor (nie mniejszy niż 500 MHz by płynnie mapy chodziły)
    -slot kart SD (najlepiej by czytały większe niż 4GB)
    A firma,obudowa...to dalszy plan wg własnych upodobań. Koledzy dobrze podpowiadają urządzenia ze "Stonki" świetnie sobie radzą i miały niezłe parametry, najważniejsza sprawa to porządne mapy.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Przy samym urządzeniu warto zwrócić uwagę na szybkość odnajdywania sygnału GPS. W starszych, tanich modelach potrafiło to trwać kilka minut
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Coś z biedronki .. taki który da się odblokować, wywalić firmową mapę i zainstalować AutoMapę ....
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •