Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 46

Temat: Mercedes SL 5000 cm3 2004 - Warszawa

  1. #16
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    w sumie ja jako laik patrzac na ten raport powiem szczerze ze nic niepokojacego tu nie ma, wszystko niby dziala poprawnie, trosze o lakier trzeba zadbac i koła. Myśle, że nic poważnego nie należy się spodziewac wiec po dołozeniu troche kasy mozesz byc szczesliwym posiadaczem porzadnego merca

  2. #17
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jakby mogla byc 350-tka i to w dodatku z 2003, to mysle ze moglbym koledze zarekomendowac auto mojego znajomego, esteta az do przesady i w dodatku wlasciciel sklepu motoryzacyjnego, w tygodniu ma Focusa a SL jezdzi tylko w sezonie w weekendy. Auto z polskiego salonu, kolega 2 wlasciciel. Tylko ze ponizej 90 tys na pewno nie odda.

    http://otomoto.pl/mercedes-benz-sl-350-C32514579.html

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeszcze ma bawarke w garazu!
    To auto ma 10 lat i bedzie mialo kazdo jedno cos do zrobienia. No chyba, ze wlasciciel porobi wszystko i wliczy w cene.
    Jak dla mnie to cena jest bardzo dobra, jesli kogos takie auto interesuje faktycznie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    E65 nie jego i ją bym tak średnio polecał

  5. #20
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Vicemain - przeczytałem ten raport dokładnie oraz obejrzałem część fot (ładuje mi się jedna ze dwie minuty więc rozumiesz...) i powiem tak: w tym aucie nie ma tak naprawdę niczego żeby się mocno przyczepić. Temat kawy na wycieraczce przemilczę, natomiast jedyny sensowny argument na lekkie zbicie ceny to ta przykaleczona opona. Felgi - no fakt do renowacji, brudne klosze kierunków ale to auto ma 10 (słownie dziesięć) lat więc tak naprawdę nie masz prawa wymagać żeby to było jak z fabryki zwłaszcza, że cena jest naprawdę rozsądna. Są poczochrane bo jeździła kobieta - ciesz się, że w nic nie przywaliła przy parkowaniu a jedynie felgi obtarła. Twierdzisz, że jesteś trochę zniesmaczony stanem auta - masz prawo mieć takie odczucia ale obiektywnie oceniając są niestety irracjonalne, to wszystko da się szybko doprowadzić do wymarzonego stanu idealnego. O tym, że mamy cud zza oceanu nie będę się rozpisywał i robił powtórzeń.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #21
    Vicemain
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za wszystkie opinie, zapewniam że nie jest to moje pierwsze auto i zupełnie nie chodzi o jakieś plamy od kawy itp. oczywistym jest że 11-letnie auto musi posiadać ślady użytkowania rysy czy odpryski lakieru, wiadomo że nowe to tylko w salonie i tutaj nie ma sensu dyskutować, nie chcę kupić nowego auta tylko dobre używane stąd zapytania i zamawiane raporty.

    Mercedes-Benz SL500 w budzie R230 to klasyka gatunku podobnie jak staruszek R107 są przepiękne , zastanawiałem się też nad SL350 tego ze szklanym dachem jednak po przemyśleniu bardziej ten motor widzę w modelu SLK350 R171 niż w modelu SL.

    Propozycję zakupu nowego Opla przemilczę bo zupełnie nie jest w temacie, Mercedes tez ma SLS-a czy ostatnio modnego S-klase, jeśli było by mnie stać na zakup nowego to nie zawracał bym gitary na forum.

    Zadzwonię do sprzedawcy przedstawię się że raport zamawiałem na SL 500 , zobaczymy czy uda się wynegocjować cenę za to autko w okolicach 70+, trochę mnie przekonaliście do zakupu....

    Mam jeszcze jedna ofertę i być może niebawem zlecę sprawdzenie tego Sl 500- Mercedes-Benz R230 , link:
    reg
    Starszy jest od obecnego na niemieckich blachach wiecej przejechane ma na autobanach sprowadzony, opłacony....??

    Drugie moje pytanie jest takie: , pytam w końcu fachowców bo nigdy nie posiadałem auta z USA ??
    jak duża jest rożnica cenowa o ile istnieje w częściach zamiennych do modelu SL500 EU & USA oraz czy takie rożnice występują, czy serwis auta sprowadzanego z USA będzie droższy niż tego z EU ??, ktoś mnie tym bardzo straszył .......

    Poprosze o odpowiedzi w tym temacie......
    Pozdrawiam
    Vicemain
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-14 o 10:44

  7. #22
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma zadnej roznicy oprocz zewnetrznych reflektorow i zderzakow.

    Mechaniczne to TE SAME AUTA.

  8. #23
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    niektore auta maja inne zawieszeania na USA
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 24-05-14 o 13:36

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ale tylko jeden przypisany VIN

    -Vicemain- - jedno auto = jeden temat ....więc to następne z linku postu nr 21 zapodaj ewentualnie zgodnie z regulaminem .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #25
    Vicemain
    Gość

    Domyślnie

    Anderbar wielkie dzięki oraz wszystkim odpisującym, wiem czytałem regulamin jeden VIN jedno auto , zwyczajnie mnie ponioslo/ emocje zakupu/ dla tego nie ma co robić problemu, zlecam w osobnym temacie sprawdzenie autka tyle że w ogłoszeniu jest bez Vin-u
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-14 o 10:45

  11. #26
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    i po co ten link ponownie???

  12. #27
    Vicemain
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie zleciłem sprawdzenie i zapłacilem za raport tego autka z podanego wyżej linku , niestety nie posiadam numeru VIN by zakladać nowy osobny temat .
    Jako że mam trzy okazy do wyboru SL 500 którymi jestem zainteresowany liczę na Wasze profesionalne działanie w sensie podpowiedzi wyboru najlepszej opcji zakupu, dla tego nie chcę dzielić tego tematu na kawałki, zakup dobrego auta wymaga kilku opcji do wyboru , tutaj liczę na wyrozumiałość forumowej Administracji bez potrzeby dzielenia postów.

    Jeśli w ogólnym temacie SL 500 mamy kilka raportów z oględzin aut to chyba dobrze, wystarczy że z raportu w następnym poście zamieścimy VIN a pozostanie na forum, dodam ponownie że raport VIN.INFO oraz link do raportu jest wliczony w cenę.
    Forum nic nie traci na tym, wręcz zyskuje wiedze z prywatnych raportów dla potomnych dla tego nie widzę potrzeby rozdzielania tego tematu.
    Link do zamówionego raportu podam w tym temacia zaraz po otrzymaniu,
    pozdrawiam
    Vicemain

  13. #28
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Vicemain - powiem Ci tak szczerze - jako osoba zajmująca się również oględzinami...
    Raporty sa dość szczegółowe, dobrze udokumentowane.
    I po tym raporcie - ja osobiście na pytanie na końcu - CZY EKSPERT KUPIŁBY TE AUTO - byłem bardzo zdziwiony odpowiedzią - NIE.
    Dobre było uzasadnienie, ale to jest kwestia na inną dyskusję.
    Faktycznie wygląda to na dupochron - bo auto nie jest złe i dobrze rokuje na przyszłość.
    Oczywiście - pewnie chodzi o samo stwierdzenie - NIE/TAK ponieważ boją się pewnie "trzymania" za słowo pisane - być może mają jakieś doświadczenia ze sprawami sądowymi wytoczonymi przez zawiedzionych klientów, aczkolwiek sam raport ma służyć jedynie weryfikacji stanu technicznego auta i porównanie z opisem w ogłoszeniu!
    Tu w miarę się zgadza - więc jechać i brać do dobrego warsztatu na dokładne trzepanie i po sprawie

  14. #29
    Vicemain
    Gość

    Domyślnie

    Witam, właśnie dostałem ten drugi raport na tego Niemca po opłatach..., zdobacz Kris75 tutaj o dziwo ekspert poleca zakup tego autka czyli pewnie ocena zależy od indywidualnej opinii eksperta, ten SL 500 jest z 2002 roku i ma przebieg ok. 230tysi , stan jak na fotkach widać że zadbany.... jest znacznie tańszy bo poniżej <70tysiaków na niemieckich blachach po dokonanych oplatach, zwróciłem uwagę ze w raporcie napisane jest skrzynia biegów automat 5-biegowy, we wcześniejszym omawianym SL jest 7-biegowa czy to 7G-Tronic ?
    Mamy dwa raporty i dwa autka do oceny miedzy sobą, model EU i USA, realna rożnica kasowa zakupu wyjdzie między jednym a drugim ok.10tysi, w jedym i drugim oczywiście trzeba niestety doinwestować.
    Poproszę o Wasze opinie na ten temat.... niżej podaję link do zamawianego raportu,

    http://www.autotesto.pl/vins/881189269/vin.pdf
    http://www.autotesto.pl/dev/?id=8811...2c1972f3cd2e3b

    Pozdrawiam serdecznie
    Vicemain

  15. #30
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A to w ogóle ciekawe.
    Oceniała inna osoba, to widać.
    Akurat co do tego auta - mam kilka uwag.

    Maska i błotniki ściągane, lakierowane kilka elementów, przebieg deczko z czapy (wg oceniającego - prawidłowy - jak rozumiem opierał się pewnie na wpisach w książecce serwisowej) W 2009 roku 120 tys km, potem następny serwis w 2013 roku - 225 tys km - to ma być podstawa dla wartości prawidłowych... Hmmmm o.O
    Ja osobiście albo poszukałbym jeszcze dalej czegoś - to miał w "notesiku" albo wybrałbym się na zachód, albo ew. pojechałbym do Wawy zobaczyć OBA i podjąć jakąś decyzję.
    Ale ja osobiście (czyli czysto subiektywnie tylko na podstawie tych raportów) skłaniałbym się ku temu pierwszemu

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •