Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Niemcy : Seat Cordoba Vario 1900 cm3 2002 - Lübeck

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Niemcy : Seat Cordoba Vario 1900 cm3 2002 - Lübeck

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Seat
    VIN:
    -
    Model:
    Cordoba Vario
    Silnik
    1900 cm3
    Rocznik:
    2002
    Państwo
    Niemcy
    Miejscowość:
    Lübeck
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Proszę o opinię... Po oględzinach kilkunastu sztuk Skody Fabii I kombi postanowiłem przerzucić się na Seat'a. Wiem, że mało zdjęć jednak może coś zauważycie bo myślę się wybrać na oględziny. Klamka pasażera przy 170 tys. byłaby aż tak wytarta? Nie znam tego modelu i pytam tych co mieli styczność. Jak wygląda ogólnie zużycie wnętrza?

  2. #2
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Za piękny nie jest. Jak nie kupiłeś kilkunastu obejrzanych Fabii to raczej tej Cordoby tez nie kupisz. Wytarcie uchwytów typowe już przy mniejszym przebiegu. Silnik nie do zarżnięcia jeśli ma ten przebieg.

    Wpisz sobie nr telefonu w google to wyskoczy Ci pod tym numerem propozycja wynajęcia warsztatu z ostatniej pieczątki z książki

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    A cena adekwatna do przebiegu? Te Fabie co oglądałem to totalna tragedia jeżeli chodzi o przebiegi, najniższy jaki spotkałem miał ponad 350 tys. nalotu. Niektóre po niezłych przygodach... Naprawdę już zwątpiłem w kupno dobrego samochodu mimo, że budżet mam spory...

  4. #4
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    W tych cordobach rękojeści wycierają się bardzo szybko i ogólnie jakości wnętrza daleko do ideału ale jeżeli szukasz prostoty i taniej eksploatacji to dobry wybór, ten konkretny egzemplarz nie jest za cudowny i nie wart tej ceny jak dla mnie... Ciężko kupić dobre auto z motorem SDI bo to prawdziwe pożeracze kilometrów, typowe narzędzia pracy zazwyczaj zaniedbane... Typowy użytkownik SDI to przedstawiciel handlowy albo centuś, szczególnie w Skodzie, taki człowiek co to wali kilometry i wymienia tylko to co trzeba, nic ponad normę

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Właśnie tak jest jak piszesz. Z kupnem mi się nie spieszy więc spokojnie szukam ale z tego co widzę będę musiał dokonać zakupu w Niemczech. Teraz tylko po zahamowaniu moich zapędów przez znajomych bym nie rwał się oglądać nawet kilku sztuk w Niemczech czy innym kraju jeszcze się wstrzymuję z podróżą bo jak wiadomo można się wybrać a pieniądze na paliwo, jedzenie i inne opłaty szybko się ulatniają i nagle budżet na samochód się topi. Dlatego jak znajdę jakiś konkretny egzemplarz to będę zlecał oględziny, myślę że rozsądniejsze wyjście.
    Jeszcze pytanie, lepiej celować w Seat'a ( i bądź co bądź bogatsze wyposażenie ) czy w Skodę? Bo VW Golf'a IV kombi z SDI znaleźć graniczy z cudem, oczywiście mówię o egzemplarzu wartym ceny.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Może Xsary 1,9d poszukaj

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    regulamin
    A takowe miały ocynk? Bo bardzo mi na tym zależy to raz, a dwa, z tego co pamiętam te silniki mimo że ich wytrzymałość jest owiana legendą to bardzo się pociły, gdzie SDI takich problemów przy podobnych przebiegach nie mają. Może jeszcze coś ktoś poleci? Bo na razie kręcę się tylko wokół Fabii I, Golf'a IV i Cordoby, wszystkie SDI, wszystkie w kombi. Wcześniej szukałem Peugeot'a 106 1.5 D ale uznałem, że jednak za mały ponieważ sam takowego miałem.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 15-05-14 o 07:53

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •