Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Ocynk i opinie VW Seat Skoda

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Ocynk i opinie VW Seat Skoda

    Mam takie pytanie ponieważ chcę zakupić samochód z ocynkowaną blachą a moimi wyborami są: Seat Cordoba Vario, VW Golf IV kombi i Skoda Fabia I kombi. Jak wyglądają blachy w tych samochodach? Czytałem, że nie wszystkie Golf'y IV miały ocynk, Fabie I mają wszystkie a o Seat'cie mi nic nie wiadomo. Do tego proszę o opinie na temat tych modeli i ich bolączek, na co szczególnie zwrócić uwagę, jak wygląda zużycie wnętrza. Czy np. to prawda, że czerwone kolory mocno blakną jak nie są regularnie konserwowane i dbane?
    Z góry dzięki za opinie. Pozdrawiam.

  2. #2
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Jakie źródło informacji o tym, że nie wszystkie golfy 4 miały ocynk? Z tego co mi wiadomo wszystkie. Fabie podobnie, Cordoby 2 (model od 2002r) także ocynk, co do Cordoby 1 nie wiem, ale jeśli już to raczej nie pełny. Jako były właściciel golfa 4 powiem, że ten ocynk sporo daje (nie było korozji w typowych miejscach), ale zdarzają się też niedoróbki. Mój w wieku 8-9 lat miał juz nad przednią szybą 2 rdzawe kropki (wielkości 5 groszówki tak mniej więcej), a na pewno dach nie był nigdy blacharsko uszkodzony ani naprawiany, tak więc lepsze to niż nic, ale na cuda nie ma co liczyć.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Do typowej korozji w VW nad przednią szybą się przyzwyczaiłem, VW Touran był w rodzinie. A co powiesz o spodzie tych samochodów? W VW Touran'ie pod spodem ( 9 letnie auto ) zaczynała się mała tragedia... Źródłem było jakieś forum VW... ; D

  4. #4
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    U mnie w golfie od spodu nie zauważyłem nic niepokojącego pod względem korozji (trochę powierzchownego nalotu na elementach zawieszenia, podłoga OK), ale zaglądałem tam rzadko i raczej pobieżnie.

    Na forach rózne rzeczy ludzie piszą jak widać. Ocynk był we wszystkich Golfach 4 - taka technologia produkcji.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dzięki. Teraz tylko szukać, szukać i szukać... ; P

  6. #6
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    W golfie 4 korodują przednie błotniki i okolice klamki na tylnej klapie.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    O klapie wiedziałem, błotniki to nowość dla mnie. Dzięki.

  8. #8
    tomghar
    Gość

    Domyślnie

    Fabią combi 1.9 TDI rocznik 2001 zrobiłem ze 140 tys. teraz ma ją ojciec mój. Auto poobijane (kamienie parking itp) ale korozji brak. Model wyprodukowany u Czechów na Europe zachodnią. Lubiłem to auto.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Właśnie w takową celuję ale większość znajomych doradza mi albo Golf'a IV albo Seat'a bo mają lepsze wyposażenie. Obejrzałem kilka sztuk i niestety ale totalnie się zawiodłem i zniechęciłem. Przypomnę, że szukam tylko z silnikiem SDI.

  10. #10
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZawieR Zobacz post
    W golfie 4 korodują przednie błotniki i okolice klamki na tylnej klapie.
    Tak, w tych, które były uszkodzone i nie zabezpieczone na czas.

  11. #11
    tomghar
    Gość

    Domyślnie

    Zależy jakie walory użytkowe auta potrzebujesz...
    Fabia kombi nie jest wielkim autem na tylnej kanapie dość mało miejsca na nogi ale da się wytrzymać.Do bagażnika wchodził mi duży wózek dla dziecka i wystarczało. Moja skoda była w wersji elegance z półautomatyczną klimatyzacją, komputerem ASR 4 poduszki powietrzne podgrzewane fotele pełna elektryka itp...
    Minimum luksusu samochód do szpiku pragmatyczny a nawet ładniejszy w środku niż podobny rocznik VW polo. Golf iV jest na pewno szerszy.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jeździłem Fabią kombi i Golf'em kombi. Duży plus na korzyść VW jednak Fabia bardziej mi się podoba. Samochód będzie służył tylko dla mnie, bardzo sporadycznie więcej niż dwie osoby. Kombi dlatego, że lubię kombi i tylko kombi z wyżej wymienionych mi się podobają, tak wiem, prorodzinny kawaler... ; D Poza tym tak jak napisałem, szukam tylko SDI a Octavia I odpada. Nie wiem jeszcze jakie samochody w kombi z grupy VW miały te silniki ale też musi to być kombi a nie VW Lupo. Cóż, wybredny jestem ale czas mam to spokojnie szukam.

  13. #13
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na SDI to możesz jeszcze pomyśleć o Seacie Cordoba...

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tak jak napisałem w pierwszym poście... ; )

  15. #15
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Do sdi to trzeba jak najlzejszego auta. Blotniki w mk4 rdzewieja, bo gabkowe wygluszenie pod krawedzia blotnika nasiaka roznym syfem i woda. Mozna sie tego zawczasu ustrzec, będąc swiadomym tego problemu.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •