Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Sprowadzenie samochodu z Niemiec-formalności

  1. #1
    grifith500
    Gość

    Domyślnie Sprowadzenie samochodu z Niemiec-formalności

    Witam,
    Wybieram się do rodziny do Niemiec i przy okazji mam zamiar wrócić samochodem i mam kilka pytań.
    Z tego co czytałem to komis wystawia fakturę i nią idę do niemieckiego urzędu komunikacji po tzw żółte tablice-ile trwają formalności,dam radę załatwić to do południa tak abym mógł później ruszać do kraju?
    Czy umowa z osobą prywatną muszą być dwujęzyczne?
    Czy jak mam umowę kupna-sprzedaży to dalej formalności są takie same?
    Na co trzeba uważać przy kupnie auta z komisu?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak wcześnie zaczniesz to dasz radę Problemem jest zawsze dojazd, bo te wydziały komunikacji są jedne na "powiat" i nie zawsze masz go za rogiem. W wydziale auto tylko wyrejestrowujesz a żółte tablice dokupujesz w oddzielnym punkcie, który przeważnie jest gdzieś w okolicy. Bez kolejek trwa to 20 min. Umowa koniecznie dwujęzyczna bo polskich szlaczków żaden Niemiec Ci nie podpisze. Tłumaczenie pewnie tak czy tak będziesz musiał robić.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    możesz kupić żółte tablice na granicy https://www.google.pl/search?q=%C5%B...m=122&ie=UTF-8
    koszt takich tablic 120-130€ w D w zależności od urzędu/landu 80-125€ . Mając tablice kupione na granicy nie musisz się martwić czasem, tzn. jak kupisz auto powiedzmy ok 15-18godz. zakładasz żółte z granicy i jedziesz do domu.
    Komis zawsze musi wystawić fakturę/rachunek, nie kupuj na umową kupna-sprzedaży w komisie. Formalności przy załatwianiu są takie same obojętnie co masz, czy rachunek, czy umowę.
    Przy kupnie z komisu musisz uważać na to samo co od prywatnej osoby + to co już pisałem musisz otrzymać rachunek, oczywiście brief tez ,no i żeby jechać na żółtych auto musi być wyrejestrowane, ale to w komisie jest normą, samo auto sprawdzasz tak samo.
    Masz jakieś pytania, wątpliwości zadzwoń do mnie, nr tel. znajdziesz w necie
    Pozdrawiam

  4. #4
    grifith500
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki,
    samochód kupiony od osoby prywatnej a formalności w Niemieckim urzędzie ok 40 min z wyrejestrowaniem,ubezpieczeniem i tablicami.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A ja mam pytanie - czy każda SKP zrobi mi pierwszy przegląd auta z Niemiec? Czy są to tylko wyselekcjonowane SKP?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo robią to OSKP ( okręgówki - uprawnione do rozszerzonych badań ) i ponoć nadal w co niektórych życzą sobie tłumaczeń z dokum.zagr. auta. - sporadycznie ale jednak
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •