Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Temat: Volkswagen Golf 1.6 TDI 105KM kombi NAVI KOMBI 1,6 2011 - DABROWA GORNICZA

  1. #16
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    To wszystko wyjaśnia. Dzięki za info bo kolega się szykował na takiego i myślałem, że może ten...

  2. #17
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lip 2011
    Postów
    20
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Auto polisingowe ostatni wpis lipiec 2013 93000km
    ja nie jestem fachowiec dlatego wole niech ktos zrobi inspekcje jak mam jechac 200km w jedna strone na to samo wyjdzie

  3. #18
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Racja, pewnie i ja nieraz skorzystam z takowych.

  4. #19
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dodam gwoli uzupełnienia...:

    Podsumowanie

    Blacharsko:
    Po pomiarze lakieru stwierdzono, że:
    Auto wg mojej opinii z częściowo oryginalną powłoką lakierniczą – na zdecydowanej większości auta lakier ma grubość w granicach 100-110 um, był robiony tylny lewy błotnik (220-1300 um) – wycinany i wspawany nowy element. Spawy są w ok. nadkola i na słupku tylnym w górnej części. Drzwi tylne przelakierowane (prawdopodobnie cieniowanie – 220-230 um), maska ściągana (grubość lakieru 140-150 um), do tego kilka punktów korozji od wewnętrznej strony maski.
    Dodatkowo na reflektorach przednich ślady po flamastrze – dość charakterystyczne to jest przy handlu używanymi elementami przez handlarzy.
    Z tego powodu auto wg mnie JEST po naprawie blacharsko - lakierniczej

    Technicznie:
    Podczas oględzin stwierdzono:
    Silnik uruchamia się łatwo, bez większych problemów wchodzi na obroty, sprzęgło chodzi idealnie, hamulce w stanie bardzo dobrym. Silnik chodzi normalnie, nie słychać niepokojących dźwięków, osprzęt elektryczny cały działa, klimatyzacja, wspomaganie sprawne.
    Brak widocznych wycieków, turbina cicha i sucha, intercooler suchy.
    Wnętrze, kierownica nosi ślady zużycia, podobnie *****y czy fotel kierowcy i mogą odpowiadać przebiegowi.
    Opony są z 2011 roku – GoodYear bieżnik wysoki (ok. 7,5 mm – ok. 80 % bieżnika).

    Podczas jazdy auto prowadzi się stabilnie, sprzęgło, koło dwumasowe ciche, auto przyspiesza sprawnie w całym zakresie obrotów, nie szarpie.
    Podczas wchodzenia na obroty wyczuwalne delikatne drgania – ale być może to charakterystyka pracy.
    Nagrzewa się szybko. Podczas hamowania nie ściąga, hamuje stabilnie, równo.
    Podczas diagnostyki komputerowej brak większych zastrzeżeń, turbina pracuje bardzo dobrze, EGR również, przepływomierz sprawny.
    Środek auta dość zadbany.

    Średnio wydajnie działa klimatyzacja, klocki i tarcze hamulcowe ok (klocki z przodu na ok. 30 tys. km, z tyłu na ok. 15 tys. km).
    Auto sprzedawane przed przeglądem – wymiana oleju itd.


    Ogólnie:
    Samochód może być dobrą propozycją.
    Auto ma realną cenę, do przyjęcia.
    Stan auta określam na bardzo dobry, nie przewiduje by w najbliższym czasie były konieczne NATYCHMIASTOWE naprawy eksploatacyjne.

    Sprzedaje komis, dość uczciwie opisywał przez telefon auto, podobnie było na miejscu. Nie ma problemu, aby podjechać z autem na diagnostykę czy na stację kontroli pojazdów – trzeba się wcześniej umówić!


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •