Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Ford Mondeo mk3 V6 kombi

  1. #1
    konrad684
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo mk3 V6 kombi

    Bardzo Was proszę o ocenę tego auta.
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-mega-w...C17120417.html
    Na zdjęciach wygląda nieźle, wątpię w prawdziwość przebiegu.
    Udało mi się zdobyć VIN: WF0WXXGBBW1B50365
    Gdyby ktoś go dokładnie rozkodował (chodzi głównie o wyposażenie) będę wdzięczny.
    Cena jest bardzo korzystna ( aż za bardzo ) i to jest głownym powodem tego że wydaje mi się że gdzieś jest jakiś haczyk.
    Wpisałem w wyszukiwarce otomoto tylko numer gośćia i jest to typowy handlarz, ma kilka innych aut wystawionych, też wyglądają nieźle.
    Sprawdzałem na mobile.de w jakich cenach stoją w Niemczech takie mondeo i za takie pieniądze (wiadomo że handlarz musi zarobić ) ciężko jest znaleźć coś konkretnego: albo przebieg jest wysoki albo auto ma jakieś wady.
    Co Wy na to? Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach tego auta.
    Czy można w jakiś sposób sprawdzić przebieg auta z Niemiec np tak jak auta z Dani ( strona http://www.bilviden.dk/bilviden/esyn/search.aspx ) albo Szwecji???
    Na ramkach tablic widać nr serwisu forda ale zadzwonić do nich nie mogę bo nie znam niemieckiego

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Auta z Gniezna omijałbym szerokim łukiem. To miejsce znane jest z różnorakich przekrętów jeśli chodzi o auta.
    Cena niska - czy nie za bardzo niska?
    Jeśli chodzi o przebieg, niestety w przypadku Niemiec nie da sie go sprawdzic.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    co do teho egzemplarza cos mi sie z mieszkiem nie podoba jest dziwnie naciagniety, reflektory przednie wygladaja na nowe pozatym malo widac z tych zdjec
    no i Gniezno jak wspomniał kolega powyzej pozostawie bez dalszego komentarza
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 24-01-11 o 12:04

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A mi się wydaje że podana cena jest stosunkowo niska bo w ogłoszeniu niema ani słowa o opłatach a ponieważ to spora pojemność więc normalnie naliczone opłaty podniosą koszty przynajmniej o 2'5 tys. zł Do tego jak poczytasz ogłoszenie to rok produkcji 2001, więc tak zostanie zarejestrowany ten samochód i teraz pytanie czy Mondeo 2001 z dużym benzynowym silnikiem za jakieś 15 tys. PLN, bo takich kosztów ostatecznych należy się spodziewać, to nadal będzie taka okazja ?

    Do tego ja niewiem gdzie ten "MEGA WYPAS" , fakt to jest Ghia, czyli najwyższa wersja wyposażeniowa ale dodatkowo ponad pakiet nie została już doposażona.

    Przebieg moim zdaniem wydaje się całkiem realny, 8-9 lat i ponad 170 tys. km łącznego przebiegu, czyli w granicach 20 tys. km / rocznie więc taki przeciętny przebieg jak na benzynowy samochód użytkowany prywatnie
    Ja ostatnio kupiłem, od osoby prywatnej, praktycznie takie samo Mondeo V6 Kombi, tylko realnie produkcja 2002, zbliżone wyposażeniowo, skrzynia Tiptronic i autentycznie ma niecałe 130 tys. km, a pochodzi ze Szwecji więc wiadomo że przebieg pewny

  5. #5
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    I ile Ci wyszedł żeby mieć porównanie

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na gotowo, a więc opłacony, trzeba liczyć 14-15 tys. PLN, więc przyjmując że jest rok młodsze, ma sporo mniejszy i pewny przebieg oraz trochę bogatsze wyposażenie to znaczy że złapałem istną promocję jeżeli uważacie że ten "Mega Wypas" z ogłoszenia jest podejrzanie tani

  7. #7
    konrad684
    Gość

    Domyślnie

    To że w tej cenie nie ma opłat to ja wiem, dokładne wyposażenie i rok produkcji znam po sprawdzeniu VINu i nie ruszają mnie za bardzo teksty sprzedającego.
    Bartek 28 ja porównuję cenę tego auta do cen niemieckich, wejdz na autoscout24 albo mobile.de to zobaczysz w jakich cenach tam można kupić, dodaj do tego zysk handlarza i wychodzi że pewnie nie dał za nie więcej niż 9-10tys. zł a za tą cenę to albo auto uszkodzone albo z bardzo dużym przebiegiem.
    Zobaczcie dla porównania to auto, podobny przebieg wyposażenie, ten sam rok


    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez konrad684 ; 24-01-11 o 13:02

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja na podane portale raczej nie zaglądam, bo wiadomo że zagląda tam pół polski, a to co jest tanie i w miarę znośnym stanie to zazwyczaj odrazu znajduje nabywcę i jedzie w kierunku wschodnim ewentualnie wogóle nie trafia do sprzedaży poprzez stronę internetową tylko do handlarzy którzy stale odbierają samochody i którzy dostają inne ceny niż kupujący jeden samochód więc na końcu pozostaje tylko to co drogie i wychodzą takie ceny w Niemczech

    Dla porównania tak bez zbytniego poszukiwania znalazłem w ogłoszeniu prywatnym w Szwecji takie Mondeo V6 Ghia, Manual, tyle że Sedan, autentycznie ok 155 tys. km (możesz sprawdzić po numerach) i sprzedawca wywoławczo ceni ok. 11 tys. PLN
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  9. #9
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    nie wierz handlarzom z Gniezna - nigdy!!!!

  10. #10
    konrad684
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest tak źle z tym Gnieznem. Postanowiłem obejrzeć to auto. Sprawdzałem je miernikiem :na nadkolu za przednim kołem, pod lusterkiem i koło tylnej lampy ( wszystko po stronie kierowcy) jest trochę szpachli, poza tym ok, raczej nie jest spawany z kilku. Wymieniona przednia szyba ( w 2004 roku ) ale na oryginalną forda. Lampy przednie oryginalne, podłużnice wyglądają ok, na masce trochę odprysków od kamieni, poza tym kilka rys. Wnętrze też niezłe. Martwi mnie tylko spasowanie plastików( zaznaczyłem na zdjęciu), chyba ktoś coś tam majstrował.

    Silnik wydaje się ok.

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No widzisz szpachla jest a w ogłoszeniu napisane że lakier oryginalny.

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad684 Zobacz post
    Nie jest tak źle z tym Gnieznem. Postanowiłem obejrzeć to auto. Sprawdzałem je miernikiem :na nadkolu za przednim kołem, pod lusterkiem i koło tylnej lampy ( wszystko po stronie kierowcy) jest trochę szpachli, poza tym ok, raczej nie jest spawany z kilku. Wymieniona przednia szyba ( w 2004 roku ) ale na oryginalną forda. Lampy przednie oryginalne, podłużnice wyglądają ok, na masce trochę odprysków od kamieni, poza tym kilka rys. Wnętrze też niezłe. Martwi mnie tylko spasowanie plastików( zaznaczyłem na zdjęciu), chyba ktoś coś tam majstrował.

    Silnik wydaje się ok.

    u mnie ten element lezy idalnie moze jak dostal w supek od strony kierowcy z boku to sie przesunelo conieco no i pekla szybka
    trzeba bylo obejrzec sróby z deski czy byly odkrecane..

    Jakie miales te wartosci na mierniku?

  13. #13
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad684 Zobacz post
    Lampy przednie oryginalne
    Oryginalne ,,ale czy z 2001 roku ,,?(na 10 lat używania nie wyglądają)

  14. #14
    konrad684
    Gość

    Domyślnie

    Tytan niestety mam tylko miernik magnetyczny ( na skali pokazywało przeważnie około 2,5; nie wiem ile to w mikronach).
    Od strony kierowcy spasowanie tych plastików wygląda tak samo jak na tym zdjęciu. Wydaje mi się że gdyby auto dostało tak jak piszesz trochę więcej było by grzebane, ale znawcą nie jestem.
    Sherlock napisz w jaki sposób oznacza się rok produkcji na lampach bo tego to nie umiem odczytać.
    Oto zdjęcia przodu auta które zrobiłem na oględzinach:








    Trochę krzywo jest tylko grill (jest trochę luźny)


    Jeśli widzicie coś podejrzanego na tych fotkach to piszcie proszę.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Myślę że błotnik od strony kierowcy był wymieniony bo widać po śrubach że ruszane były.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •