Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Sedan / Liftback Mazda rocznik 2005 za 25000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    vermer
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Mazda rocznik 2005 za 25000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Mazda
    Budżet na zakup auta:
    25000
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Idealny by był niepsujący się mało palący samochód ale takie rzeczy to tylko w .... Preferowana Mazda jak w temacie może jeszcze Toyota,
    Co do innych to prawie wszystko jestem w stanie rozważyć.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś. Preferowana mazda sedan za 25 tyś, czyli szóstka. No jeśli nie uda się znaleźć za te 25 tyś 2005 to trzeba się będzie zadowolić 2004, tradelux ostatnio widziałem że miał parę mazd tak że możesz uderzać do niego jeśli chcesz ładny egzemplarz.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    AAA 20 000 km rocznie to już nie jest dycha, silniki ON w japońcach w tamtych latach to lipa niestety,może rozważ auto z silnikiem 1,9 TDI bez pdfa będzie z 2005 roku np. Altea, z golfem plus, może być problem będzie w tych pieniądzach, raczej po jakiś przygodach, lub skręcony, auto po chipie naprawdę daje rade, mazda nawet 2,3 ledwo mu dotrzymuje kroku a pali dalej 5,5, nie masz aż tak gnijącego nadwozia, i wydaje mi się że części jest w brud, w dobrych $$$ no pozostaje temat dwu masy (raz na około 200 000 - 250 000 km)i turbiny,w zależności od użytkowania no coś za coś. Z corolli to trzeba się naszukać na dobrą sztukę a moim zdaniem jest lepsza od mazdy,

  4. #4
    vermer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś. Preferowana mazda sedan za 25 tyś, czyli szóstka. No jeśli nie uda się znaleźć za te 25 tyś 2005 to trzeba się będzie zadowolić 2004, tradelux ostatnio widziałem że miał parę mazd tak że możesz uderzać do niego jeśli chcesz ładny egzemplarz.
    Co do tego użytkownika to bardzo chętnie tylko że nie mam fizycznej możliwości dojazdów oglądałem jego autka ww innym temacie ktoś już go polecał, A z tego widzę z mam potwornie daleko i wolał zakupy na miejscu.

    A co do inych sedanow top wolał bym chyba jakieś japonczyki może np Avensis 2005?

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A skad jestes?

  6. #6
    vermer
    Gość

    Domyślnie

    Łodzi, mogę dojechać do Piotrkowa Trybunalskiego. I powiedzmy okolice.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 05-05-14 o 08:43

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli Mazda z tego rocznika i w dieslu to tylko 1.6 w 3ce od PSA. 2.0 diesle Mazdy średnio udane są
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    No znajomy ma 2.0 diesel w madzi 6, 2003 rocznik. Dwa miesiące temu kapitalny remont silnia, w tym momencie samochód stoi u mechanika na wymianie dwumasy i sprzęgła. Chłopak mówiąc delikatnie się załamał. Samochód kupił 4 lata temu, przez pierwsze 2.5 roku było wszystko ok, jeździł chwalił się jakie to japońskie niezawodne auto. Przez rok wydał na serwis 10k zł. Co ciekawe sprzęgło wymienia drugi raz.

  9. #9
    vermer
    Gość

    Domyślnie

    A jak to z tym liftem w Mazdzie 6 było bo czasami oglądam z 2006 roku niby a wyglądają jak z przed liftu. A niby z tego co czytałem lift był w 2005 i czy z przed liftu czy po lifcie się rozglądać?

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Co ciekawe sprzęgło wymienia drugi raz.
    To albo zaoszczędził przy wymianie, dupny mechaniol, piłuje auto, auto kupione od Henka. Wielu moich znajomych ma GG/GY 2.0 i po za typowa eksploatacja nic nie robią.
    Ten silnik nie sprawi żadnych ,powtórzę żadnych problemów jak się prawidłowo eksploatuje. Jeden ze znajomych przekroczył 350tys i nic się nie dzieje, ma za sobą wymianę 2masy przy 210.
    Niestety spora ilość 6 zajechanych z Niemiec trafiło do Polski. Wiele ASO olewało np podkładki (mając wytyczne z centrali żeby wymieniać)i inne serwisy dla nieświadomego klienta stad takie mity o zawodności tego diesla.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  11. #11
    vermer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Jeśli Mazda z tego rocznika i w dieslu to tylko 1.6 w 3ce od PSA. 2.0 diesle Mazdy średnio udane są
    A jeżeli benzyna to jest różnica w trwałości i jakości między 1.8 a 2.0

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariianek Zobacz post
    To albo zaoszczędził przy wymianie, dupny mechaniol, piłuje auto, auto kupione od Henka. Wielu moich znajomych ma GG/GY 2.0 i po za typowa eksploatacja nic nie robią.
    Ten silnik nie sprawi żadnych ,powtórzę żadnych problemów jak się prawidłowo eksploatuje. Jeden ze znajomych przekroczył 350tys i nic się nie dzieje, ma za sobą wymianę 2masy przy 210.
    Niestety spora ilość 6 zajechanych z Niemiec trafiło do Polski. Wiele ASO olewało np podkładki (mając wytyczne z centrali żeby wymieniać)i inne serwisy dla nieświadomego klienta stad takie mity o zawodności tego diesla.
    Wiesz, jechałem z nim ostatnio zaraz po wymianie dwumasy ze sprzęgłem i stwierdzam, że po prostu on nie potrafi jeździć dieslem. Tak, że jeśli chodzi o dwumase czy sprzęgło to kwestia niepoprawnej eksploatacji, jednak jeśli mówimy o problemach ze smokiem olejowym czy podkładkami to już ewidentnie kwestia niedopracowanego silnika bo pokaż mi drugiego diesla gdzie trzeba uważać na te rzeczy? Kto to widział żeby silnik się zatarł bo ktoś nie wyczyścił jakiegoś sitka podczas wymiany oleju. Ja nie znam drugiego takiego motoru. Hehe może polecę zbyt ostro ale kojarzy mi się z TSem z alfa romeo, gdzie trzeba bardzo często kontrolować stan oraz jakość oleju bo inaczej awaria murowana. Jeśli chodzi o podkładki to kolega wymieniał jakiś czas temu jednak o tym nie wspominałem bo to raczej tania w naprawie usterka i w jego przypadku była nazwijmy się bezkolizyjna. Silnik zaczął dymić, wymienił podkładki na ori, silnik przestał dymić temat zamknięty.

    Cytat Napisał vermer Zobacz post
    A jeżeli benzyna to jest różnica w trwałości i jakości między 1.8 a 2.0

    Z tego co wiem raczej nie ma, popularniejszy jest silnik 2.0...

  13. #13
    vermer
    Gość

    Domyślnie

    A jeszcze jadąc do pracy nasunęło mi się VolvoS40 jest niby trochę mniejsze i tu się kończy na ten temat moja jakakolwiek wiedza, szukam auta głównie do miasta jak najmniej awaryjnego. Czy w tych pieniądzach lepiej zostać przy Mazdzie czy można też się skłonić w kierunku Volvo?

  14. #14
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2012
    Postów
    79
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Jeśli auto ma być do miasta to odpuść diesla z dpf a zwłaszcza 2.0 mazdy. Co do smoka w mazdach 2.0 to dużo zależy od oleju. Ja miałem teraz czyszczony smok przy 110 tys - a właściwie to nieczyszczony bo po zdjęciu miski nie było za bardzo czego czyścić. O dziwo podkładki pod wtryskami wg ASO są ok. Od początku silnik zalany jest dexelią dpf.

  15. #15
    vermer
    Gość

    Domyślnie

    Ale ja raczej biorę pod uwagę tylko benzyny tak jak jest napisane w pierwszym poście

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •