Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Przelew krajowy- Od jakiej kwoty zgłaszany do US

  1. #1
    Allover90
    Gość

    Domyślnie Przelew krajowy- Od jakiej kwoty zgłaszany do US

    Witam.
    Mam następujące pytanie:
    Brat zamierza podarować mi 20 tys zł na auto... I tu pojawia się pytanie: Od jakiej kwoty przelewu może się tym zainteresować US?

    Pozdrawiam Irek

  2. #2
    inhalt
    Gość

    Domyślnie zwolnienie z podatku

    Kolego - a dlaczego boisz się zainteresowania US? Przecież w najbliższej rodzinie darowizny są zwolnione z podaktu! Warunkiem jest wykonanie darowizny poprzez przelew bankowy oraz zgłoszenie kwoty do US.
    Czyli brat zrobi przelew na Twoje konto, a Ty w określonym terminie zgłosisz to na odpowiednim druku do US. Nie będzie żadnego podatku.

    Odnośnie szczegółów zapytaj właśnie w urzędzie skarbowym, ale PRZED operacją, żebyś wszystko wiedział co i jak. Lepiej zrobić to legalnie, a przecież nic nie kosztuje.

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tak jak mówi inhalt, za takie darowizny jest 0% podatku jeśli brat ani ty bratu nie darowałeś czegoś w ciągu ostatnich 5 lat (nie wiem do jakiej kwoty albo kwota bez znaczenia). Popytaj w US, powiedzą dokładnie co i jak, bo w praktyce co urząd to obyczaj Podejrzewam że napiszecie umowę darowizny, taką wydrukowaną na domowej drukarce, bez żadnych notariuszy z zaznaczeniem danych osobowych i tyle. Możecie napisać, że przeznaczona darowizna na zakup samochodu. Co do darowizny - każdą trzeba zgłaszać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Allover90
    Gość

    Domyślnie

    Nie boje się tylko chciałem wiedzieć co i jak
    Dzięki panowie za rzeczową odpowiedź

  5. #5
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Sprawy podatkowe to poważna rzecz bo można sie wpakować w kłopoty - dlatego radzę nie wierzyć w 100% w żadne rady na żadnym forum. Lepiej zawsze upewnić sie u źródła.
    Ale na "bezwypadkowe" masz zwykle rady życzliwe i uczciwe. Masz już w tej chwili jakis pogląd na sprawę.
    Jeszcze jedna rzecz - umowa wcale nie jest wymagana! Obdarowany (czyli Ty) zgłasza w US darowniznę w określonym terminie i na określonym druku. Nie trzeba pokazywać żadnej umowy. Dowodem, że darowizna nie jest fikcją jest potwierdzenie przelewu bankowego. Dlatego właśnie nie można tego legalnie zrobić na stawce podatku 0% bez przelewu bankowego.
    Zasadniczo procedura jest prosta, darmowa i legalna.

  6. #6
    SuperRych
    Gość

    Domyślnie

    Zgłaszasz na druku SDZ-1 w ciągu 6 miesięcy od darowizny. Dołączasz potwierdzenie wpłynięcia przelewu na Twoje konto. Jeżeli jesteś żonaty i nie masz rozdzielności majątkowej niech brat napisze, że to do Twojego majątku odrębnego.

  7. #7
    piokli
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allover90 Zobacz post
    Witam.
    Brat zamierza podarować mi 20 tys zł na auto... I tu pojawia się pytanie: Od jakiej kwoty przelewu może się tym zainteresować US?
    Bank powiadamia z automatu US odbiorcy przelewu przy kwocie przelewu o równowartości 15 tys EUR lub więcej.
    Brat bratu może darować gotówkę bez podatków bez limitów kwoty - warunek jest taki, że darowizna musi przyjść przelewem (a nie w gotówce) i trzeba złożyć zawiadomienie w US na stosownym druku.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Witam ,
    Pamiętaj tylko , abyś zbyt często takich darowizn nie otrzymywał:-)
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Gdyby zdarzało się to zbyt często to napisz, podam Ci nr konta na który będzie brat mógł przelać bez konsekwencji

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •