Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 92

Temat: motoraporter.com - opinie

  1. #1
    zbrodel
    Gość

    Domyślnie motoraporter.com - opinie

    Witam. Czy ktoś może się podzielić opinią na tema motoraporter.com, tzn. jak to wygląda w praktyce.

    Oczywiście przejrzałem ich przykładowy raport i wiem, co tam powinno być, ale przykładowy raport nie mówi nic na przykład o staranności i wnikliwości osób oceniających. Zwłaszcza że w rzeczonym przykładowym raporcie akurat większość rzeczy w samochodzie była OK, a mnie interesuje jak są opisane te nie-OK.

    Z jednej strony cztery stówy za raport premium piechotą nie chodzą, z drugiej - koszt dojazdu na drugi koniec Polski + wizyta w warsztacie może wyjść podobnie, a zaoszczędzony czas też się przecież liczy. Przynajmniej dla mnie.

    A może ktoś może polecić coś podobnego?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    My tu tez tak działamy tyle ze nie za tak "wielkie pieniądze" może nie są tak piękne kolorowe raporty ale skuteczne

    Jedyny minus że nie wszędzie w Polsce jest ktoś

  3. #3
    zbrodel
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, widziałem
    Jedyny problem właśnie z tym "nie wszędzie w Polsce".
    Jak znajdę jakieś ogłoszenie w rejonie "obsługiwanym" przez forumowicza to się uśmiechnę. Ale jak się nie da to chciałbym wiedzieć czy na tych komercyjnych firmach można polegać i ewentualnie na których.

    Pzdr
    J.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tu ktoś skorzystał z firmy autotesto i był happy
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....ercedes-Sl-350 także możes zbyć drugą osobą a cena chyba lepsza

  5. #5
    nippon
    Gość

    Domyślnie

    Ja korzystałem z usług motoraporter.com. Generalnie uczucia mocno mieszane i moim zdaniem zbyt wiele negatywnych aspektów aby móc polecić tą firmę. Fakt iż trafiłem na dobre auto i zdecydowałem się na zakup ale było zbyt wiele niejasności , o których ciężko przejść obojętnie. Sama usługa też moim zdaniem wymaga koniecznych zmian a ponadto jest dosyć skromna i pobieżna no ale zależy co kto oczekuje. Podsumuję to następująco:

    Plusy:

    - duży zasięg działalności nie ograniczający się do kilku regionów
    - szybka inspekcja auta przeprowadzona do 24 h od momentu zgłoszenia
    - dobra rzecz dla osób dzielonych od samochodu sporym dystansem

    Minusy - dotyczące ogólnie usług:

    - Ceny i idiotyczny podział podstawowej usługi na "standart" i "live" gdzie ta druga różni się od pierwszej tylko tym, że "inspektor" dzwoni do nas bez pośrednio z miejsca oględzin auta (przy standardowej czekamy na raport). Ta opcja powinna być dostępna w standardzie biorąc pod uwagę fakt iż wówczas znamy stan samochodu i w przypadku pozytywnej oceny możemy go od razu zarezerwować bez obawy że ktoś go kupi zanim do nas przyjdzie mail z linkiem do raportu. Należy zauważyć, że tylko za ten telefon dopłacamy 50 zł! O trzeciej opcji się nie wypowiem ponieważ koszt jest moim zdaniem całkowicie nieopłacalny (500zł) i lepiej będzie przejechać się samemu i osobiście wybrać warsztat. Wystarczy dodać, że koszt przeglądu w ASO powinien zmieścić się w 300zł.

    - Raport. Skandalem jest fakt iż nie ma możliwości otrzymania go w postaci np. pdf a jest on dostępny jedynie na ich stronie - drogą poczty elektronicznej otrzymujemy link i hasło do podejrzenia. Pozostaje Print screen i nic więcej. Nie ma tam żadnych danych dotyczących osoby sprawdzającej auto - a to obniża wiarygodność. Raport "na papierze" z pewnością byłby dla wielu osób bonusem np przy późniejszej odsprzedaży auta.

    - Proces zamówienia inspekcji moim zdaniem powinien wyglądać nieco inaczej i nie powinniśmy płacić za niego z góry tak jak wygląda to obecnie. Mianowicie - zgłaszamy chęć zamówienia inspekcji danego auta , następnie "motoraporter" umawia się z właścicielem (i wtedy jest pewność , że auto nie jest sprzedane) następnie informuje nas o tym fakcie i dopiero płacimy za usługę. W tej chwili wysyłamy link z ofertą i od razu musimy zapłacić - co się stanie jeśli zostanie w międzyczasie sprzedane albo najzwyczajniej w świecie sprzedawca/komis/handlarz nie zgodzi się na oględziny? Wg informacji na stronie - wykonają oględziny innego auta które będziemy musieli sobie znaleźć.

    Minusy (dotyczące ściśle wykonania mojego zlecenia):

    - Błędna diagnoza wskazująca na konieczność wymiany jednego z podzespołów. Podczas późniejszego zakupu sprzedający zdecydowanie zaprzeczał i wykłócał się o to wskazując całkiem sensowne kontrargumenty. Jak się później okazało poparł go także mechanik (mój mechanik).

    - Kretyńskie - przynajmniej w jednym miejscu - wyniki pomiaru grubości lakieru. Okazało się , że samochód nie nosi znamion poważnych kolizji poza malowanym jednym błotnikiem. Rzecz w tym, że pomiary na wszystkich pozostałych elementach były mocno zaniżone a na jednym tak niskie że kompletnie niemożliwe. Weryfikowałem to później we własnym zakresie i nie otrzymałem takich niewiarygodnych pomiarów. Być może miernik pana inspektora był wadliwy / źle skonfigurowany lub po prostu źle użyty

    Podsumowując - jak dla mnie usługi "motoraporter.com" wymagają paru modyfikacji. Firma mocno rozreklamowana ale marketing to nie wszystko a minusy usługi, które na swoim przykładzie wskazałem świadczą, że z żadnymi wielkimi ekspertami raczej do czynienia nie mamy.

  6. #6
    zbrodel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał nippon Zobacz post
    Proces zamówienia inspekcji moim zdaniem powinien wyglądać nieco inaczej i nie powinniśmy płacić za niego z góry tak jak wygląda to obecnie. Mianowicie - zgłaszamy chęć zamówienia inspekcji danego auta , następnie "motoraporter" umawia się z właścicielem (i wtedy jest pewność , że auto nie jest sprzedane) następnie informuje nas o tym fakcie i dopiero płacimy za usługę.
    To w sumie trochę podobnie wygląda w autotesto, przynajmniej zgodnie z tym co piszą:
    Po otrzymaniu zamówienia od Ciebie w pierwszej kolejności zaczynamy od kontaktu z właścicielem pojazdu i ustalamy czy ogłoszenie jest aktualne oraz kiedy możemy poddać auto analizie. Jeżeli pojawią się przeciwności typu brak zgody właściciela na oględziny, brak czasu na udostępnienie auta (co może wydłużyć realizację raportu) lub oferta jest nieaktualna, niezwłocznie Cię o tym poinformujemy. Wówczas zadecydujesz czy chcesz sprawdzić inne auto czy może wolisz zwrot pieniędzy.
    Co prawda płaci się od razu, mają zwracać
    Co do merytoryki raportu nie wiem nic, dwa posty powyżej użytkownik był "happy", w każdym razie podejście do klienta na starcie nieco lepsze.

    Pzdr

  7. #7
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a gdzie masz te auta do sprawdzenia ? raport za tyle kasy może i fajnie wygląda ale czyż nie lepiej się dowiedzieć nawet na tel. co jest z autem , jakie ewentualne koszty napraw i opinia czy warto w to się pchać, do tego jak potrzeba fotki , opis itp. to już co kto woli . Wszystko można zrobić tak naprawdę
    Pozdrawiam

  8. #8
    zbrodel
    Gość

    Domyślnie

    Ale od kogo na telefon? Od sprzedawcy? Przecież wiarygodność czegoś takiego jest żadna.
    Pewnie, od telefonu zacząć. Ale jak mam się pchać z Warszawy pod Skarżysko (bo tam jest auto które _ewentualnie_ mógłbym chcieć) tylko po to, żeby się przekonać że to zajeżdżony wrak, to dziękuję. Wolę zapłacić komuś na miejscu.
    Zresztą jak dotąd większość kandydatur odpadła właśnie na etapie dokładnych uzgodnień mailowo-telefonicznych (typowe: samochód sprowadzony dla siebie od prywatnego właściciela w Niemczech, tylko ten "prywatny" okazuje się być firmą, a kupno w Polsce na Vat marża "bo to przez firmę szwagra przepycham bo tak wygodniej" )

  9. #9
    Motoraporter
    Gość

    Domyślnie Odpowiadamy na pytania :)

    Cześć
    Justyna z Motoraportera tej strony.
    Trudno mi dyskutować nad pojedynczą opinią gdyż raport Live został wprowadzony na życzenie naszych klientów którzy prosili nas o możliwość rozmowy z ekspertem. Dla jednych może być do opcja „idiotyczna” ale wielu naszych klientów bardzo ją sobie chwali gdyż mogą dopytać o detale dotyczące samochodu który jest przedmiotem oględzin eksperta.
    Co Twoich odczuć dotyczących cen ... to są odczucia subiektywne i trudno mi z nimi dyskutować. W ankietach które wysyłamy po realizacji usługi 75% badanych deklaruje, że usługa jest subiektywnie warta dokładnie tyle ile wynosi jej cena.

    Zawsze jesteśmy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące naszych usług - zarówno pochlebne jak i niepochlebne. Pozwalają one na udoskonalenie naszych usług.

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Pani Justyno - czytamy ze zrozumieniem.
    Nie musimy udawać korporacji i mowy korporacyjnej, ok?
    Raport LIVE nie jest idiotyczny - jest bardzo pomocny.
    Klienci ją sobie chwalą, ponieważ mają od razu wstępną informację.
    IDIOTYCZNE JEST BRANIE ZA TO 50 zł.
    Podkreslę to jeszcze raz - IDIOTYCZNE JEST BRANIE ZA OPINIE LIVE 50 zł.

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    otóż to

  12. #12
    nippon
    Gość

    Domyślnie

    Do Justyny:

    Odnośnie raportu Live dobitnie i rzeczowo odpowiedział Pani Kris75 tak że kolejny komentarz z mojej strony (tym bardziej że wcześniejszy komentarz mojego autorstwa jest chyba wystarczająco czytelny) jest całkowicie zbędny.
    Moja sugestia - zróbcie jeden raport zamiast "standard" i Live" w którym ta rozmowa telefoniczna będzie. Możecie nawet trochę podnieść cenę w stosunku do "standard" ale symbolicznie a nie do diabła o 50 zł.
    I dostarczajcie klientowi NORMALNY raport w postaci pliku pdf lub też typową drogą pocztową w formie papierowej - jeśli ktoś sobie dodatkowo tego zażyczy. To co oferujecie w tej chwili czyli dostęp do "raportu" na Waszej stronie to naprawdę kpina. Jest mnóstwo rzeczoznawców i mniejszych rzeczoznawców a nawet niby-rzeczoznawców, którzy dają to na papierze tylko wielki motoraporter nie może.

  13. #13
    kryt
    Gość

    Domyślnie

    Słuchajcie,

    Ten motoraporter ma takie *****ne oplaty, że w oczy się rzuca, ze robią ludzi w konia. Jak mam tratować taką fimę poważnie jak szlag mnie trafia jak widzę ich tabelę opłat dodatkowych, którą udostępniają na życzenie. Na jej podstawie odliczają sobie kasę jak wycofujesz się z zamówienia. PORAŻKA! Pani Justyno, traktujecie ludzi jak *****i. Pokażcie tą tabelę na pierwszej stronie motoraporter i żeby każdy od razu wiedział ile go skasujecie jak ktos się np wycofa z ofwerty sprzedaży pojazdu, który bedzie chciał sprawdzic, albo jak sie okaże, że pojazd został sprzedamy...

    Cennik o którym mowa w regulaminie:

    Rozpoczęcie realizacji zlecenia przez BOK**


    75,00 zł*

    Obsługa konsultanta


    150,00 zł/h*

    Godzina pracy Eksperta


    250,00 zł*

    Mobilizacja Partnera do realizacji Zamówienia


    123,00 zł*

    Dojazd do wskazanego pojazdu


    2 zł/km*
    ** BOK – Biuro Obsługi Klienta

    * Ceny brutto

    Z tej tabeli wynika, że jak chcę się wycofać z zamówienia to muszę zaplacic od razu: 75zl za "Rozpoczęcie realizacji zlecenia " ??? WTF ? Czyli za co??, jak konsultant spedzi przy zleceniu pol godziny to kolejne 75zl ? czyl już mamy 150zl. Tyle chcecie za wycofanie się z usługi.. Porażka. Dodajac o tego jeszcze tą *****ą opłata za rozmowe z ekspertem w czasie ogledzin 50zl wiem, że NIGDY nie skorzysta z waszych usług. Wole juz sam się wybrać po auto niż ryzykować tyle kasy. Jestescie łapczywi i bardzo nie fair w stosunku do klienta. Ta tabelka powinna byc widoczna na PIerwszej głównej stronie motoraporter.

  14. #14
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie przesadzalbym.

    Mamy sytuacje taka, gosc zamawia sobie raport, to trwaja przygotowania, planowanie, kogo wyslac, kontakt z gosciem od samochodu, rezerwowanie czasu sprawdzajacego jak i sprzedajacego

    A janusz 10 min przed mowi eee dobra nie chcem kupilem od handlarza obok.

    I co?

    Oni sa w plecy.

    Jakby byla kultura u nas to nie byloby takich oplat a w tym wypadku ja sie im wcale nie dziwie.

    Zabezpieczaja sie i bardzo dobrze, bo statystycznemu Januszowi nie mozna ufac.

    A skoro "TYYYYLEEE PINIONDZOW" to dla Ciebie za duzo to droga wolna, jedz i sprawdzaj na wlasna reke nikt nie zabrania

  15. #15
    kupiec71
    Gość

    Domyślnie

    Wydalem 449pln na raport, ktory stwierdzal, ze auto ma orginalna powloke lakiernicza i jest jak nowe. Auto okazalo sie powypadkowe. Lakierowane WSZYSTKIE elementy oprocz klapy tynej.... Zaufalem calkowicie firmie Motoraporter i dokonalem najgorszego zakupu w zyciu. Auto zakupione w Krotoszynie - daleko od stacji ASO. Dzis bardzo zaluje, ze nie pojechalem do ASO. W aucie jest uszkodzona chlodnica, cewki zaplonowe z wydrapanymi kodami, widoczne (dla fachowca slady) po lakierowaniu... niestety w momencie zakupu nie znalem sie na tym.... Firma niegodna zaufania. Do dzis nie wyjasnilo sie dlaczego inspektor wpisal nieprawidlowe wartosci grubosci lakieru w raporcie... Mam wszystko udokumentowane. Zalecam duza ostroznosc.

Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •