Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 92

Temat: motoraporter.com - opinie

  1. #16
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    wrzuć zatem co masz w nowym temacie

  2. #17
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeżeli to prawda to ktoś tu komuś posmarował...

  3. #18
    martos
    Gość

    Domyślnie

    @kupiec71
    Witam tu Marcin z Motoraportera. Istotnie przyznaję że na zleceniu z samochodem jakie nam Pan zlecił zaliczyliśmy wpadkę. Nie kryliśmy tego od początku. Do tej pory wyjaśniamy sami jak to się stało. Na pewno zawiódł czynnik ludzki, choć jako zespół dokładamy wszelkich starań do rzetelności i jakości usługi. Przeprosiliśmy Pana i zwróciliśmy kwotę jaką nam Pan zapłacił.
    Nasz prawnik przejrzał całość sprawy i zasugerował jak rozwiązać ten problem mając na względzie dobro klienta czyli Pana. Dominik podczas rozmowy przekazał co należy zrobić żeby miało to sens prawny i odniosło skutek.
    Wiem że jest to *****iające i sam jestem nieźle rozczarowany że osoba która pracowała u nas ponad rok dała ciała. Zaręczam, że nie zostawimy Pana bez pomocy ale proszę przejść procedurę jaką przekazał Panu Dominik. Jeżeli potrzebuje Pan pomocy w napisaniu dokumentów potrzebnych do wyegzekwowania Pana praw od sprzedajacego to przecież zaoferowaliśmy to.
    Ze swojej strony mogę zapewnić że wyjaśniamy wewnętrznie tą sprawę bo za dużo zainwestowałem w tą markę żeby odpuścić.
    Za szybko Pan zadziałał, ta negatywna opinia nie była potrzebna, bo nie zostawimy Pana bez wsparcia.
    Ostatnio edytowane przez martos ; 08-12-14 o 14:29

  4. #19
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja proszę o wstrzymanie się od komentowania sytuacji do czasu wyjasnienia.
    Mam nadzieję Marcin, że po akcji wyciągniecie wnioski i zamieścicie wyjaśnienie oraz znajdziecie rozwiązanie które zadowoli kupiec71
    A na razie powodzenia tylko życzę

  5. #20
    kupiec71
    Gość

    Domyślnie Wpadka... to sie zdarza... ale co dalej?

    Panie Marcinie, bylem przekonany, ze Pana firma dba o swoja marke i dlatego bylem mocno zaskoczony slyszac, ze Panstwa odpowiedzialnosc konczy sie na kwocie 449 PLN. Zwrot pieniedzy za roport "premium" wprowadzajacy w blad nabywce (nieprawdziwe grubosci lakieru, pominiecie sladow po odkrecaniu srub, lakierowaniu, uszkodzona chlodnica) nie jest w mojej ocenie rozwiazaniem sprawy. Wydalem wszystkie oszczednosci na auto i 449pln nie wystarczy mi teraz nawet na ekspertyze techniczna. Pomoc przy pisaniu dokumentow nie jest mi w tym momencie potrzebna, poniewaz znalazlem prawnika, ktory zajal sprawa za rozsadne pieniadze. Pierwsze pismo do sprzedawcy nalezy wyslac po miesiacu od wykrycia wady (rekojmia), a my od prawie 2 miesiecy wymieniamy emaile. Dobrze Pan wie, ze pieniadze od sprzedawcy (scenariusz optymistyczny) zaczne otrzymywac 2-3 lata od rozpoczecia rozprawy w sadzie. Teraz jestem praktycznie bez srodka lokomocji. Dlatego moja propozycja, ktora czesciowej naprawy szkody, ktora wyrzadzil bledny raport polega na zwrocie kosztow krytycznych napraw - aby umowzliwic mi uzytkowanie auta - to moj priorytet. Nie mam niestety innej mozliwsci pokrycia tych kosztow. Wasza firma moglaby poakazac, ze naprawde nie pozostawiacie klientow na lodzie, gdy zawiodl jeden z Waszych inspektorow. Te naprawy (przeciekajaca chlodnica, uszkodzenie hamulca oraz niesprawne cewki zaplonowe) to tylko okolo 20% mojej straty, ktora obliczyl rzeczoznawca. Nie wydaje mi sie to wygorowanym oczekiwaniem. Nie moge sie zgodzic z tym, ze za szybko zadzialalem. Napisalem opinie negatywna bo jestem rozgoryczony, zawiedziony i czuje sie podwojnie oszukany. Napisalem ta opinie po tym jak uslyszalem w rozmowie telefonicznej, ze Panstwa odpowiedzialnosc to zwrot kosztow za raport. W moim odczuciu jest to sprzeczne z poczuciem zwyklej ludzkiej sprawiedliwosci. To oczywiscie subiektywne odczucie, ale w opinii wpisalem same fakty. Pozytywnej opinii naprawde nie moge wystawic. Nie sadze by Pan taka wystawil w podobnej sytuacji. Tez wolalbym sie dogadac, ale zima dosyc ciezko jezdzi sie na rowerze do pracy.

    P.S. Od Pana Dominika nie otrzymalem telefonicznie ani emailem zadnej procedury ani instrukcji. Jesli chodzi o pisma to naprawde nie potrzebuje wsparcia. Sprawa przeciwko sprzedawcy jest w toku.
    Ostatnio edytowane przez kupiec71 ; 09-12-14 o 01:37

  6. #21
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dobra a kto Pan Dominik bo sie pojawia nie przedstawiony do końca, bo Pan Marcin się przedstawił..

    Nieźle 450PLN za taki chłam

  7. #22
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Robi się powoli ciekawie w tym całym biznesie
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  8. #23
    kupiec71
    Gość

    Domyślnie

    Pan Dominik to pracownik Motoraportera, ktora sie ze mna kontaktuje. Nie mam zadnych zastrzezen to Pana Dominika. To osoba o wysokiej kulturze osobistej, jednakze wymiana maili trwa duzo czasu, ktorego ja nie mam. Mam w garazu auto, ktorym mozna jezdzic, ale trzeba dolewac plyn do chlodnicy, hamulce nie sa pewne. Na autostradzie stracilem wspomaganie hamulca na chwile, ASO wyjasnilo z czym to jest zwiazane.... to nie jest wymyslona historia, naprawde doszlo do utraty wspomagania hamulca przy predkosci z jaka sie zwykle jedzie na A1. Jestem ciekaw czy w sytuacji gdybym ulegl wypadkowi przy dzuej predkosci firma sprawdzajaca Motoraporter nadal by twierdzila, ze ich odpowiedzialnosc to 449 PLN ...


  9. #24
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    dobra suche fakty już znamy masz coś na piśmie z ASO?

  10. #25
    kupiec71
    Gość

    Domyślnie

    oczywiscie, mam 149 stron wydruk alarmow z ASO, auto jest teraz w serwisie ASO w Warszawie, za kilka dni bedzie oficjalny dokument z ekspertyzy, szukam rzeczoznawcy sadowego

  11. #26
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No to dobrze by było abyś wrzucił jakiś dowód tu na forum fragment chociażby z zamazanymi danymi osobowymi

  12. #27
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiec71 Zobacz post
    oczywiscie, mam 149 stron wydruk alarmow z ASO, auto jest teraz w serwisie ASO w Warszawie, za kilka dni bedzie oficjalny dokument z ekspertyzy, szukam rzeczoznawcy sadowego
    Boże drogi to coś Ty kupił ???? tego Jeepa Commandera 4.7 z LPG z Raszkowa ??????
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #28
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zapamiętać - nie polecać motoraporter.com a wręcz ostrzegać wszystkich..

    Nie wierzę , że za 449zł można taka lipę odwalić jak złe sprawdzenie powłoki lakierniczej..nie mówiąc już o reszcie.

    Kris75 to Twoje oględziny powinny ok 1000zł kosztować , jak "profesjonalna" firma robi taka kichę za 449zł.

  14. #29
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @kupiec71: Skoro chcesz to auto naprawiać, to jakie są twoje roszczenia wobec sprzedawcy? Obniżenie ceny? Jeżeli chcesz od umowy odstąpić, to nie powinieneś nic naprawiać, tylko wysłać stosowne oświadczenie i (niestety) czekać na rozstrzygnięcie w sądzie. Jeżeli oczekujesz obniżenia ceny, to oczywiście możesz to naprawiać (rzeczoznawca nie musi być "biegłym sądowym", bo w sądzie i tak może jego opinia zostać zakwestionowana i zostanie powołany inny przez sąd) i zbierać faktury, ekspertyzy, opinie (mechaników też)...

    Możesz też obgadać z prawnikiem, żeby wystąpić z powództwem przeciwko motoraporterowi, o naprawienie szkody...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #30
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Mam pytanie czy Motoraporter to ta firma z której "fachowiec" wystąpił razem z Krisem75 w TVN?? Bo do dziś unikam aut z "wypiaskowanymi" lampami

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •