Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Opel vectra 2008 1,9 cdti 150km automatic jak nowa

  1. #1
    Piotr
    Gość

    Domyślnie Opel vectra 2008 1,9 cdti 150km automatic jak nowa

    http://moto.allegro.pl/opel-vectra-2...411472403.html

    co oznacza wzmianka o skrzyni automatycznej?? (W TEJ WERSJI NIE MA PROBLEMÓW Z KOŁEM DWUMASOWYM)

    czy warto kupić "oplowski" automat ?

  2. #2
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Panowie - ulitujcie się nad tym tematem i powiedzcie parę mądrych słów o 6-automacie w Zafirze.
    Autor czeka na odpowiedź, a ja zaglądam na wątek co trochę, bo też jestem naprawdę zainteresowany wrażeniami z Zafiry i wszelkimi informacjami eksploatacyjnymi. Przecież niemożliwe, żeby Kol. Łukasz, Tomek czy Bartek nie mieli żadnych doświadczeń z dość popularnym modelem i w miarę popularną srzynią automatyczną. Podzielcie się proszę.

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Witamy
    Więc ogólnie skrzynia automatyczna w Oplu ma dobre recenzje.
    Co do tego stwierdzenia:
    (W TEJ WERSJI NIE MA PROBLEMÓW Z KOŁEM DWUMASOWYM)
    to po prostu chodzi o to, że w automatycznych skrzyniach biegów nie ma koła dwumasowego - bo to jest część osprzętu sprzęgła.Tu naturalnym jest, ze jeśli auto nie ma zwykłego sprzęgła to i nie ma koła dwumasowego.
    Następne pytanie - czy tam jest filtr DPF? Z reguły 150 konne motory mają DPF.

  4. #4
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli w aucie vectra c z 2004 roku jest ta sama skrzynia (6b active select ), to mogę podzielic się jedynie wrażeniami z jazdy, sprowadziłem parę miesięcy temu znajomym takie auto. Jak wygląda sprawa bezusterkowości wypowiadać się nie będę, ale nie słyszałem o kłopotach z tą skrzynią. Jeździ sie fantastycznie, zmiana biegów praktycznie niezauważalna, płynna i bardzo dobrze zestopniowana z 1.9 150KM.

    Z ciekawostek - auto ok. 200 tys km, serwis Opla twierdzi zeby nie ruszac oleju w skrzyni jezeli działa płynnie. Olej wg historii serwisowej był zmieniany na 120 tys km.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Przy tej skrzyni w Oplu nie ma kola dwumasowego. Role sprzegla pelni konwerter (torque converter), czyli sprzeglo hydrokinetyczne.
    W niektorych skrzyniach aut. kolo wystepuje - wsyzstko zalezy od konstrukcji i producenta.

    Skrzynia taka sobie - bez rewelacji. Auto na niej traci sporo na osiagach w porownaniu do manualnej 150KM. Przy przebiegu w ok. 200tys km lub czasami skrzynia "odleciec" Teoretycznie olej sie w niej nie wymienia, praktycznie lepiej wymienic co 60tys km - wplynie to na zywotnosc skrzyni.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    my takie auto sprzedaliśmy w zeszłym tygodniu. Potwierdzam to co mówi Łukasz, że auto trochę traci na dynamice... tzn, zmiana jest płynna, ale skrzynia się chwile "zastanawia" zanim zareaguje na gaz. Nasza vectra miała 133 tysiące przebiegu. Co do usterkowości to nie mogę się wypowiedzieć bo nie użytkowałem dłużej niż powrót do kraju 1000km. Generalnie moje odczucia są takie, że do miasta w zupełności wystarczy i spełni swoją rolę, w trasie trzeba się nauczyć jej zachowania i dzieki temu możemy wykorzystać w pełni moc dostępną pod maską.

  7. #7
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Pewnie autor wątku też jest zadowolony z odzewu, bo w sumie wydaje się, ze automat w Zafirze jest rozsądnym wyborem - jeśli się takie auto trafi.
    Spalanie podejrzewam, że z litr na setkę większe przy automacie. Czy jeszcze więcej?

  8. #8
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki INHALT za "interwencję" i wszystkim za info.
    Oglądałem tą vectre dziś. Jakiś facet chciał ja kupić (nie dostał kredytu) i byli w serwisie opla - do wymiany tylni lewy amortyzator i malowany którys z przednich błotników. Wygląda fajnie ten samochód (ogromny bagażnik). Panowie z komisu pewni przebiegu i historii samochodu.

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Witamy
    Więc ogólnie skrzynia automatyczna w Oplu ma dobre recenzje.
    Co do tego stwierdzenia:

    to po prostu chodzi o to, że w automatycznych skrzyniach biegów nie ma koła dwumasowego - bo to jest część osprzętu sprzęgła.Tu naturalnym jest, ze jeśli auto nie ma zwykłego sprzęgła to i nie ma koła dwumasowego.
    Następne pytanie - czy tam jest filtr DPF? Z reguły 150 konne motory mają DPF.
    Z tego co sie orintuje DPF byl w opcji

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tym roku produkcji ta opcja była już jako obowiązkowa
    Tego filtra nie ma się naprawdę co bać. Nie wiem skąd takie ostatnio przerażenie. Za dużo AŚ chyba się naczytaliście
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisał Łukasz nie ma co się filtra bać , DPF w Oplu jest tzw. suchy i sam się wypala co auto sygnalizuje migającą kontrolką świec żarowych. Trzeba mieć dużego pecha aby filtr tak się zapchał w taki sposób aby była konieczność jego wymiany. Poza tym można już takie filtry usuwać , nie jest to może jeszcze tanie (ok2tyś) ale na pewno tańsze niż wymiana na nowy.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W Oplach można pozbyć się DPFu już za 700-900zł
    Jak ktoś szuka informacji gdzie to można wszystko zdobyć na forach klubowych.
    Można też wymusić wypalanie komputerem.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Zobacz post
    Oglądałem tą vectre dziś. Jakiś facet chciał ja kupić (nie dostał kredytu) i byli w serwisie opla - do wymiany tylni lewy amortyzator i malowany którys z przednich błotników. Wygląda fajnie ten samochód (ogromny bagażnik). Panowie z komisu pewni przebiegu i historii samochodu.
    Ze zdjęć nie wygląda źle, ale to co jest do zrobienia i było malowane sam zweryfikuj dokładnie, bo to że sprzedający mówi oznacza że sprzedający mówi i nic więcej. Osobiście w wytłumaczenie "nie dostał kredytu" nie wierzę.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #14
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście że wizyta a ASO obowiązkowa. Zastanawiam się nad PEUGOTEM 407 (zamieściłem w innym poście) może któryś z kolegów się wypowie? Bardziej przypadł mi do gustu.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •