Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Sedan / Liftback Skoda, Audi, Ford, Opel rocznik 2006 za 30000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Sedan / Liftback Skoda, Audi, Ford, Opel rocznik 2006 za 30000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Skoda, Audi, Ford, Opel
    Budżet na zakup auta:
    30000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20tys.
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Poszukuję auta do 30-35tys.zł które będzie wygodne, tanie w utrzymaniu i mało awaryjne.
    Co do wyposażenia to nie mam jakiś specjalnych wymagań. Wystarczy mi klimatronic, 4x el. szyby, tempomat.

    Rozważam zakup:

    Skody Octavii II 1.9TDI 105KM - zwykłe zawieszenie, w miarę trwałe turbo, bardzo popularny model z dużym bagażnikiem jak na auto o wyglądzie sedana. Nie ma problemów z poźniejszą odsprzedażą. Z tego co wiem to niektórzy z OCP mieli przy tym silniki (BXE) problemy z panewkami i wychodzącym bokiem korbowodem. Osobiście miałem 2 takie Octavie i byłem z nich zadowolony, ale po woli już mam dość Skody na użytek własny ponieważ w Fabiach i Octaviach siedzę już parę lat. Myślę co raz bardziej o OII po FL od 2009r. za którą trzeba zapłacić ponad 35tys.zł.
    Rozważałem też Octavie 1.6MPI 102KM, ale dla mnie to trochę za słabe auto. TSI się na razie wyrzekam.

    Audi A4 B7 1.9TDI 116KM - bardzo trudno o godny egzemplarz. Skłaniam się ku zakupowi auta z DE. Na pokładzie będzie już DPF. Nie słyszałem złych opinii o tym silniku. Szkoda tylko, że do B7 nie wrzucali 130konnego silnika z skrzynią 6biegową.
    Rozważam również silnik 1.8T 163KM pod gaz, ale najwięcej go jest razem z automatyczną skrzynią.

    Ford Monedeo 2.0 145KM + LPG. Auto mi się podoba, ale nie miałem z nim styczności. Z tego co słyszałem średnio nadaje się do gazu, ale jak się będzie o auto dbało to odwdzięczy się bezproblemową jazdą.

    Opel Vectra 1.9CDTI 120KM lub 150KM - jakoś mam najmniejsze przekonanie do tego auta. W DE można za to wyrwać dość ciekawy egzemplarz z dobrym wyposażeniem.

    Obecnie poruszam się Fabią II 1.4 16V 85KM z LPG i jestem zadowolony z kosztów utrzymania auta, ale brak mi komfortu i poczucia bezpieczeństwa, gdyż jeżdżę raczej szybko. Fabka czasami musi więcej niż może

    Bardzo proszę o opinie co wybrać i ile trzeba faktycznie wyłożyć za dany, zadbany egzemplarz. Chętnie rozważę inne propozycje, aczkolwiek z pominięciem francuzów

  2. #2
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    To może jeszcze rozważ Saaba 9-3. To taka lepiej wykonana Vectra C

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maryush Zobacz post
    To może jeszcze rozważ Saaba 9-3. To taka lepiej wykonana Vectra C
    Masz na myśli Saaba z silnikiem 2.0T czy jakiegoś diesla z rodziny Fiata? Jak z późniejsza odsprzedażą?

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Zarówno benzyna jak i diesel będą dobrym wyborem. Ja mam benzynę + LPG (150KM) i jestem bardzo zadowolony Co do odsprzedaży to nie wiem, ale widzę że coraz więcej tych aut na drogach, tu na forum kilka osób szukało własnie 9-3 więc myślę że nie powinno być problemu.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Maryush , przyglądałem się kilku Saabom 9-3 jednak nie ciągnie mnie do niego. Jakoś bardziej wyglądowo przemawia do mnie Vectra C, o której jakiś czas temu wcale nie myślałem pozytywnie. Ogólnie coraz bardziej skłaniam się ku benzynie z LPG ponieważ znalezienie zadbanego diesla wymaga dużej ilości czasu i ciągłego śledzenia ogłoszeń. Żal mi się rozstawać z moją Fabią która spisuje się znakomicie, ale jej wygląd i brak komfortu jazdy dobija mnie :P Nawet na zachód po samochód na handel nie ma czym jechać ponieważ podróż tą "puszką" jest męcząca, chociaż ostatnio jakoś 2tyg. temu brat był nią :P

  6. #6
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Wiadomo, rzecz gustu. Nie namawiam tylko sugeruję Jeszcze żeby Cię pokusić to dodam, że Saaby są na ogół lepiej wyposażone od VC. No i tradelux sprzedaje swojego, widziałeś?

  7. #7
    Użytkownik Avatar siwy7896
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    60
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wtrace swoje 3 grosze, ale powiedz mi dlaczego pomijasz francuzow? Kiedys tez tak mowilem, a teraz jezdze krolowa lawet i wcale na nia nie narzekam i uwierz mi ze za Twoj budzet kupil bym francuza o niebo lepiej wyposazonego niz wszystkie te propozycje razem wziete, i mlodszego.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    elpolacco jeśli chodzi o fordowskie silniki z lpg to jedyny problem, jest taki że co 20-30kkm trzeba kontrolować stan luzu zaworowego i to by było na tyle. Tak jak Maryush powiedział saab to bardzo dobry samochód no i silnik który z gazem nie ma absolutnie żadnych problemów. Choć jeśli preferujesz ON, to trzeba szukać czegoś z JTD/CDTI, lub HDI. Ja dorzucę do stawki volvo s40, jest to focus 2 w innym przebraniu, ładniejszy, lepiej się prowadzący ogólnie fajniejszy. Miałem przyjemność pojeździć takim wynalazkiem i jazda jest naprawdę bardzo przyjemna. Znajomy ma już drugi rok i poważniejszych awarii nie odnotował. Silnik w takim volviaku możesz wybrac 2.0D (HDI), jeśli dobrze pokombinujesz to do 2006 o ilę się nie mylę były wersje bez dpf więc jeden potencjalny problem odpada. Aha no i koszty serwisu nie odbiegają wcale od marek niemieckich, tak jak napisałem wcześniej jest to focus. Jeśli chodzi o niemieckie diesle to osobiście jestem przeciwnikiem pompowtrysków. Jak już kupować diesla to common rail.

    Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad saabem tradeluxa. Masz dobre auto podane na tacy, nie musisz jeździć denerwować się bo nie oszukujmy się większość samochodów w polsce pozostawia wiele do życzenia... No i rewelacyjny silnik 2.0T. Głowę daję że po przejażdżce tym autem nawet nie spojrzałbyś w stronę diesla

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •