Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 r. - proszę o opinię

  1. #1
    morris30
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 r. - proszę o opinię

    Mam okazję odkupić od sąsiada Forda Mondeo MK3 2.0 TDDI z 2001 roku, kombi. Samochód ma przejechane 223 tys. km. Sprowadzony z Niemiec, użytkowany przez niego 7 lat. Po wymianie koła dwumasowego, wtrysków i regeneracji turbiny, na wszystko faktury. Zgodnie z deklarcją właściciela bezwypadkowy. Sprzedaje ponieważ zakupił młodszy rocznik, a za ten chce ok. 8000 zł. Mogę go wziąć na dwa - trzy dni, sprawdzić w serwisie i ogólnie pojeździć czy będzie mi pasował.

    W internecie krążą legendy o awaryjności tych samochodów i naprawach tego silnika idących w tysiące złotych. Czy tak rzeczywiście jest? Jak inne elementy np. zawieszenie, skrzynia biegów itp. Prosiłbym o o opinie.

    Moje przebiegi roczne to około 30 tys.km. W tej chwili mam Civica VI gen z 2000 roku z lpg, przebieg 245 tys.km. od nowości w rodzinie, a potrzebuję większego samochodu typu kombi.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja juz wiele razy pisalem o takim mondeo i kosztach.
    dwums jesli wstawil regeneracje to wytrzymalosc tego to okolo 40-50tys km, turbina szybko padła no ale powiedzmy nie ma reguly, grunt to wypytaj co juz zrobił przy aucie to ci powiem czy masz wiekszosc kosztow za sobą

    Jak bedziesz jedził to sprawdz czy nie telepie autem przy przyspieszaniu

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Żaden nastoletni diesel nie będzie gwarancją braku kłopotów. Dużo rzeczy masz zrobionych, poza tym to TDDI a nie TDCi które jest tak często opisywane przez poszukiwaczy okazji na forach. Sprawdź go porządnie i będziesz wiedział na czym stoisz, nie byłbym na nie jeśli diagnostyka wypadnie ok.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    morris30
    Gość

    Domyślnie

    Dwumasa jest nowa, wtryski też, turbina po regeneracji. Wczoraj widziałem jeszcze faktury na wymianę tarcz, klocków, i sprężyn. Niedaleko mam do warsztatu specjalizującego się w fordach, polecanego przez ludzi z forum mondeo i forum forda. Po diagnostyce przedstawię wyniki.
    Honda nie sprawia mi jakoś specjalnych problemów, a w zasadzie jeżdżę nią od nowości i dlatego zastanawiam się czy warta jest zamiany na mondeo, a w tym przypadku jedynym warunkiem jest to, że mondeo jest większy i kombi...

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Akurat Mondeo 2.0 TDDI jest dużo mniej kłopotliwe od 2.0 TDCI - a to różnica.
    W 2.0 TDDI potrafi się pompa sypnąć - ale w zasadzie pojedzie na większości plynów

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    w TDDI wymienia sie głónie koncoki wtryskow ale to tak po 300+ tsiacach zwykle , sprezyny pekają (orginalne co 150 tys srednio)

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Akurat Mondeo 2.0 TDDI jest dużo mniej kłopotliwe od 2.0 TDCI - a to różnica.
    W 2.0 TDDI potrafi się pompa sypnąć - ale w zasadzie pojedzie na większości plynów
    elektronika na pompie (zimne luty)

  7. #7
    morris30
    Gość

    Domyślnie

    No to wynika z przeprowadzonych napraw, że samochód ma przejechane ponad 300 tys. km... Oj chyba zostanę z moją hanią
    Pompa wtryskowa na alledrogo do TDDI to ok. 2500 zł

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Morris - nie gadaj głupot
    Wszystko zalezy od tego co lejesz do baku.
    Jak masz zregenerowane końcówki - to przejedziesz następne 200 tys km!
    Polska eksploatacja jest zupełnie inna niż niemiecka eksploatacja

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no jasne nie ma co od razu tak stwierdzać ze ma tyle czy tyle liczy sie takim aucie ile jest wymionone na nowe, zapytaj czy wymienial pompe wspomagajaca ( w okolicy nog pasazera tyl)

    lancuch ma przewidziana kontrole na okolo 300tys ale wytrzymuje sporo wiecej

  10. #10
    morris30
    Gość

    Domyślnie

    Niepewność moja bierze się z tego, że jak na razie w mojej hondzie nie wydałem aż tak dużo na naprawę, ale to może dlatego że nic się poważnego nie popsuło . Tylko wydatki na eksploatacje.

    Szukałem kombi, najpierw była na celowniku fabia benzyna z zamiarem przerobienia na gaz, ale właśnie koszt instalacji lpg znacznie zmniejszał mój budżet i dzięki pomocy forumowych importerów mogłem zobaczyć co mogę dostać na zachodzie za tą cenę. Po za tym zobaczyłem jak naprawdę duża jest fabia kombi... i sobie odpuściłem. Ciężko też coś sensownego znaleźć w ogłoszeniach (dzięki forum już wiem co to są za "okazje").

    Niedawno rozmawiałem z kolegą, który odkupił od znajomego mondeo TDCI z przebiegiem 340 tys. km., serwisowany do ostatniego kilometra, za jakieś śmieszne pieniądze bo nikt tego nie chciał kupić i o dziwo zrobił nim w dwa lata 50 tys. i nie narzeka. Dlatego myślę na tym samochodem.

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jesli takie monde przelatalo na autostradach lwia czesc tych KM to wszystkie jego przypadlosci przesowaja sie na okres dalszy zatem powtarzam się, liczy sie ile zostalo zrobione przy aucie.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Moim zdaniem taka zamiana to duży krok w tył jak chodzi o koszta eksploatacji i wygodę. Szukaj jakiegoś nieschrupanego Aerodeka.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    morris30
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Moim zdaniem taka zamiana to duży krok w tył jak chodzi o koszta eksploatacji i wygodę. Szukaj jakiegoś nieschrupanego Aerodeka.
    No i tego się właśnie obawiam... Gdyby samochód którym jeżdżę psuł się, to myślę, że już bym jeździł tym mondeo. Ale tak nie jest i ciężko jest podjąć decyzję...

  14. #14
    morris30
    Gość

    Domyślnie

    No i samochód po diagnostyce.
    Wyszło:
    - do kontroli sprzęgło sprężarki klimatyzacji
    - do wymiany pasek osprzętu i pasek wspomagania
    - do wymiany łączniki stabilizatorów - tył
    - do wymiany przednie amortyzatory
    - do wymiany płyn hamulcowy
    - delikatne zapocenie w okolicy miski olejowej.
    - dwa punkty rdzy w okolicy dołu przednich drzwi

    Podpięcie komputera nie wykazało żadnego błędu. Cena spadła z 8 do 7,5 tys zł. Czy dalej warto kupić ten samochód?

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    - co powiedzili o tej sprezarce?
    - przy tej wymianie moga dosjc rolki i napinacz (komplet okolo 1000pln) pompa wspomagania napedza pompe wody i wymienia sie razem wiec warto spytac czy juz zrobione koszt okolo 1000pln
    - laczniki lepiej kupic oryginal lub dobry zammienik okolo 250pln komplet
    - amorki 600zl
    - reszta pikus

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •