Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Audi a4 b5 avant 1.9 tdi 90km

  1. #16
    marekrzeczoznawca
    Gość

    Domyślnie

    pewnie że były we wszystkich

  2. #17
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Fachowcy za dyche. Kazdy AFN mial dwumas. Bez dwumasy trafialy sie tylko egzemplarze z motorem 1Z z poczatku produkcji.

  3. #18
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Marek coraz głębsze posty pisze

  4. #19
    Karolcia81
    Gość

    Domyślnie

    Jestem spamerką
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 11-08-16 o 14:25 Powód: SPAM

  5. #20
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wklej zdjęcie z księgową , która trzyma kartkę z napisem BEZ-WYPADKOWE na tle samochodu .
    Inaczej nie uwierzymy i post leci do śmietnika.

  6. #21
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeśli nie uczynisz tego co powiedział dural, zgodnie z regulaminem mody pewnie wystawią fakturę na 1000zł za reklamę ale nie dygaj - księgowa wrzuci Tobie/sobie w koszty
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #22
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Za kilka dni dobije do trzeciego roku użytkowania mojego dieselka z czego jestem bardzo zadowolony auto śmiga aż miło żadnych awarii czy niepożądanych fochów z jej strony mimo pełnoletności, mechanicznie żadnych poważniejszych napraw, tylko same zaległe i bieżące naprawy, w końcu się zmogłem i zrobiłem w aucie wszystko co było do zrobienia także udało mi się doprowadzić moje B5 do prawie zamierzonego celu, zostały tylko trzy drobiazgi estetyczne,

    Zakres tegorocznych prac i kosztów:

    -Rurki od klimy 460zł z robotą
    -Napełnienie i odgrzybienie klimy 120zł
    -Wymiana oleju w skrzyni 140zł
    -Wąż od turbo 100zł
    -Klocki i tarcze przód 500zł z robotą
    -Tłoczek regeneracja tył lewy, 100zł
    -Olej mobil 10w40 i filtry x2 450zł
    -Malowanie, dach, doły drzwi, słupek kierowcy, tylne ćwiartki, maska przód, doły nadkoli przód,+ polerka lakieru 1000zł

    Razem około: 2870zł

    Co do ostatniej pozycji, pancerne, niezniszczalne Audi na której niestety zaczęły pojawiać się rudawe miejsca, i w niektórych lekkie purchawki postanowiłem porządnie zająć się tym tematem, ocynk niestety podczas jakiś odbić kamyczków się utlenia więc wychodzi na to że żadne auto nie jest w stanie wygrać z rudą bez walki, podczas prac nad unicestwieniem rudej, dostałem miłą wiadomość od Pana lakiernika auto w 100% Bezwypadkowe, tylko i wyłącznie jedna jedyna warstwa lakieru na aucie

    Z estetycznych rzeczy do zrobienia, pękła mi skóra na kierownicy, polerka przednich lamp delikatnie zaczyna się osad zbierać i jest już to widoczne, i ogarnąć tylną roletę bagażnika,
    z innych inwestycji zanosi się na akus, obecny Banner w już delikatnych mrozach ledwo daje radę, jest naklejka testu z 2004r nie wiem czy jest tam od 12 lat czy też od nowości, tak czy inaczej trzy lata temu po zakupie, dolałem wody destylowanej i kwas wyciekł z baterii jakby się rozszczelnił, ale że była zima i chodził jak należy to nie zmieniałem, jak już teraz padnie to od razu wymiana, bez ładowania.

    Pisząc te słowa został mi niecały 1000km do dobicia symbolicznej liczby jaką jest 500 000km, dodam że stan oleju cały czas utrzymuję się na równi bez dolewki, od wymiany do wymiany, ogarnięcie wycieków pomogło

  8. #23
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cześć, właśnie dotarłem do czwartego roku eksploatacji Mojego ropniaka

    Oto kilka słów z owych 12 miesiącach użytkowania, Auto spisuje się jak należy śmiga jak ta lala, obecny rok to chyba najmniej wymagający, o dziwo
    Zakres prac jakie wykonałem:

    -Rozrząd kompletny 930zł z robocizną
    -Olej i filtry x2 450zł
    -Tłoczek hamulcowy regeneracja, standardowo 120zł
    -Pokrowiec na kierownicę 20zł

    Łączny koszt: 1520zł

    Kilka dni temu przy wymianie oleju zauważyłem spoconą uszczelkę miski olejowej także przy następnej wymianie oleju trzeba będzie się tym zająć,
    Ubytek oleju pojawił się pod koniec lipca i zapewne jest to właśnie spowodowane ową uszczelką, zbyt dużo środka smarnego nie zniknęło może jakieś 200-300ml.

    Skóra na kierownicy Szl** jasny Ją trafił, trzeba było ratować się pokrowcem niestety, przeglądałem portale ogłoszeniowe latem i niestety nie było żadnej 4-ramiennej kiery w skórze nie wspominając już chociażby o dobrym stanie.

    Na przeglądzie Pan powiedział że dolne wahacze mają już delikatny luz Prawda czy Nie? Ja nic takiego na razie nie wyczułem podczas kontroli przeze mnie, najwyżej znów mój mechanik będzie musiał skontrolować ich stan.

    500+ na początku tego roku przy takim przebiegu pomału zaczęła odzywać się pompa wspomagania tylko przy skręconych na maksa kołach, na szczęście po kilku miechach ucichło, zawsze zostawiam auto niezależnie od sytuacji na wyprostowanych kołach, i dopiero wczoraj przy dość wymagających manewrach parkingowych się odezwała hmm lub bardziej zająknęła że nie końca jej przeszło

    Banner nie chce umrzeć, moja bateria w zeszłym roku dała kilka niepokojących sygnałów że niby dobiega końca, lecz o dziwo przez ten czas się nie poddała i działa dzielnie jak należy pomimo rozszczelnienia od prawie 4 lat, nie mam pojęcia jak wyglądały konstrukcje baterii w latach 1998-2004r ale ten akumulator jest naprawdę pancerny

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Odp: Audi a4 b5 avant 1.9 tdi 90km

    Sorry za Ot

    Witam Dzisiaj mija 5 rok ujeżdżania już leciwej A4 i co tam u niej słychać po roku ? No coś tam trzeba było poreperować:

    Olej Mobil 10w40 x2 + Wszystkie filtry 460zł
    Koło pasowe i pasek 720zł
    Sprzęgło Schas 1100zł
    Akumulator 360zł
    Serwis klimatyzacji 140zł
    Uszczelka na pompie wspomagania + robocizna 75zł
    Regeneracja lamp 0zł
    Ponownie Regeneracja tłoczków Tylnych 330zł

    Roczny koszt: około 3185zł

    Audiczka krótko po zeszłorocznym wpisie o pancerności Bannera delikatnie zaszantażowała odezwało się koło pasowe i kontrolka akusa na desce, i mówię do siebie przechwaliłem XD jako że trzeba było to zrobić to równocześnie wstawiłem nowe aku, stare oczywiście posiadało parametry w normie.

    Drugi temat bardzo pospolity w tym modelu mianowicie... znów wahacze po zeszłorocznym przeglądzie rzekomo posiadały luzy... tja jasne dobry mechanik jednak potrafi zaprzeczyć propagandzie SKP. Po roku znów przegląd techniczny i co Wahacze po przejechaniu 18tyś km żadnych luzów XD Co do tematu przedniego zawieszenia w tych i podobnych modelach VW wydaje mi się że albo diagności nie posiadają wystarczających umiejętności i wiedzy by skontrolować ich stan albo liczą że zbędnie wydasz $$$ na naprawy, żadnych luzów czy stukania hmmm ? Czy tysiące Polaków wymieniało wahacze po nieudolnej diagnozie ? Prawdopodobnie tak.

    Trzeci dotyczy wątpliwości jakie posiadałem odnośnie czy moim AHU jest ten dwumas czy go nie ma ? no i nadeszła okazja by się w końcu dowiedzieć bo sprzęgło zaczęło się ślizgać, kilka dobrych postów temu była mała burza o zweimassen, Wyszło na to że Dwumas jest stan koła mechanik ocenił na dobry nie wymaga wymiany.

    Czwarty odnosi się do wycieków, w zeszłym roku wspominałem o uszczelce miski olejowej że jest do wymiany ale gdy przeprowadzałem serwis olejowy owe miejsce było zaschnięte, Co do ubytku oleju coś tam się uspokoiło później znów coś zaczęło ubywać po obserwacji wywnioskowałem że problemem jest wąż dochodzący do odmy muszę mieć olej lekko poniżej połowy na bagnecie jak jest ciut więcej to wypluwa, także teraz jest ok.

    Piąty wspomina o pompie wspomagania która coś tam piszczała, wyła aż pociekło okazał się drobiazg uszczelka (w jakim miejscu to już nie pamiętam) od tamtego czasu zdarzy się ze delikatnie jęknie.

    Podsumowując ten rok to lata lecą koszty rosną

  10. #25
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Odp: Audi a4 b5 avant 1.9 tdi 90km

    Sorry za OT

    Witam ponownie za kilka dni będzie już 6 lat nudzenia was starym Audi w Dieslu... no tak, ale w tym roku chyba jest najciekawiej więc zainteresowanych zapraszam do zapoznania z materiałem

    Naprawy:

    - Wahacze szt 3 Delphi+ 2 łączniki...
    - Tuleje tylnej belki 1220zł
    - Amortyzatory tył + jedna sprężyna 620zł
    - Olej filtry x2 mobil 10w40 450zł
    - Przegub regeneracja 150zł
    - Grzanie tylnej szyby, działająca tylna wycieraczka, oświetlanie rejestracji...
    - Przekaźnik zespolony 640zł

    Roczny koszt około: 3080zł

    Po zeszłorocznych drobnych jękach pompy wspomagania muszę powiedzieć, że się jej polepszyło wystarczyło dolać oleju ponad stan i od razu zamilkła

    Miałem właśnie teraz jesienną przygodę po przepaleniu się jednej z żarówek z przodu do jazdy dziennej, praktycznie co roku zawsze konserwowałem instalacje specjalnym preparatem do instalacji elektrycznych, no i tak przez lata wszystko było ładnie i pięknie. Teraz niestety preparat zaszkodził i to bardzo po spryskaniu elementów elek. żarówki od razu się przepalały, myślę sobie.... no nie, trzeba było wytrzeć owe miejsca by pojazd mógł znów działać poprawnie. Tak też zrobiłem i wszystko działało jak należy, po 2 tyg znów na jednej żarówce postanowiłem sprawdzić preparat i niestety się przepaliła, także nici z zabezpieczenia instalacji. Powiem szczerze, że jeszcze z takim czymś się nie spotkałem. Obecnie bez używania produktu jest dobrze, żadne bolączki wyżej wymienione nie wróciły......

    ….Aż Kilka dni temu spotkało mnie niemiłe zaskoczenie podczas powrotu z pracy w nocy. W połowie drogi w aucie zgasły wszystkie światła i niestety nie dało rady wachlowanie wajchą od świateł, kulałem się 40km/h na awaryjnych, kilka kilometrów dalej jakoś dałem radę włączyć długie pociągając przełącznik świateł do siebie co znacznie ułatwiło jazdę. Po kolejnych kilometrach walki z manetką udało się włączyć światła mijania i dojechać do domu. Gdy auto odstawiłem do mechanika okazało się, że uszkodzeniu uległ przekaźnik zespolony i tutaj pojawił się kolejny problem.... mianowicie brak nowych zamienników. Kupiłem używkę z alledrogo i niestety była w gorszym stanie bo nie było żadnych oznak życia, trzeba było kupić nówkę z ASO. Dzięki wymianie na nową część poza sprawnymi światłami doszło kilka innych bonusów: grzejąca tylna szyba, światła na tablicy rejestracyjnej, działająca tylna wycieraczka.
    także zeszłomiesięczne problemy z oświetleniem bankowo powodował pomału kończący się przekaźnik.

    Z bardzo ciekawych rzeczy w tym roku mogę podać kolejną wizytę na SKP w celach przeglądu technicznego. Diagnosta ponownie przyczepił się do wahaczy, tym razem trafiło na 2 dolne wewnętrzne. Ponownie myślę sobie, że pic na wodę nic mi nie stuka ani nie puka, w drodze powrotnej zjechałem sobie na nieutwardzoną kiepskiej jakości drogę, szyby w dół, miało być cicho ale Diesel taki nie jest ;P jednak po takiej przejażdżce usłyszałem, że rzeczywiście słychać delikatne że coś tam puka, no to nic myślę trafił w końcu, telefon do mechanika i umawiamy. W trakcie wizyty zrzucono i skontrolowano wszystkie wahacze, 3 szt zużyte + 2 stabilizatory, luzy na tulejkach bardzo duże. Pan z SKP trafił ?, no niestety nie, pomylił się bo to nie były żadne z tych o których mi mówił, po obejrzeniu sobie wszystkich wahaczy na stole i oczyszczeniu sprawdziłem sobie jaki jest producent, wszystkie pochodzą od firmy MAXGEAR, czyli UWAGA jedne z najtańszych (około 400zł cały komplet) dostępnych na rynku. Druga ważna rzecz mój Wuja przejechał na nich około 20tyś km, ja przejechałem 100tyś km łącznie 120tyś km na najtańszych zamiennikach z czego 5 szt. było dobrych i wróciły z powrotem na auto. Muszę przyznać,że jestem w dużym szoku, po tylu kilometrach spodziewałem się tam Febi, Meyle HD czy Lemy, a tutaj takie zaskoczenie.

    Opinie w necie krążą różne na temat przedniego zawieszenia, najbardziej można przeczytać, że na tanich copkach można zrobić 10tyś z hakiem, a na najwyższej półce z 100tyś km, w zeszłorocznym wpisie dobrze wyciągnąłem wnioski.

  11. #26
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Odp: Audi a4 b5 avant 1.9 tdi 90km

    Sorry za OT
    Witam już w siódmym roku użytkowania mojego dinozaura, pora was trochę ponudzić prehistorycznym wehikułem,

    Naprawy:

    -Olej mobil 10w40 + filtry 240zł
    -Łożysko z piastą…
    -Końcówka drążka prawa 320zł
    -Wieszak guma tłumika 30zł

    Suma około 590zł

    Tegoroczny bilans wydatków na naprawy jest najmniejszy od początku użytkowania Audi przeze mnie, co oczywiście nie jest jakimś wyznacznikiem że większych wydatków nie będzie, a coś się zaczyna dziać z skrzynią biegów trochę ciężko wchodzi drugi bieg na zimnym, sądzę że wymiana oleju w skrzyni kilka lat temu trochę wydłużyła jej żywotność,
    Pompa wspomagania znów się odezwała, ponownie zalałem do maksymalnego poziomu i problem na razie ucichł.
    Kilometrów najechanych A4 przeze mnie od zakupu to 113 000 km, suma kosztów napraw z tych siedmiu lat wychodzi około 16 000zł :P i nie było w tym żadnej poważnej awarii, nie ma też napraw nowoczesnego osprzętu diesla wtryski, DPF, Turbiny, czy Dwumasy. do kwoty wyżej NIE wlicza się paliwo, ubezpieczenia ani przeglądy techniczne, Powiem że jednak przebieg robi swoje, pomimo że silnik uchodzi za niezniszczalny to nie można powiedzieć tego o reszcie która sypie się w oczach.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •