Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: A6 C5 1.9TDI - problem z odpaleniem przy dodatniej temperaturze (FILMIK)

  1. #1
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie A6 C5 1.9TDI - problem z odpaleniem przy dodatniej temperaturze (FILMIK)

    Mam pewien problem, mechanicy rozkładają ręce.

    Pacjent: a6 c5 1.9TDI 110KM AFN, 270tys przebiegu (raczej ma około 500tys)
    Problem: przed mrozami jeździłem na letniej ropie, jakoś nie zwróciłem uwagi aby kupić zimową, pewnego dnia złapał mróz i auto już nie odpaliło... kupiłem nowy filtr paliwa oraz rozmroziłem auto... od tamtej pory pojawił się problem z odpalaniem (tak mi się zdaje)

    Mechanik nr 1 obstawiał po prostu niegrzejące świece, sprawdził i wszystkie sprawne
    Mechanik nr 2 obstawiał rozrusznik, niestety ale dalej bez rezultatów, podłączał komputer obstawiał także pompę wtryskową (podkręcił ją) - ostatecznie padło że jest jej wina
    Mechanik nr 3 obstawia że problem w takim starym audi jest w paliwie... że pompa wtryskowa w tych c5 jest można powiedzieć 'niezniszczalna',

    Może ktoś z Państwa ma jakieś rady? Np. dziś na dworze było +18 stopni a ja kręcę rozrusznikiem tak jak na załączonym filmiku... no bez przesady

    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 07-04-14 o 23:21

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda tak, jakby się zapowietrzał.
    Dawki ustawione?

  3. #3
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie

    Podobno mechanik główny do którego zawsze prowadzam auta wszystko ustawiał co się dało... Ostatecznie powiedział że pompa wtryskowa zakończyła żywot.
    Dziś sobie zamówiłem kabelek do auta i spróbuję sprawdzić odpowiednie parametry silnika, może coś się uda odczytać z pomocą kolegów z forum - ew. potwierdzić że to naprawdę wina pompy

    dziękuję Kris za zainteresowanie i poprawienie tematu

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ustaw jeszcze dawke rozruchową na maximum jeśli nie jest juz tak zrobione bo chyba to moze być twoj punkt nr 2
    Podnosilem u znajomego bo mial podobny problem narazie jest od 2 lat po zabiegu , ale przy tym przebiegu to tak naprawde moze być wszystko

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja mimo wszystko stawiam, że się zapowietrza - być moze po zmianie filtra paliwa coś nie poszło jak trzeba.

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Powtórzę co mówi Kris - też mi się wydaje, że on jest nie do końca odpowietrzony i nie tyle prosiłbym mechanika o sprawdzenie tylko konkretnie o samo odpowietrzenie. Inna sprawa, że jeśli ma "500"tkm to może by warto sprawdzić kompresje, choć mała szansa żeby ją stracił z dnia na dzień.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie

    Na dniach postaram się podpiąć pod komputer i sprawdzić dawkę rozruchową, czujnik temperatury.
    Odnośnie odpowietrzenia - chodzi o to aby poluzować wtryski i kręcić rozrusznikiem? Czy jakiś inny sposób?

    Jest szansa że filtr po prostu jest wadliwy? Ewentualnie że tamta letnia ropa była złej jakości i poprzytykała coś? (była lana z niepewnego źródła)

    Dziękuję Kris, Tytan i Jakoob za zainteresowanie tematem...

  8. #8
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Ja doradzę Ci tak, rób zawsze wszystko u jednego DOBREGO mechanika, w końcu dojdzie co boli twoje auto. Jeżdżenie od machera do machera to generowanie kosztów i wysłuchiwanie jaki to poprzedni macher był niekompetentny... Ciśnij gościa że jedziesz w długą trasę i auto musi być tip top, przysiądzie i zrobi jak potrzeba...

  9. #9
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie

    Też jestem tego zdania, lecz odnośnie tego problemu mój mechanik wycelował w rozrusznik - niestety, ale nic nie pomogło. (a koszty poniosłem ja)
    Teraz padło na pompę wtryskową, regeneracja trochę kosztuje + montaż, więc chciałbym się rozejrzeć czy aby na pewno to jest to co trzeba wymienić... Dlatego odwiedziłem innych mechaników aby zasięgnąć informacji, a teraz poszukuję podpowiedzi ze strony użytkowników-specjalistów.
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #10
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie

    Jestem po podłączeniu komputera.
    Program znalazł następujące błędy:

    Auto HVAC

    - 01809 - Actuating Motor for Temperature Flap: Left (V158)
    41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

    Centralny zamek:

    - 00668 - Supply Voltage Terminal 30
    07-10 - Signal too Low - Intermittent
    - 00955 - Key 1
    09-00 - Adaptation Limit Surpassed
    - 00956 - Key 2
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
    - 01561 - Left Rear Door
    61-00 - Won't De-Safe

    Xenon:

    - 01538 - Motors for Headlight Range Adjustment (V48) / (V49)
    29-00 - Short to Ground
    - 00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G78)
    31-00 - Open or Short to Ground

    Dodam do tematu: wczoraj rano spróbowałem odpalenia w następujący sposób - po wejściu do auta przekręciłem kluczyk on/off tak z 5-6 razy aby pod-pompować paliwo, może to i zbieg okoliczności, ale zapalił idealnie. Zmieniłem oring w zaworze zwrotnym na filtrze paliwa, lecz nic to nie pomogło. Zastanawia mnie błąd 01538 (no ale niby znajduje się w rubryce 'xenon', więc nie wiem), po wpisaniu w google wyskakuje problem prawie taki sam odnośnie palenia jak u mnie (np. http://www.klubseatibiza.pl/forum/el...wa-t16054.html)

  11. #11
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Wg mnie raczej nie jest to wina zapowietrzonego układu, bo przecież po odpaleniu po jakimś czasie pracy silnika układ odpowietrzy się sam. No chyba, że jest nieszczelność i za każdym razem na postoju łapie powietrze, ale to pewnie pojawiłyby się wycieki.

    Jak mechanik mógł posądzać rozrusznik, skoro ten kręci całkiem dobrze

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od błędu 01809 - wygląda najprawdopodobniej jako potencjalny winowajca usterki.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Ale ten błąd 01809 to dotyczy klap nadmuchu/klimatyzacji. Zreszta w opisie Wróbla jest to juz wyraźnie napisane. Zresztą w tych błędach nie ma nic, co mogłoby powodować takie zachowanie. Powiedziałbym, że usterka jest niezwiązana z czymś czym zarządza ECU. Pompa wtryskowa mogłaby pasować. Nie czuć zapachu ropy pod maską lub w pobliżu auta?

  14. #14
    Wrobel
    Gość

    Domyślnie

    Zapachu ropy nie czuć, ani pod maską ani obok auta.
    Dziś zauważyłem dziwne 'uszczerbienie' przy filtrze paliwa (ale to raczej nie ma nic do rzeczy?)

    Zdjęcia poglądowe:





    Dodatek: przy zmianie filtra zgubiłem podkładkę pod tą śrubę, zakręciłem bez podkładki, pewnego dnia po kupieniu nowej podkładki chciałem założyć ją, po założeniu auto pochodziło minutę i zgasło, wtedy miałem spory problem aby samochód odpalić (musiałem luzować wtryski, ponieważ auto się zapowietrzyło)

  15. #15
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wrobel Zobacz post
    Dziś zauważyłem dziwne 'uszczerbienie' przy filtrze paliwa (ale to raczej nie ma nic do rzeczy?)

    Dodatek: przy zmianie filtra zgubiłem podkładkę pod tą śrubę, zakręciłem bez podkładki, pewnego dnia po kupieniu nowej podkładki chciałem założyć ją, po założeniu auto pochodziło minutę i zgasło, wtedy miałem spory problem aby samochód odpalić (musiałem luzować wtryski, ponieważ auto się zapowietrzyło)
    Może mieć "do rzeczy" i to bardzo. Tędy na okrągło się zapowietrza, efekt -> filmik z rozruchu. Zrób to tak jak było fabrycznie bez jakiegoś paćkania, dopasowywania itp; stawiałbym że problem zniknie.

    Co błędu, który opisałem dwa posty wyżej - faktycznie vlad może mieć racje, przeoczyłem że to chodzi o nadmuch.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •