Strona 1 z 11 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 154

Temat: VITOOCARS Częstochowa UWAGA!

  1. #1
    marmor
    Gość

    Domyślnie VITOOCARS Częstochowa UWAGA!

    Zakupiłem tam Citroena C5 rocznik 2005. Samochody z Danii.
    Sprzedający bez wahania zgodził się na wizytę w ASO Citroen. Po wykonaniu przeglądu okazało się, że :
    - samochód 100% bezwypadkowy - na całości oryginalny lakier - grubość 70 - 90 mikronów
    - przebieg oryginalny - 185 000 - na stronce duńskiej oraz w komputerze ostatni zapis wrzesień 2013 - 179 000
    - samochód w dobrym stanie technicznym (do wymiany tuleje wahacza, tarcze i klocki tył)
    Jeśli ktoś w okolicy szuka auta - polecam zajrzeć.
    Vitoocars Adam Witos, ul. Dźbowska 41, Częstochowa (na budynku pisze MAZ-POL)
    Ostatnio edytowane przez marmor ; 29-03-14 o 12:18

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Fajna laurka...
    A możesz podać VIN swojej C5-ki by sprawdzić, czy nie piszesz bajek ?

    Wybacz naszą podejrzliwość, ale kilkanaście razy już tu było, że ktoś zamieszczał laurkę na cześć handlarza. I zazwyczaj była to osoba niedawno zarejestrowana na forum. Potem się okazywało, że ów importer nie odstawał niczym od średniej typu Gniezno/Płock/Starogard...

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #4
    Lenad
    Gość

    Domyślnie

    http://vitoocars.otomoto.pl/

    Facet pisze:
    " ...Przebieg udokumentowany jest książką serwisową. Wiadomo że w obecnych czasach książkę serwisową kupić jest nie problem, więc w przypadku opisywanego samochodu, przebieg można sprawdzić na stronie wydziału komunikacji kraju, z którego samochód pochodzi ( przez tel. lub podczas oględzin powiem jak to zrobić ). Przebieg opisywanego samochodu potwierdzony jest urzędowo i wystawiam na niego pisemną gwarancję..."

    Może faktycznie jest z tym OK ???

    ALE - CZEKAMY NA DANE tej CYTRYNKI MALINKI

    od marmor a

  5. #5
    marmor
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Podejrzliwość jak najbardziej uzasadniona.
    Podaję VIN - VF7RERFJC76645198
    Dane ze stronki :

    geresultat


    CITROËN
    Model
    C 5
    Stelnummer
    VF7RERFJC76645198
    Seneste reg.nr.
    YX58870


    Synsrapporter
    feltet for at se rapporten
    Dato Resultat Km-stand Reg.nr. Gem/send
    02-09-2013 GOD 179.000 YX58870
    11-10-2011 GOD 127.000 YX58870
    08-10-2009 BET 80.000 YX58870

    w chwili zakupu samochód miał 185600 km.
    A to moja cytrynka :

    A to wykaz rzeczy do wymiany po przeglądzie w ASO Citroen (zaciski wpisane jako ewentulane do wymiany, bo często są utlenione). Na ceny nie patrzcie, bo to ASO...


    Myślę, że rozwiałem wszelkie wątpliwości co do moich dobrych intencji...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez marmor ; 31-03-14 o 11:01

  6. #6
    Lenad
    Gość

    Domyślnie

    Czyli, że wszystko OK ! ! !

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Przy tym aucie Lenad - przy tym aucie

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Na bezrybiu i rak ryba ....,, a jaka cena , że zapytam była ?

    Na mnie to nie robi wrażenia .....i rozumiem ,że handlarz wyrwał " taniej" bo cyt..."(do wymiany tuleje wahacza, tarcze i klocki tył)
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    tj77
    Gość

    Domyślnie

    Tak auto wyglądało bezpośrednio po przyjeździe do Polski:




    Adam Witos to użytkownik o nicku "Sucre" na forum kosmetykaaut.pl. Także tam często wystawia swoje pojazdy na sprzedaż. Jako, że jest to osoba znająca się na bardzo zaawansowanym detailng-u, pewnie wszystkie sprzedawane przez niego samochody są profesjonalnie odszczurzane. Do tej pory (a znamy się wirtualnie z forum od kilku dobrych lat), nie było na jego temat negatywnych opinii.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Z jego ogłoszeń (wiem, że to szablon):

    Samochodem wróciłem na kołach, pokonując bez najmniejszych problemów 1200km Nie jest więc to rozbitek lub szrot przywieziony na lawecie.
    Powrotowi na kołach przeczą trochę powyższe zdjęcia . Dobra - czepiam się. Ale taki już jestem...
    Sprawdzając VIN-y aut tam gdzie podał w ogłoszeniu wszystko jest OK pod względem przebiegu. Inna sprawa, że nie dla każdego auta VIN jest podany. Nie stawiałbym go od razu pod murem i nie szukałbym wałków. Jeżeli gość uczciwie opisuje co furze dolega i ci jest do roboty to w sumie czemu nie. Może faktycznie jest OK?

  11. #11
    marmor
    Gość

    Domyślnie

    Na temat innych jego samochodów się nie wypowiadam, bo nic o nich nie wiem. Mogę mówić tylko o swoim (reszty nawet nie oglądałem, bo byłem zdecydowany na cytrynę). Auto przejąłem prosto z "transportu" zaraz po przywozie - jeszcze nie umyte i nie wysprzątane. Ogłoszenie w otoauto wystawił z innym citroenem, bo tego fizycznie jeszcze nie było w kraju. A że auta jadą na lawecie to mnie wcale nie dziwi - 1200 km na kołach to ok 600-700 zł, które przecież trzeba odzyskać przy cenie samochodu.
    Gościu jest "normalny", nie wydziwia, nie kombinuje - nie jest hurtownikiem (ma ok. 10 - 12 samochodów). Przez ostatnie 3 miesiące, odkąd zacząłem szukać auta, zaliczyłem kilku "uczciwych sprzedawców" i przejechałem na marne z 2000 km...Dlatego też, między innymi, zainteresowałem się tym forum.
    Ja jestem zadowolony z zakupu, auto sprawdziłem, obejrzałem, wiem co kupiłem. Dla świętego spokoju sprawdziłem samochód w ASO. Nie mam podstaw aby mieć jakieś zastrzeżenia. Dlatego też poleciłem potencjalnym "poszukiwaczom" zajrzeć do tego sprzedawcy - ewentualny zakup to indywidualna decyzja każdego z nas.

  12. #12
    leszeksz2
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    To mój pierwszy post na tym forum.
    Planuję kupić Zafirę u tego sprzedawcy. Mam więc kilka pytań.
    1. Czy to jest komis, czy handlarz czy osoba prywatna?
    2. Jakie opłaty trzeba było ponieść po zakupie auta?
    3. Czy umowa sprzedaży była na tego sprzedawcę (czy na tzw "niemca")?
    4. Jakie dokumenty dostałeś?
    Pytam się bo poszukuję samochodu już dłuższy czas, a nie chciałbym jechać na marne (np. ze względu na "sprawy papierkowe")
    Pozdrawiam.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    1. Czy to jest komis, czy handlarz czy osoba prywatna?
    organizacja charytatywna Przecież widać, że osoba zawodowo zajmująca się handlem samochodami. Ktoś kto sprowadza samochody, żeby sprzedać je z zyskiem (z założenia) jest handlarzem i tyle


    na resztę pytań odpowiem na przykładzie tej Zafiry, którą ten sprzedawca ma w ofercie: (zapewne mowa o tej: http://vitoocars.otomoto.pl/opel-zaf...C32570416.html )
    Samochód jest po opłatach celno-skarbowych i zwolnieniu z vat. Koszt rejestracji samochodu to około 900 zł.
    Czyli 15k za samochód, ale potem musisz dokonać (w odp. kolejności):
    1. opłata recyklingowa 500 PLN na konto
    65 1130 1062 0000 0109 9520 0014
    w tytule nr VIN pojazdu
    2. udajesz się do WK, wypełniasz wniosek o czasową rejestrację (załączasz fv, wpis do ceidg handlarza, potw. zapłaty recyklingu, akcyzy, briefy z tłumaczeniami) ok. 70 PLN
    3. jedziesz na tablicach tymczasowych (czerwona czcionka) do OSKP, przegląd- 100 PLN
    4. jedziesz ponownie do WK, wypełniasz wniosek o rejestrację, załączasz dokumenty z OSKP- płacisz 256 PLN
    Stąd te ok. 900 PLN opłat.



    ad. 3. jak wystawia fv- to nie ma mowy o umowie na Niemca- i bardzo dobrze
    ad 4. zapewne- fv, briefy, tłumaczenia, potw. zapłaty akcyzy

    Ogólnie sprzedawca sprawia dobre wrażenia, co potwierdził kolega wyżej- brawa również dla kolegi za chłodną głowę, bo część kupujących na myśl, że coś jest do zrobienia w nastoletnim aucie kręciłaby nosem i nie kupiła, licząc na "igłę, bez wkładu, zobacz jaki kozak"


    Reklama: będę mieć podobną Zafirę do sprzedania, tyle że 1,5 roku starszą, w lepszej wersji, z mniejszym przebiegiem, czarną, 2 kpl kół (alufelgi na lato, stalówki na zimę), 15 z recyklingiem

  14. #14
    leszeksz2
    Gość

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie.
    Np.
    Samochód jest bez tablic. Jak wrócić na własnych kołach? Co trzeba zrobić? Czy recykling, WK i SKP załatwia się w miejscu kupna samochodu?

    P.S Ta Zafira do sprzedania kiedy będzie? Jaki silnik , który rok więcej danych?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Samochód jest bez tablic. Jak wrócić na własnych kołach? Co trzeba zrobić? Czy recykling, WK i SKP załatwia się w miejscu kupna samochodu?
    nie wrócisz LEGALNIE na kołach.
    Recykling- przelew internetowy z dowolnego miejsca na świecie
    WK w miejscu Twojego zamieszkania.
    OSKP- dowolne, ale skoro badanie ma nastąpić po uzyskaniu tablic tymczasowych to logiczne, że najwygodniej będzie tam gdzie mieszkasz

    P.S Ta Zafira do sprzedania kiedy będzie? Jaki silnik , który rok więcej danych?
    proszę sprawdzić skrzynkę prywatnych wiadomości, nie będę śmiecić w tym wątku

Strona 1 z 11 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •