Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Temat: Umowy KUPNA-SPRZEDAŻY pojazdu

  1. #16
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    "Co w takim wypadku"? To, że pablos by nie kupił od Twojej mamy bez względu na traumatyczną historię ze zderzakiem
    To nie było czepianie się Raczej odpowiedź eresowi na magiczne, polskie "tak ale" ze zderzakiem w roli głównej.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  2. #17
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Kłamie?
    Pozwolę sobie zacytować odpowiedz na pytanie, chociaż nie było ono do mnie skierowane

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Pkt 4 mooocno dyskusyjny i podpisałbym, jeśli byłby przeredagowany że "zatajenie prawdy" itd, bo jeśli auto miało kilku właścicieli to sobie można....jeśli ktos był jedynym właścicielem to jak najbardziej.
    Do tej pory nie zdarzyło mi się kupować auto które miało więcej jak 1 właściciela A czym się różni zatajenie prawdy od poświadczenia nieprawdy? Skoro poświadczył nieprawdę, to znaczy że zataił prawdę

    Co do pkt 8 to ustawowo jest chyba na to 30 dni, więc czy ten punkt jest aż taką bzdurą?

    Składany to znaczy np to, że przód jeździł w Berlinie a tył w Paryżu

  3. #18
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    handlarz jest osoba, ktora sie zna na autach i tutaj obowiazuje juz konkretny art. kodeksu. Mowie o sprzedazy np od osoby prywatnej, 2giego wlasciciela. Poza tym pozniej mozna interpretowac zgodnie z kodeksem termin wypadek itd.

  4. #19
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    A na jakiej podstawie twierdzisz, że handlarz to osoba która się zna na autach? On nimi handluje ( tak jak każdy ). Handel nie zobowiązuje do tego by się na czymś znać - według mnie. Oczywiście każdy musi wiedzieć co sprzedaje, niezależnie czy jest to hurtownik, czy detalista.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeżeli auto miało kilku właścicieli to gość najzwyczajniej w świecie może o czymś nie wiedzieć, Ty to wykryjesz po zakupie i masz do niego pretensje, bo poświadczył Ci nieprawdę itd, a on po prostu nie wiedział o tym, że np jego nabytek spadł z wagonu w czasie transportu i się poobijał i salon doprowadził go do stanu używalności-skrajny przypadek ale się zdarza....ale mniejsza o to.

    Co do
    Handel nie zobowiązuje do tego by się na czymś znać - według mnie.
    wg Ciebie tak, prawo stanowi deko inaczej .

  6. #21
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Co do prawa - nie jestem prawnikiem więc nie będę się upierał
    Co do spadnięcia z wagonu - od tego jest np punkt odnośnie malowania. Tak wiem - nikt nie idzie z miernikiem lakieru do salonu bo niby po co Chociaż odnoszę wrażenie, że za jakiś czas dojdzie do tego, że i do salonu po nowe auto będziemy chodzić z miernikiem
    Każdą jednak igiełkę która nawet nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego ( według sprzedającego ) trzeba obadać miernikiem i właściwą adnotacje zrobić w umowie - oczywiście to nie przymus To że ja tak robiłem nie znaczy, że każdy tak musi robić

  7. #22
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Umowa jest fajna i tez chcialbym kupujac auto uzywane, zeby mi ktos taka podpisal i wszystko zgodnie z prawda bylo ale wiem jakie sa realia.

  8. #23
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Auta nowe co mądrzejsi nie od dziś odbierają z miernikami lakieru...i normalne jak coś jest malowane, ale wtedy wystarczy wpis w książkę auta że np prawe drzwi podwójna wartość lakieru i wtedy przy sprzedaży nikt nie będzie marudził że bity.

  9. #24
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pablos chciałeś stworzyć umowę zabezpieczającą Ciebie jako kupującego,a porobiłeś masło maślane którego moze przestraszyć się najuczciwszy na świecie który weźmie Cię za niespotykanie marudliwego klienta skoro już stworzyłeś taką umowę.

    1. Dopisz rubrykę na numer Pesel

    2. Wzmianka o malowanych elementach.

    "Pojazd nie miał spawanych żadnych elementów / miał spawane następujące
    elementy*
    Pojazd lub jakiekolwiek elementy pojazdu został uszkodzone w wyniku
    zjawisk atmosferycznych tak / nie
    Pojazd nie miał malowanych, bądź też wymienianych żadnych elementów /
    miał malowane bądź wymieniane następujące elementy* "


    - Co to za różnica z jakiego powodu miał malowane elementy??? Nie prościej napisać: Samochód Bezwypadkowy z oryginalną powłoką lakierniczą / Malowane następujące elementy:...... Konstrukcja pojazdu została naruszona tak / nie.


    Wzmianka o zastosowaniu przepisów kodeksu cywilnego w przypadku zatajenia prawdy jest już szczytem. O jaki artykuł chodziło Ci dokładnie??? 558KC?? To obowiązuje jedynie handlarzy.

    Prywatna osoba może nakłamać Ci w tej umowie i nic jej nie możesz zrobić. II wł. zawsze się wykręci,że on się nie zna i w świetle prawa jest czysty. Możesz się procesować całe lata.

    Według mnie tą umową robisz jedynie więcej zamieszania niż jest to warte.

  10. #25
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Może i faktycznie umowa jest zbyt upierdliwa ale:

    - pisząc wzmiankę o malowanych / spawanych / uszkodzeniach wskutek zjawisk atmosferycznych chciałem ustalić czy:

    - pojazd był malowany
    - spawany
    - zalany

    Czy to źle? Może i źle. W końcu za dużo wiedzieć to też niedobrze A co do K.C. - przecież nigdzie nie napisałem, że nie kupię auta nigdy od handlarza ( umowa jest ogólna i nie wyszczególnia hurtownik / detalista ).

  11. #26
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    kupując legalnie u handlarza nie kupuje się samochodu na umowę. Tylko na fakturę. To tak dla ścisłości.

    Podsumowując. Swoja umową jedynie możesz wystraszyć prywatnych właścicieli którym suma sumaru nic nie możesz zrobić nawet jak okaże się nieprawdą to co podpisali.

  12. #27
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Ok, więc jak Waszym zdaniem powinienem przeredagować tą umowę, żeby miała ona ręce i nogi?

  13. #28
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wydrukuj podstawową umowę z netu. Na jej podstawie dokonasz transakcji jedynie z osobą prywatną więc żadne rękojmie nie będą obowiązywać i jednocześnie podpunkty które wymieniłeś na nic się nie zdadzą.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Handlarz/komis/importer/salon itd. czyli przedsiębiorca NIE może sprzedać auta na umowę kupna sprzedaży tylko na fakturę. Nie może też podpisywać 2 różnych dokumentów sprzedażowych (np. 1 faktura i do tego 1 umowa) co nie znaczy, że nabywca nie jest chroniony prawnie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #30
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Czyli kupując od osoby prywatnej kupujący nie jest chroniony prawnie bez względu na konstrukcję umowy?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •