Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kamera samochodowa - jak nagrywaæ na parkingu przy wy³±czonym motorze?

  1. #1
    Magn00m
    Go¶æ

    Domy¶lnie Kamera samochodowa - jak nagrywaæ na parkingu przy wy³±czonym motorze?

    Witam,
    czy wie kto¶ mo¿e, w jaki sposób pod³±czyæ kamerê samochodow± w samochodzie tak, ¿eby mo¿na by³o nim nagrywaæ równie¿ d³u¿szy czas, kiedy motor jest wy³±czony? Np. w nocy, na parkingu? S³yszeli¶cie o jakim¶ rozwi±zaniu?

  2. #2
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    pa¼ 2012
    Sk±d
    Bia³ystok
    Postów
    282
    Podziêkowano Thanks Given 
    43
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    12

    Domy¶lnie

    Kamerka któr± ja mam (najtañsza jak± znalaz³em) ma swoj± bateriê wiêc mo¿na j± zostawiæ w³±czon± na baterii.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Otóz to musi byæ na zasilaniu z baterii tylko trzeba pamiêtaæ aby j± pod³±czyæ przed ruszeniem, czasem jest opcja w menu która dezaktywuje opcje wy³±czenia po odciêciu pr±du w zapalniczkach

  4. #4
    tj77
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja w swojej kamerce Mio 358 mam tak± funkcjê (czujnik ruchu wykrywa poruszaj±cy siê obiekt i nagrywa tylko ten moment), ale jest ona ¶rednio przydatna. Kamerka pod³±czona jest pod gniazdo zapalniczki i automatycznie wraz z wy³±czeniem zap³onu przechodzi w tryb "u¶pienia" (czasami jednak ta automatyczna funkcja nie zadzia³a i kamerka jest na sta³e wy³±czona- zale¿y to od tego jak szybko przekrêcamy stacyjkê gasz±c silnik). Kiedy nie jest na³adowana w 100 % (np. po je¼dzie miejskiej, d³u¿szych postojach) a zaparkujesz w miejscu czêsto uczêszczanym przez pieszych, parkuj±ce auta itd., kamerka bêdzie nagrywaæ wszystko i do¶æ szybko siê wyczerpie, nawet po kwadransie. W pe³ni na³adowana bateryjka starcza na ok. 1,5-2 godziny bycia w trybie u¶pienia i reagowania na ruch wokó³.

    Je¶li chcesz nagrywaæ wszystko przez dobrych kilka godzin, nale¿a³oby po prostu pod³±czyæ kamerkê pod akumulator i wtedy nagrywa³aby wszystko tak jak podczas jazdy (w pêtli nak³adaj±c nowy obraz na najstarszy). Potrzebna by by³a te¿ odpowiedniej wielko¶ci karta pamiêci, aby starczy³a powiedzmy, na 8 godzin .
    Ostatnio edytowane przez tj77 ; 28-03-14 o 10:33

  5. #5
    Magn00m
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkujê za odpowied¼. No ja mam TrueCam A5 i te¿ ma czujnik ruchu, ale mnie akurat zale¿y w³a¶nie na ci±g³ym kilkugodzinnym nagrywaniu. Móg³by¶ mi jako¶ tak ³opatologicznie wyt³umaczyæ, jak mam to zrobiæ przez akumulator? Nie jestem jakim¶ super znawc±

  6. #6
    tj77
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Musisz mieæ po prostu sta³e zasilanie (przy braku zap³onu w gnie¼dzie zapalniczki nie ma zasilania). Aby to zrobiæ najpro¶ciej "stworzyæ" nowe gniazdo, które pod³±czone bêdzie bezpo¶rednio z akumulatorem (pamiêtaæ nale¿y o bezpieczniku). Je¶li nie masz do takich rzeczy smyka³ki podjed¼ do elektryka i powiedz, o co chodzi- nie bêdzie Ciê to kosztowaæ fortuny, to prosta rzecz .

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    otó¿ to ka¿dy elektryk ogarnie ci temat w godzinke ewntulnie bedziesz musia³ zakupiæ gniazdo (oczywi¶cie wpierw sprawd¼ w manu czy nie ma opcji)

  8. #8
    Magn00m
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêki wszystkim za odpowiedzi, podszed³em do elektryka i na szczê¶cie pomóg³ mi ogarn±æ temat. Faktycznie trzeba by³o stworzyæ nowe gniazdo i pod³±czyæ je do akumulatora – nie kosztowa³o to du¿o, a dziêki temu mogê nagrywaæ nawet w nocy przez kilka godzin bez przerwy.

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •