Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Temat: Ford S-max 2.0 TDCI 2012 - Świebodzin

  1. #1
    Next
    Gość

    Domyślnie Ford S-max 2.0 TDCI 2012 - Świebodzin

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Ford
    VIN
    -
    Model:
    S-max
    Silnik
    2.0 TDCI
    Rocznik:
    2012
    Miejscowość:
    Świebodzin
    Nazwa komisu:
    AUTOPARK
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Szukam już od jakiegoś czasu S-maxa, sprawdzonego, pewnego... Co sądzicie o tym? Może ktoś już wcześniej go widział?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jedno auto jeden temat, unikamy bałaganu w ten sposób.

    Nie wiem może to i dobra oferta, ale dlaczego Niemcy się o nią nie zabijają?
    Dla porównania:
    http://fahrzeuge.autoscout24.de/?aty...2cU&fromhome=1

    4 koła euro taniej niż w DE. Nic tylko kupić w PL przejechać się do Niemiec, tam sprzedać i liczyć zyski.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kolego zobacz jak to jest...
    U tego samego handlarza S-Max z 2011 roku kosztował 75 tys zł w styczniu tego roku...
    To czemu z 2012 roku kosztuje 58 tys zł?

    http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a

    Zobacz czym handluje:

    https://www.google.pl/search?q=%2251...bs=lr:lang_1pl

  4. #4
    3ndriu
    Gość

    Domyślnie

    Można by powiedzieć ze wyspecjalizował się w S-Maxach

  5. #5
    Next
    Gość

    Domyślnie

    No ok, też mnie cena zdziwiła. A jeśli okaże się że nie był bity i papiery ma legalne i nie jest przedmiotem zastawu? To gdzie może być jeszcze haczyk?

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie okaże się
    A jesli nawet - to pewnie nie ma faktury VAT tylko Vat-marża... I tu pies jest pewnie pogrzebany


    I taki mały offtopik
    Nacisnąłem nieopatrznie funkcję tłumaczenia - i mało się nie poryczałem ze śmiechu

    Opis pojazdu
    NA SPRZEDAŻ:
    FORD S-MAX TYTAN PAKIET S / SPORT PAKIET 2.0 TDCI 140PS / EURO 5


    ABSOLUTNE SZCZYT RYSY TWARZY


    PAKIET SPORT - TYTAN
    SPORTOWE FOTELE
    DACHU
    CRUISE CONTROL/SPEED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    PARK PILOT
    TECHNOLOGIA LED
    WIELKI NAWIGACJI Z EKRANEM DOTYKOWYM / KARTY SD
    CONVERS C.O.
    FELGI ALUMINIOWE / TITANIUM S 18 CALI
    I ITP.



    Można było wysłać więcej zdjęć wysokiej jakości,



    Pojazd jest technicznie i wizualnie w absolutnie idealnym stanie!

    66.000 METRÓW RUN!
    ORYGINALNY STOJAK KM Z GWARANCJĄ!
    Bardzo zadbany stan!
    PIERWSZY WŁAŚCICIEL
    Oryginalny klucz-2 sztuki


    WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL.

    MÓWIMY:

    NIEMIECKI + 48 513 050 146


    ENGLISH
    ČESKÁ + 48 513 050 147
    РУССКИ
    Angielski



    Nasza firma jest tylko 60km od Frankfurt/Oder
    TYLKO 60 km na autostradzie A2


    PARKING
    66-200 ŚWIEBODZIN
    WAŁOWA. 14


    Zgodnie z niemieckim językiem, wybierz:


    + 48-513-050-147

  7. #7
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie rejestracji samochodu mając fakturę marżę, nie ma najmniejszego problemu. Rozmawiałem z koleżanką z wydziału komunikacji. Codziennie są kolejki z takimi fakturami do rejestracji, bez problemu rejestrują. Nie słyszała jeszcze, żeby do kogoś się przyczepili odnośnie niezapłaconego VAT, bo Ty i tak nie masz możliwości jego opłacenia. Następnie zadzwoniłem do Urzędu Skarbowego. Kobieta potwierdziła, ze w przypadku zakupu takiego auta jestem czystym i do mnie nie mogą mieć pretensji. Osoba odpowiedzialna za zapłacenie VAT-u to komis lub osoba sprowadzająca. Ja nawet nie mam możliwości zweryfikowania czy został on uiszczony czy też nie. Ok. Pytam dalej w US co będzie, jeśli okaże się po jakimś czasie, że VAT nie został zapłacony. Na to kobieta odpowiada, że co pan się przejmuje przecież od pana nie będziemy tego wymagać. Jeżeli się okaże że to "słup" ściągnął samochód, to będą jego poszukiwać, firmy która ściągała. Nawet jeśli już nie będzie, to dane osób które prowadziły działalność gdzieś są i to one będą pociągnięte do odpowiedzialności. Ode mnie nie mają prawa wymagać, gdyż ja nawet nie mam możliwości zapłacenia jego.
    Więc po tych informacjach (bo gdzie niby dokładniej można się dowiedzieć) zdecydowałem, że mogę kupić na fakturę marżę, oby tylko dane firmy sprzedającej na dzień zakupu się zgadzały.

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A nie powiedziała Ci np. że US może zabezpieczyć auto na wypadek przyszłych roszczeń celno-skarbowych, ponieważ auto może być przedmiotem prowadzonego postępowania karno-skarbowego?
    I auta nie będziesz mógł sprzedać, na dalszą metę auto nawet trudno będzie używać jak trafisz na nadgorliwca z US.
    Tego jakoś zapomniała powiedzieć?

    Faktura Vat-marża to oczywiście jest legalna metoda kupienia auta od komisu - w zasadzie jedyna legalna metoda (oprócz oczywiście pełnej faktury VAT), tylko dziwnym trafem, jakoś fVM są dodawane do nowych aut, a nie chcą ich dodawać do starszych...

  9. #9
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Kris, o to też pytałem. Nie może czegoś takiego zrobić, bo auto będzie moją własnością. Będą usilnie poszukiwać firmy/osób, które sprowadziły a nie wywiązały się z obowiązku zapłacenia VAT-u. Więc jeśli będzie słup, to będą szukać i szukać aż pewnie nie znajdą, albo dotrą do osób powiązanych. Powiedziałem, że chcę sprawdzić i ewentualnie u nich zapłacić VAT, to stwierdziła, że ja nawet nie mogę tego zrobić, gdyż nie ja sprowadzałem auto. Podczas rejestracji zrobię wszystko na piśmie, wyrażę prośbę o sprawdzenie i uregulowanie VAT-u w momencie rejestracji i będę mieć podkładkę. Za dużo tego teraz jest, żeby to było szkodliwe dla kupującego. Nie wiem nawet czy 1% kupujących widzi różnicę miedzy fakturą VAT a marżą i jakie ew. mogą być skutki. Myślę, że nie ma co się przejmować

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To poproś o tę interpretacje na piśmie, bo na gębę to ja Ci mogę powiedzieć, że jak ukradniesz auto to też Ci nie odbiorą i możesz nim jeździć
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    To poproś o tę interpretacje na piśmie, bo na gębę to ja Ci mogę powiedzieć, że jak ukradniesz auto to też Ci nie odbiorą i możesz nim jeździć
    Jeżeli nie uda mi się kupić z fakturą VAT albo na umowę sprzedaży, to tak zamierzam zrobić

    P.S. Nadal czekam na VIN, za godzinę ma mi wysłać jak będzie przy samochodzie To już chyba 7 samochód do którego się wybieram, a do żadnego nie dojechałem, bo odpada w przedbiegach

  12. #12
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Dziwne, bo pamiętam jak dziś reportaż o gościu który kupil wlasnie Q7 bez VAT, smutni panowie w komisach wzruszali ramionami ze nie wiedza o co kamana "siefa nima" "a ten co sprowadzal już nie pracuje" Q7 została zatrzymana przez urząd skarbowy a pan się zalil ze utopil 270 tysięcy (bodajże) i ani fury ani kasiory

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    a do żadnego nie dojechałem, bo odpada w przedbiegach
    zastanów się może dlaczego

    Na forum Forda było (CHYBA) kiedyś o sprzedawcy, wszystko pięknie, z małym przebiegiem, dwuletnie, tanio, ale auto okazało w "kilku" miejscach szpachlowane, malowane- no ale jak się chce tanio z małym przebiegiem i nie starsze niż 3lata to niestety dzwonek jest niemalże obowiązkiem. Wszystko kwestia priorytetów. O bezwypadkowości w ogłoszeniu sprzedawca nie wspomniał

  14. #14
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Dziwne, bo pamiętam jak dziś reportaż o gościu który kupil wlasnie Q7 bez VAT, smutni panowie w komisach wzruszali ramionami ze nie wiedza o co kamana "siefa nima" "a ten co sprowadzal już nie pracuje" Q7 została zatrzymana przez urząd skarbowy a pan się zalil ze utopil 270 tysięcy (bodajże) i ani fury ani kasiory
    A może kupił na Niemca? A nie, że firma zarejestrowana w PL sprzedała mu na Fakturę-marża. Różne są przypadki. Jeżeli na lewą umowę i bez VAT, to oczywiście że są podstawy do zatrzymania samochodu...

    EDIT (REGULAMIN):
    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    zastanów się może dlaczego

    Na forum Forda było (CHYBA) kiedyś o sprzedawcy, wszystko pięknie, z małym przebiegiem, dwuletnie, tanio, ale auto okazało w "kilku" miejscach szpachlowane, malowane- no ale jak się chce tanio z małym przebiegiem i nie starsze niż 3lata to niestety dzwonek jest niemalże obowiązkiem. Wszystko kwestia priorytetów. O bezwypadkowości w ogłoszeniu sprzedawca nie wspomniał
    Jeżeli jeden element malowany albo wymieniany, to jeszcze łyknę. Bo nasze krajowe w przysalonowych też mogą mieć lakierowany jakiś element. Sprawdziłem to w uzywanejaknowe.pl
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 26-03-14 o 17:06

  15. #15
    Next
    Gość

    Domyślnie

    No i mam najświeższe wiadomości. Zaistniała pomyłka przy wystawianiu i podana cena jest ceną netto. Jeszcze dzisiaj będzie to skorygowane. Przy zakupie będzie wystawiona pełna faktura VAT. Wg słów sprzedającego auto jest bezwypadkowe i żaden element nie był lakierowany. Odnośnie VIN-u to potwierdził, że dzisiaj prześle.

    Czy teraz mogą być jakieś kruczki? Czy to już nie jest dobra cena za taki model?

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •