Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 54

Temat: Ford S-max 2.0 TDCI 2012 - Świebodzin

  1. #31
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Na logikę biorąc NEXT jeśli auto jest OK a w cenie auta brakuje tych 23% z Vatu to można sie domyślać że coś jest nie tak! Przecież nie ma nigdzie instytucji charytatywny które sprzedaj auta grubo poniżej ceny rynkowej, tym bardziej za granicą.
    Także jeśli ci to nie robi to kup takie auto bo wybór jest spory i tyle i podziel się opinia po paru latach.

  2. #32
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    znaczy inaczej, bo zle się wyraziłem

    po prostu nie kupuj na fvat marza samochodow które w dowodzie poprzedniego wlasciciela maja firme leasingowa

  3. #33
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest u nas w przepisach albo luka albo normalne przyzwolenie na takie praktyki. Nie ma po prostu w przepisach zakazu. A sporo takich przypadków jest w różnych dziedzinach. Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem ZUS-u i zapytałem panią, czy kobieta będąca na rocznym urlopie macierzyńskim pracująca na umowę o pracę, pobierająca świadczenie (100% a po pół roku 60%), może prowadzić dodatkowo działalność gospodarczą. Chodziło mi o to, czy nie zostanie zawieszone świadczenie w momencie podjęcia pracy na DG. Kobieta z ZUS-u odpowiedziała, że jest to dziwne, ale jak najbardziej, można prowadzić DG i być na rocznym macierzyńskim. "Bo przepisy tego nie zabraniają, a jeżeli czegoś nie zabraniają, to jest to dozwolone." Więc głowa spokojna i można prowadzić DG.

    Trochę może nie na temat, ale ogólnie temat dotyczący przepisów w naszym kraju. I myślę, że w tym przypadku może być podobnie. Co nie jest przepisami zabronione, to jest dozwolone. Pewnie z czasem to się zmieni, ale na dzień dzisiejszy jest jak jest.

  4. #34
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....-VAT-TVN-Turbo

    Ja mam dwóch znajomych co mają/mieli takie problemy jeden z q7 inny tradycyjnie z mondeo, chcesz nr telefonów ???

    co Ty gadasz że nie ma zakazu ??? człowieku, ktoś kupił auto w cenie netto to jak nie ma nakazu uiścić za niego vat ??/ co Ty gadasz ??? cała ta procedura to jest nic innego jak ******wo

  5. #35
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co nie jest przepisami zabronione, to jest dozwolone.
    wyłudzanie VATu jest zabronione, serio. Sprawa rozbija się o to, kto ponosi konsekwencje przekrętu (mówię ogólnie: paliwa, stal, elektronika, samochody)

  6. #36
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Znajdz mi przepis który pozwala na nie placenia VAT na czymkolwiek

    http://podatki.onet.pl/transakcje-ka...66,prasa-detal

    masz tutaj cos w podobie

  7. #37
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    VAT to jedyny podatek, za ktory mozna isc siedziec
    Od dochodowego co najwyzej zaplacisz 75% zaleglego podatku i tyle.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #38
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Znajdz mi przepis który pozwala na nie placenia VAT na czymkolwiek
    A czy ja mówię, że nie chcę zapłacić VAT-u? Właśnie odwrotnie! Chcę, jeżeli był niezapłacony! A kto może potwierdzić na 100%, że VAT nie był zapłacony, jeżeli kupię na fakturę marża?

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    Ja mam dwóch znajomych co mają/mieli takie problemy jeden z q7 inny tradycyjnie z mondeo, chcesz nr telefonów ???
    No i jak się sprawa rozwinęła i zakończyła z tymi znajomymi? I jakie mieli dokumenty podczas zakupu auta? Możesz jakoś przybliżyć te przykłady?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 27-03-14 o 10:25

  9. #39
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Chlopie, wytlumaczylem Ci jak krowie na rowie co i jak wyżej a Ty dalej nic.

    Potrenuj czytanie ze zrozumieniem, bo mi się kolejny raz tlumaczyc nie chce.

  10. #40
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    VAT to jedyny podatek, za ktory mozna isc siedziec
    Od dochodowego co najwyzej zaplacisz 75% zaleglego podatku i tyle.
    Jeżeli masz obowiązek jego uiścić. W przypadku Twojej działalności - jak najbardziej. Ale osoba kupująca dany samochód, nawet nie ma możliwości tego zrobić. Także to są różne sprawy.

  11. #41
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie chce mi się dalej komentować ani tym bardziej tłumaczyć Next naprawdę, KUP se takie auto i w 100% Ci powiem że nie nie odezwiesz się tu ani nigdzie indziej jak US wezwie Cię do siebie. Jesteś nie wyuczalny

  12. #42
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Next Zobacz post
    A czy ja mówię, że nie chcę zapłacić VAT-u? Właśnie odwrotnie! Chcę, jeżeli był niezapłacony! A kto może potwierdzić na 100%, że VAT nie był zapłacony, jeżeli kupię na fakturę marża?
    Firma od której chłop kupił to auto. Jeżeli poszło w cenie netto to znaczy, że vat jest dalej to zapłacenia w DE albo Holandii, Belgii. Polskiej skarbówce na razie nic do tego. Kłopoty się zaczną jak gdzieś ten VAT przestanie się sumować za granicą.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #43
    awruk
    Gość

    Domyślnie

    Next - kręcisz bicz sam na siebie. Być może był byś niczego nieświadomym nabywcą auta sprzedanego z uszczupleniem na VAT-cie ale dzięki temu wątkowi już nie jesteś.

    Kupując auto po prostu poproś o A/ dowód zapłaty VAT-u lub B/ podstawę prawną do zwolnienie auta z tego haraczu.


    Po lekturze tego wątku masz pełną świadomość, że kupując auto bez A lub B istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że uczestniczysz w zorganizowanym procesie przestępczym. Tak właśnie, skądinąd słusznie, przyjmie US.

  14. #44
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Next Zobacz post
    Jeżeli masz obowiązek jego uiścić. W przypadku Twojej działalności - jak najbardziej. Ale osoba kupująca dany samochód, nawet nie ma możliwości tego zrobić. Także to są różne sprawy.
    Pojdzie siedziec Pan z pod mostu, a w ramach zabezpieczenia wezma auto i go zlicytuja jak ktos nie zaplaci VATu
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #45
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu, ale przecież sam tego nie wymyśliłem. Poczytałem wcześniej o takich sytuacjach, dlatego udałem się do urzędu komunikacji a następnie do US i dokładnie opisałem proceder. I zapytałem, co mam zrobić w przypadku zakupu takiego auta. Oba urzędu nie widzą problemu, bo to nie ja muszę się z tego wywiązać, a podmiot odpowiedzialny za sprowadzenie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości będą szukać tego podmiotu i nakazać zapłacenie podatku. W przypadku zniknięcia "słupa" będą szukać współpracowników, osoby powiązanej z nieistniejącą działalnością itd itd. Ode mnie nie mają prawa wymagać, gdyż ja nie mam możliwości zweryfikowania, czy auto miało opłacony VAT czy nie. Przecież to nie są moje słowa, tylko urzędników.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •