Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Temat: Ford S-max 2.0 TDCI 2012 - Świebodzin

  1. #16
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Hehehehe - no widzisz - teraz cena będzie grać już dużo lepiej

  2. #17
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Między 72, a 58 jest 'mała' różnica

  3. #18
    Lenas
    Gość

    Domyślnie

    Hej, wiem, że jestem tu "świeżak" ale jestem w okolic Zielonej Góry i wraz ze znajomym miałem okazję być u wyżej zalinkowanego sprzedawcy. Więc tak: generalnie auta sprowadzane nie są po jakimś ogromnym dzwonie, nie są też składane z dwóch różnych Ale polecam dokładnie przetrzepać auto, ponieważ najczęściej miało gdzieś coś otarte bądź uszkodzone. Dużym plusem jest to, że nie jest szpachlowane, tylko wymieniają części na oryginalne, żeby ciężej było się połapać. Przetrzep i sprawdź, a może być dobrze.

  4. #19
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenas Zobacz post
    ...KOLEJNY RAZ PRZYPOMINAM O ISTNIENIU REGULAMINU...
    Dzięki za informacje. Chętnie bym zobaczył i sprawdził tego s-maxa, ale od wczoraj 4 razy dzwoniłem do sprzedającego i ciągle nie może dojechać do samochodu i wysłać mi VIN-u. Podczas pierwszej rozmowy poinformował mnie, że max za 1-1,5h będzie przy aucie i wtedy mi przyśle. Podejrzewam, że może środki mu na koncie się skończyły i nie może wysłać sms-a Może doładować mu tel? Bo już mija doba a ja nadal nie mam VIN-u. No chyba że wraca z Australii, to jeszcze parę godzin mu zajmie podróż
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 27-03-14 o 10:20

  5. #20
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    wyślij mu polecony

  6. #21
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tja w masarni sobie odbierze.
    Pewnie woli sprzedać komuś kto nie wnika tylko bierze co się błyszczy i nie pyta o więcej.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #22
    oktopus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Next Zobacz post
    Kris, o to też pytałem. Nie może czegoś takiego zrobić, bo auto będzie moją własnością. Będą usilnie poszukiwać firmy/osób, które sprowadziły a nie wywiązały się z obowiązku zapłacenia VAT-u. Więc jeśli będzie słup, to będą szukać i szukać aż pewnie nie znajdą, albo dotrą do osób powiązanych. Powiedziałem, że chcę sprawdzić i ewentualnie u nich zapłacić VAT, to stwierdziła, że ja nawet nie mogę tego zrobić, gdyż nie ja sprowadzałem auto. Podczas rejestracji zrobię wszystko na piśmie, wyrażę prośbę o sprawdzenie i uregulowanie VAT-u w momencie rejestracji i będę mieć podkładkę. Za dużo tego teraz jest, żeby to było szkodliwe dla kupującego. Nie wiem nawet czy 1% kupujących widzi różnicę miedzy fakturą VAT a marżą i jakie ew. mogą być skutki. Myślę, że nie ma co się przejmować
    Ręce mi opadają, nie jesteś pierwszy i napewno nie ostatni który na siłę szuka usprawiedliwienia dla popularnej w ostatnich latach patologii - przekręty netto.
    Widzę sporą różnice pomiędzy Kowalskim, który poprostu kupił samochód w błogiej nieświadomości, a użytkownikiem np. tego forum. Niestety natura łowcy okazji przeważnie świętuje zwycięstwo, po co piętnować nieuczciwych sprzedających jak przyzwolenie dają im chciwi kupujący.

    A czytając "Za dużo tego teraz jest, żeby to było szkodliwe dla kupującego" że niby prawie wszyscy tak robią, to co w tym złego (nie bedzie konsekwencji)? Chyba raczysz sobie żartować, naprawdę wierzysz w to co piszesz - żyjemy w kraju, gdzie urzędnicy zajmują się "gaszeniem pożarów" i tylko czekam jak UE np. takie Niemcy zaczną porównywać tabelki z przypływami należnych podatków

    Tak na marginesie: telefon, telewizor, paliwo, stal, samochód, itd. - jest/są obiektem zainteresowania właściwego urzędu i może zostać zabezpieczony na potrzeby postępowania.

  8. #23
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Oktopus, mówisz że jestem w pełni świadomy, że kupuję samochód bez VAT? Skoro nawet urzędnik nie może tego zweryfikować i mówi mi, że ja też nie mam możliwości tego sprawdzenia, to skąd mogę wiedzieć, że nie ma opłaconego VAT-u? A jeżeli ma opłacony a cena jest niższa? Od razu musi być nieopłacony? Może być, ale nie musi. Jeżeli jesteś taki sprawiedliwy, to podeślę Ci dokumenty i sprawdzisz mi, czy był VAT opłacony czy nie. Jeżeli okaże się, że nie był opłacony, to powiesz mi jak mogę opłacić, żebyś ani Ty ani ja, nie miał wyrzutów sumienia, że będziemy "piętnować nieuczciwych sprzedających". Bo nawet US stwierdził, że ja nie mogę tego zrobić.

    A jeżeli za jakiś czas samochód zostanie zabezpieczony przez US, to wtedy będę się martwić. A tak w ogóle, to dużo znasz przypadków, że takie działania miały miejsce? Czy tylko ten jeden przypadek z Q7, o którym wyżej pisał kolega a nie znając prawdopodobnie dokładnie sprawy i rodzaju posiadanych dokumentów podczas zakupu?

  9. #24
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz ze VAT nie został opłacony w momencie gdy w dowodzie wlascicielem jest firma leasingowa a ktoś sprzedaje Ci samochod na fvat marza

  10. #25
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Wiesz ze VAT nie został opłacony w momencie gdy w dowodzie wlascicielem jest firma leasingowa a ktoś sprzedaje Ci samochod na fvat marza
    Skoro Ty to wiesz, to dlaczego ani wydział komunikacji ani US o tym nie wiedzą? Bo jeśliby wiedzieli, to powinni wymagać dokumentu o zapłaconym podatku w momencie rejestrowania auta, a tego nie robią.

  11. #26
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czemu nie wiedza, fakt jest jednak taki ze jeśli pakujesz się w samochod bez VAT i robisz to ze swiadomoscia, to bądź swiadom również tego ze ktoś się kiedyś dowie i zacznie pytac o brakujący podatek. A wtedy nie będzie przebacz.

  12. #27
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wydział komunikacji zarejestruje nawet kradzione auto, jeśli ma tam jakieś papiery, zarejestrować zarejestrujesz, a US nie ma takich możliwości sprawdzenia, co nie znaczy że tego nie robią, robią ale po jakimś tam czasie, Next poczytaj o tym najpierw bo ludzie strasznie potem płaczą, a nie wymądrzaj się tutaj bo widzę iż pojęcia nie masz co mówisz i co chodzi,
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 27-03-14 o 10:46

  13. #28
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Nie wiem czemu nie wiedza, fakt jest jednak taki ze jeśli pakujesz się w samochod bez VAT i robisz to ze swiadomoscia, to bądź swiadom również tego ze ktoś się kiedyś dowie i zacznie pytac o brakujący podatek. A wtedy nie będzie przebacz.
    Jeszcze raz Cię zapytam. Skąd masz pewność, że samochód nie ma opłaconego VAT-u? Po tym, że cena jest niższa albo to, że została wystawiona faktura marża? To nie jest jeszcze żaden dowód dla US. Chętnie bym opłacił ten VAT, ale powiedz mi w jaki sposób to zrobić.

  14. #29
    Next
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    ... bo ludzie strasznie potem płaczą...
    Którzy ludzie? Ile tych osób jest? Może jakiś link od płaczącego? Jakiś konkretny przypadek? Bo szukałem i nic nie mogę znaleźć.

  15. #30
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Sam z siebie nie masz możliwości opłaty VAT ale jak poprosisz ich o fakturę fvat 23% to wtedy de facto płacisz "ten VAT"

    Po prostu nie kupuj na fvat marza.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •