Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jak odzyskaæ poniesione koszta za ¼le wykonan± wymianê rozrz±du?

  1. #1
    Maciek417
    Go¶æ

    Domy¶lnie Jak odzyskaæ poniesione koszta za ¼le wykonan± wymianê rozrz±du?

    Witam kolegów.

    Proszê was o pomoc, je¿eli kto¶ z was mia³ podobn± sytuacjê i jest mi w stanie pomóc to bêdê wdziêczny.

    Rok temu warsztat (nazwa fikcyjna "auto-naprawa") podj±³ siê wymiany rozrz±du w moim aucie (mam ksi±¿kê napraw z warsztatu). Nie dawno pojawi³ siê bardzo niepokoj±cy odg³os z silnika (15 tys km po wymianie rozrz±du, w momencie kiedy po raz pierwszy przekroczy³em 3500 obrotów). Warsztat w którym us³uga by³a wykonana ju¿ nie istnieje. Auto zaprowadzi³em do serwisu marki mojego auta (nazwa fikcyjna "auto-serwis") i okaza³o siê, ¿e rozrz±d zosta³ ¼le zamontowany i wygl±da³o to w op³akanym stanie. Na szczê¶cie do serwisu trafi³em w ostatniej chwili, pó¼niejsze dostarczenie auta grozi³o powa¿nym uszkodzeniem silnika (kompletny remont lub wymiana). Serwis wymieni³ mi rozrz±d montuj±c go wed³ug zaleceñ producenta. Ponios³em koszta czê¶ci i robocizny.

    Czy s± jakie¶ szanse na zwrot poniesionych kosztów z warsztatu (obecnie w³a¶ciciela zamkniêtego warsztatu)?

    Dodam, ¿e serwis wyda³ mi ekspertyzê uszkodzeñ wraz z uszkodzonymi elementami jak pasek, napinacz.

  2. #2
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Czemu nie - do dwóch lat bodaj¿e mo¿na zwracaæ siê z "pro¶b±" o zwrot kosztów.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Po pierwsze wszystko zale¿y jaki by³ rodzaj serwisu. Je¶li co¶ innego, ni¿ prywatna dzia³alno¶æ gospodarcza (w formie jedno osobowej) to mo¿esz zapomnieæ
    Po drugie przyczyn± mog³a byæ wadliwa czê¶æ, a nie monta¿.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Maciek417
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Przyczyna by³a po stronie ¼le dokrêconego napinacza. Napinacz krêci³ siê ca³y wraz z konstrukcja metalow± zdjêcie poni¿ej:

    WP_000261.jpg

    Równie¿ pasek zosta³ uszkodzony poprzez obracaj±cy siê ca³y napinacz.

    Serwis, który zdiagnozowa³ i wyda³ opis to nieautoryzowany serwis forda.

  5. #5
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Podstawa , to jakikolwiek dowód na przeprowadzenie naprawy : zlecenie ,FV , paragon , cokolwiek. Je¿eli nie ma to w ostateczno¶ci mo¿na przywo³aæ ¶wiadka naprawy ( o ile by³ ). Dalej , to : opinia techniczna , roszczenie z terminem i czekaæ. Je¿eli kto¶ prowadzi legal serwis , to niech zg³osi szkodê z OC dzia³ano¶ci do swojego TU i po temacie.
    W ka¿dym innym przypadku , to ...amba .

  6. #6
    hubertus
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wymiana mia³a miejsce rok temu, warsztat nie istnieje. Wed³ug mnie szanse marne. Mo¿na ci±gaæ siê po s±dach tylko nie wiem czy nie zajmie to wiêcej czasu i kasy ni¿ to wszystko warte. Nie wiem te¿ czy dla s±du eksperta serwisu wystarczy. Czy ekspertyza nie powinna byæ od rzeczoznawcy a wrazie czego i tak bieg³ego powo³aj±. Losy sprawy i tak bêd± zale¿eæ jak by co kto jakiego adwokata we¼mie i tu ju¿ dalej koszta rosn±. Bo w±tpie aby by³y w³asciciel by³ego warsztatu odda³ kasê dobrowolnie.

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •