Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Volvo S60 Zbyt twarde zawieszenie

  1. #1
    MarekT
    Gość

    Domyślnie Volvo S60 Zbyt twarde zawieszenie

    Witam Serdecznie forumowiczów.

    Ostatnio kupiłem Volvo s60 i ogólnie autko fajne nic się złego nie dzieje wszystko działa ale... spodziewałem się raczej większego komfortu po tej marce głównie jeśli chodzi o zawieszenie na drogach w nie najlepszym stanie. Do tej pory śmigałem Toyotą Cariną E i moje wrażenie jest nieporównywalne na plus dla cariny. Jeśli chodzi o drogi w miarę równe lub autostrada jest naprawdę świetnie i na żadne auto bym Volvinki nie zamienił, ale jak zaczynają się jakieś dziury auto nagle zmienia się w TACZKĘ. Auto ogólnie jedzie prosto podczas normalnej jazdy, przyśpieszania, hamowania prowadzi się fenomenalnie, nie ściąga, na zakrętach jest naprawdę ok. I moje pytanie co może być nie tak? Felgi oryginalne volvo 16" opony 205/55 standardowe w tym modelu, opony napompowane z przodu 2.1, z tyłu 2.0 było więcej wcześniej z przodu 2.4 a z tyłu 2.1 ale wypuściłem trochę żeby sprawdzić i jest to samo. I teraz kolejna rzecz gdyż niedawno poprzedni właściciel wymieniał amortyzatory i sprężyny i być może z tymi elementami jest coś nie tak. Sprężyny zostały założone KYB K-Flex RA6686 a amortyzatory TRW i teraz nie wiem jaki model ale wyczytałem tylko na amortyzatorze ciąg cyfr 757086 L215 12 tylko jest to pewnie numer katalogowy i nie mogę znaleźć żadnego info jakie to ma tłumienie i takie tam... Dodam jeszcze że wsiadłem z tyłu a kumpel prowadził no i okazało się że jest o niebo lepiej "Mówię poważnie" Co za szatan może siedzieć w tym przodzie? Pomóżcie mi bo na prawdę nie wiem co myśleć. Może faktycznie coś z tymi partami jest coś nie tak? Jeśli miał ktoś podobny problem to proszę o pomoc i ocenę tych części. Powiem jeszcze jestem zielony w tych sprawach i będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomoc

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Amortyzatory mają dużo mniejsze znaczenie co do jakości tłumienia niż sprężyny.
    To one są w głównej mierze odpowiedzialne za twardość auta.

  3. #3
    MarekT
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odp.
    A to możliwe że zostały założone sprężyny od wersji r do zwykłej 2.4 170km? http://www.kyb-europe.com/pdf/KYB-Coil-Springs-2011.pdf i czy to możliwe że może być taki sztywny przez taką sprężynę? Bo wydaje mi się ze R-ka to chyba zawieszenie ma o charakterystyce sportowej. I czy warto zakładać te stare sprężyny które jeszcze mam?

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja miałem takie samo wrażenie w mondeo mk3 po założeniu sprezyn Lesjofors auto było sztywniejsze, oczywiście sama wymiana na nowe sprężyny i amortyzatory spowoduje ze auto stanie sztywniejsze

  5. #5
    MarekT
    Gość

    Domyślnie

    Heh. Wyjaśniła się sprawa. Powodem twardego zawieszenia były założone opony Bridgestone blizzak typu Run Flat. Oznaczenie na oponie RFT. Po założeniu letnich ZWYKŁYCH opon GOODYEAR szczerze nie spodziewałem się takiego komfortu - stało się to czego oczekiwałem po tym aucie Teraz jestem zadowolony z auta w 120%

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •