Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 160

Temat: Ford s-max 20 2010 - Staszów

  1. #121
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja tam wierzę że nasz FARMER załatwi sprawę jak należy.

  2. #122
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    chyba sobie kolego "slawkowski" żartujesz, za dużo myślisz...
    Cytat Napisał slawkowski Zobacz post
    A może Robert już dawno podesłał link do całej rozmowy panu ze Staszowa i teraz obydwaj czytają sobie lekturę, przy czym wypowiedzi Roberta są poniekąd skierowane do pana handlarza, by pokazać mu: "Proszę, ile we mnie dobrej woli, a co mógłbym/mogę zrobić, jak mnie pan naprawdę wk****. Proszę sobie poczytać, co może pana czekać...".
    A jeśli nie podesłał tego linka, to może powinien, coby dać panu do czytania i myślenia...
    EDIT:
    Załącznik 6037 Ale panowie szczyt beszczelności gościa z fakturą!!! Przeczytajcie to co jest napisane małym druczkiem że są w ogóle takie blankieciki!!!

    Aj Aj Aj miałem nadzieje do końca że sprawa odbędzie się bezboleśnie a tu wychodzi na to że będę musiał poświęcić trochę swojego i tak braku czasu.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 08-03-14 o 10:12

  3. #123
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ale Twojego podpisu tu nie widze wiec nie zapoznales sie ze stanem faktycznym, wiec jest duza szansa...

  4. #124
    rynek1989
    Gość

    Domyślnie

    to jest w tym dobre "...stan licznika nie musi odzwierciedlać rzeczywistego przebiegu pojazdu.'' dobrze ze nie napisał ze samochód mogł miec przebijane numery, pochodzić z kradzieży badź być składany z 3 innych. // tak wg to kiedy to doszło do ciebie ??

  5. #125
    rynek1989
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie nie wiem na jaki paragraf sie powołac.... ale sprawdzcie i czekam na opinie co zmienic

    http://speedy.sh/4Dy6f/odstapienie-o...-samochodu.doc

    Art. 556 [Wady rzeczy]

    § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

    (…)

    Art. 557 [Zwolnienie od odpowiedzialności]

    § 1. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy.

    (…)

    Art. 560 [Odstąpienie; obniżenie ceny]

    § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

    § 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej.

    § 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.

    § 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący.

  6. #126
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bull_Byk Zobacz post
    Ale Twojego podpisu tu nie widze wiec nie zapoznales sie ze stanem faktycznym, wiec jest duza szansa...
    A co masz napisane na kwicie z zadatkiem? To samo?

    Poza tym naprawdę poszedłbym z tym do prawnika - takie zapisy można podważyć. A niektóre z nich mogą podchodzić pod tzw. klauzule zakazane. To, że gość sobie zrobił druczek wcale go nie chroni jeżeli świadomie zataił prawdę.

    Ja bym to nagłośnił w TVN-Uwaga, Sprawie dla reporterów albo czymś takim. Podeślij typowi linka do reportażu z TVN jak się skończyło to dla jednego z tych co kombinowali i tyle.

  7. #127
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    49
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    To jest transakcja, po między dwom podmiotami gospodarczymi, więc ochrona Kupującego wynikająca z Kodeksu Cywilnego i ustawy konsumenckiej odpada.

  8. #128
    noto2
    Gość

    Domyślnie

    Poprostu kpina z ludzi. Tutaj tylko prokurator bo takiego szczyt beszczelności jak handlarz s-maxowy to poprostu już przegięcie. i dlaczego Pan Hubert Grębosz nie jest jeszcze w dziale nie polecamy ?

  9. #129
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Podejrzewam, że część z tych zapisów może być niezgodna z prawne, ale kupując "na firmę" i podpisując tą fakturę tracisz praktycznie szansę na dochodzenie swoich praw. Wyłączenie rękojmi przy transakcji firma-firma jest jak najbardziej skuteczne!

    Cytat Napisał Kodeks Cywilny
    Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jednakże w umowach z udziałem konsumentów ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w wypadkach określonych w przepisach szczególnych.

    § 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #130
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wiecie co Wam ze smutkiem powiem... jak na początku kibicowałem Robertowi, to już w zasadzie jestem przekonany że on ze swoim podejściem niczego nie załatwi mimo, że sprawa jest do wygrania bez najmniejszego "ale". Obym się mylił.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  11. #131
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Takie faktury, to już jest totalne skur.... handlarzy. Kupując auto jako osoba prywatna, gówno nas obchodzi wyłączenie rękojmi, bo raz, że wyłączenie rękojmi jest bezskuteczne, a dwa, sprzedawca odpowiada z ustawy konsumenckiej. Wyłączenie rękojmi za wady prawne to już mistrzostwo... ciekaw jestem opinii prawnej, bo w/g mnie to nie zadziała, nawet w przypadku zakupu "na firmę".

    Widać, musi być zapotrzebowanie na takie "druczki", skoro są gotowce...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #132
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    oświadczenie o odstąpieniu umowy
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  13. #133
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Napisałbym o zwrocie zadatku w podwójnej wysokości. Niech ma nauczkę.
    A tak poza tym - te bloczki to gość chyba na zamówienie sobie robił... Bo nie wierzę, że można takie kupić w papierniczym.

  14. #134
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -R-Farmer- ...no ja Cię proszę co to znaczy "przekręcony licznik" ( jako powód) w oficjalnym piśmie .
    Moim zdaniem powinno brzmieć tak ;
    Powód - świadome wprowadzenie w błąd co do faktycznego przebiegu auta . które zostało mi zaoferowane z rzekomo udokumentowanym przebiegiem 119tys km i taki akceptowałem .
    Po późniejszym sprawdzeniu okazało się iż w/w pojazd już w styczniu 2013r miał na serwisie odnotowany przebieg 173tys km .
    W związku z powyższym nie wnikając jaki jest faktyczny przebieg na dzień dzisiejszy oferowanego przez Was auta czując się oszukany i wprowadzony w błąd odstępuję od zawarcia umowy i żądam ............

    zrób jak chcesz .... ja bym poprawił owe "przekręcenia licznika"
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 08-03-14 o 15:24
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  15. #135
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Remek, przecież napisał o zadatku i kwocie równoważnej zadatkowi tytułem kary, czyli razem 3000zł..
    Anderbar dobrze prawi - w oficjalnym piśmie trzeba pisać formalnie.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 567891011 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •