Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 160

Temat: Ford s-max 20 2010 - Staszów

  1. #91
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja bym nawet obstawał przy podwójnym zadatku. Zawsze możesz mu powiedzieć, że sprawę możesz zgłosić tu i tam, by sprawdzono autentyczność przebiegu, że istnieje podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa... Na to są konkretne paragrafy.

    Mnie na prawie 4 tys. wykręcił fachowiec z zabudową w pokoju. Sprawa poszła do sądu, a prawnik znalazł kilka ciekawych przepisów, które mogą mu narobić koło pióra. Z polubownej formy załatwienia sporu, którą ja chciałem wybrać wyszedł ambaras.

    Jeżeli się uprzesz i weźmiesz prawnika to możesz liczyć na sądowy nakaz zwrotu zadatku x2, a gość zostanie dodatkowo obciążony wszelkimi kosztami sądowymi. Więc - nie sądzę by miał tu jak podskakiwać... Możesz mu to powiedzieć wprost w rozmowie. Może zmięknie. Jeżeli nie - poradź się jakiegoś prawnika jak skonstruować pismo. Używaj słowa "odstąpienie" zamiast "zerwanie" lub "wypowiedzenie" jeśli chodzi o umowę. To nie moja kasa, ale może typowi dać nauczkę ?

  2. #92
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Farmer, wez skontaktuj sie z kims bardziej wyszczekanym/obytym w przepisach i kruczkach (nawet ktos z forum) by zadzwonil do sprzedajacego jako Twoj pelnomocnik i zobaczysz sam, ze jego postawa i "wk..wianie" sie przyjmie inna postac. On sie przyznal do ******wa! Co innego gdyby powtarzal jak mantre "ja nie wiedzialem". I oczywiste, ze najpierw kasa potem dokumenty.

  3. #93
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a nie wystarczy informacja że mam zamiar zawiadomić o .... lub czekam na kasę do jutra, co wybiera Pan ?
    Pozdrawiam

  4. #94
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    Gosciu zagrozil prawnikiem i mowi jak nie wtsle mu dokumentow to fakture bedzie traktowal jak by umowa dalej obowiazywala. Czy moze w takiej sytuacji domagac sie zaplaty faktury?
    Ostatnio edytowane przez Robert FARMER ; 07-03-14 o 08:14

  5. #95
    noto2
    Gość

    Domyślnie

    hahaha, chyba pierdzielne. Jakie to beszczelne sie zrobiło. W sumie dla Ciebie to nawet lepiej, cofnał Ci km na samochodzie, więc popełnił przestępstwo. Masz gwarancję w tym przypadku, że odeslesz dokumenty pierwszy to kasy nie zobaczysz.

  6. #96
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu bym tego nie podarował, raz napisałbym szybko do tvn uwaga bo jest to jeszcze jakiś ciepły temat, i dwa poszedł bym na policję i zgłosił próbę ******wa oraz wyłudzenie kasy. Oczywiście z dokumentami, pal licho te trzy kawałki, za jakiś czas je odzyskasz bo to potrwa, ale jeden handlarzyna już byłby umoczony. Może też by mu zabrali kilka aut.

    Robert takie siedzenie i debatowanie tu z nami nic Ci nie pomorze w odzyskaniu tej kasy, sam widzisz jaki to bezczelny pancio, trza to zgłosić i koniec, nie ma co siedzieć w fotelu i pierdzieć tylko wstać i przejść się na komisariat.

  7. #97
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    A na faktorze ktora mi wyslal twierdzi ze jest napisane malym drukiem ze zapoznalem sie z stanem faktycznym auta.

  8. #98
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    jakby napisał małym drukiem, że auto ma 220 tys km przebiegu, a stan licznika 120 tys km to miałoby to jakieś znaczenie.
    W przypadku profesjonalnego sprzedawcy taki ogólny zapis nic nie daje.

  9. #99
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A czy ta faktura pocztą nie przyszła ??? z resztą jakie to znaczenie, taki zapisek se może być nic go to z odpowiedzialności nie zwalnia. Jesteś ofiarą przestępstwa i masz obowiązek to zgłosić.

  10. #100
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dokładnie, zataił wadę auta, ten zapis nic mu nie daje. Masz na koleżkę kilka paragrafów, łącznie z fałszowaniem dokumentów, on ma do stracenia dużo więcej od Ciebie. Do tego jeśli słusznie podejrzewamy, że jego auta mogą mieć vat do zwrotu to na pewno rozgłosu nie będzie szukał.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #101
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    On sie tlumaczy ze go firma oszukala od ktorej kupywal auto. Panowie musze skontaktowac sie z jakims prawnikiem zeby mi pomogl.
    Ale czy moge przetszymywac jego dokumenty jak tego auta nie kupuje?

  12. #102
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jeżeli go firma oszukała to :
    1. oddaje Ci kasę
    2. dochodzi swojego od tamtej firmy
    Pozdrawiam

  13. #103
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W historii forum nie było chyba jeszcze handlarza, który by się tłumaczył inaczej. Wszyscy jak jeden mąż zostali oszukani na zachodzie. Nie kupuj tych bajek, z Twojego punktu widzenia to zupełnie nieistotne. Dokumenty możesz trzymać jak długo nie dostaniesz kasy.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #104
    noto2
    Gość

    Domyślnie

    a) Leasingi nie oszukują ludzi na km.
    b) Skoro ma świadomośc że licznik jest inny to dlaczego w ogłoszeniu dalej ma 127 k km?

  15. #105
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    117 000 i ogloszenie dalej jest aktualne http://www.centrumsam.otomoto.pl/for...C31440303.html

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567891011 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •