Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 160

Temat: Ford s-max 20 2010 - Staszów

  1. #16
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ma teraz pewnie ważniejsze rzeczy na głowie. Mam nadzieję, że historia będzie z happy endem i autor wątku się podzieli informacjami - warto dla przyszłych kupujących.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  2. #17
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Wszystkie auta mają z pewnością świezo zrobione papiery niemieckie u pośrednikow (tablice ZEL, COE itp.). Walniętne na vacie wszystko moim zdaniem. Faktury 23 oczywiscie do zadnego nie ma?

  3. #18
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    to chyba rejony Krisa

  4. #19
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze - ja chłopiny nie kojarzę w ogóle.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Faktury 23 oczywiscie do zadnego nie ma?
    marża, marża.. na forum Forda sobie chwalą- czyste, zadbane, TANIE

  6. #21
    noto2
    Gość

    Domyślnie

    ...i bez wypadkowe.

    btw..., wczoraj dzwonił do mnie chłopina z pod Olsztyna i chwali jak to ładne mam, jak to on szuka takiego czarnego titaniuma bo tylko titanium na ciemnych szybach go interesuje. Wyslalem mu historie serwisową, historie lakierniczą, chlopina dzwoni dziś i mówi że wszystko sie zgadza , ale cena za duza, 5000 za drogo mam. Więc mówie Panu, ale ma pan tutaj pełna fakturę vat23% na co słysze - ale mi ta faktura niejest potrzebna - więc to skwitowałem - ale ja ta fakture musze wystawić i wsumie temat się zakończył. Nie skarżę się, poprostu ludzie nie mają świadomości tego co to jest faktura vat23 a vat-marża. Dla chłopa jak się da auto zarejestrować to dla niego wszystko cacy. Dodatkowo patrząc jak US ogarnia temat wystawiania VAT-25 to sie wcale nie dziwię, że handlarze walą tyle na vat-marże. Ale to temat na dłuższą rozprawkę ...

  7. #22
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    macie panowie racje to te auto nie mogłem go znalezć.
    ma 119000 km. na liczniku. a ja już go zaliczkowałem i lipa bo trochę ma najechane.
    Co waszym zdaniem teraz powinienem zrobić???

    kurde ja to zawsze muszę się w coś wpakować.
    Mało tego ja patrzę w potwierdzenie wpłaty gotówki a tam pisze zadatek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A ja mówiłem o zaliczce a on wpisał to co chciał i mię wych...
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-02-14 o 20:49

  8. #23
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cóż - akurat u Ciebie zadatek ma lepszą konstrukcję.
    Zaliczka rodzi zwrot kwoty zaliczki, zadatek rodzi zwrot kwoty zadatku i kwoty równoważnej zadatkowi tytułem kary.
    Ja narobiłbym w cholerę dymu, jak handlarz nie odda co najmniej wartości zadatku to idę do Urzędu Skarbowego, prokuratury i zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
    Z co najmniej dwóch artykułów...

  9. #24
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    ciężko sprzedać auto a jeszcze ciężej je kupić!
    A może kolega sprawdzić auto czy przynajmniej nie było bite. Bo to co ja sprawdzałem to na moje oko nie ale teraz to już nic nie wiem.

    Jak to dobrze posłuchać kogoś mądrego!!!
    A już się zagotowałem!
    A kupił byś takie auto z takim przebiegiem za te pieniądze ???
    Pod względem wizualnym wszystko gra tak jak na zdjęciach, przynajmniej tyle bo jak oglądałem inne auta to żal i szkoda było mojego czasu.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-02-14 o 21:11

  10. #25
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    A to cwaniak.. Nieźle to wykombinował. (Swoją drogą dziwię się ludziom którzy zadatkują/zaliczkują auta. Jeden wyjazd oględziny, drugi wyjazd z kasą i zakup.)

    Myślę, że masz szanse odzyskać przynajmniej wpłacone pieniądze. Zrób jak Kris podpowiada. Oczywiście zrób sobie dokumentację (zrzut aukcji, historii serwisowej itp.) aby ewentualnie w sądzie udowodnić, że ******wo miało miejsce a odstąpienie od transakcji nastąpiło z winy sprzedającego.

  11. #26
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Po pierwsze - szkoda, że się wpakowałeś.

    Po drugie - możesz dochodzić zwrotu zadatku w przypadku niewywiązania się sprzedającego ze sprzedaży. Akurat mam prywatnie sprawę sądową ze swoim "fachofcem" i prawnik wyczytał dokładnie umowę, w której dałem zadatek. Fachowiec się z umowy nie wywiązał, roboty nie zrobił i się zwinął. Prawnik stwierdził, że należy mi się z tego tytułu 2x zadatek (plus inne koszty - długa historia).

    Możesz pogadać z typem po dobroci (najpierw pozapisuj wszystkie jego ogłoszenia w necie), że wiesz, że auto kręcone i żeby oddał po dobroci. Jak nie odda - przytocz mu info o różnicy między zadatkiem a zaliczką. Potem pozostaje Ci prawnik i sprawa sądowa plus ew. donos na policję (zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa). Jest kilka opcji ponękania nieuczciwego fachowca. I ciągłe wydzwanianie do niego nią nie jest....


    Jak to nie pomoże - będzie można go dobrze wypozycjonować w google ;D


    Jeśli możemy spytać - duży dałeś zadatek ?

  12. #27
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    Masz kolego rację ale ile to czasu można szukać dobrego auta??? i jak się wydaje że jest dobrze to i tak jest źle!
    Mi się podoba te auto i byłem pewny żeby je kupić a teraz to już nie wiem.
    Na moje oko teraz ma z 220 000 km

    3000 zł

    Ma nowe klocki,tarcze i chodzi jak marzenie
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-02-14 o 21:29

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Wiesz - ja szukałem swojego auta prawie rok, aż w końcu kupiłem od trade-luxa jadąc na drugi koniec Polski. Bez stresu, bez problemów(no dobra - były klocki do wymiany z tyłu i dziurawa chłodnica klimy, a po kilkuset km pękł mi boczek w fotelu).

    Jeżeli masz wpis na dowodzie wpłaty - "zadatek" i masz podbite pieczątką firmową to jesteś "kryty". A postępujesz jak wyżej. Jeżeli się nie dogadasz na zwrot i polubowne rozwiązanie problemu pozostanie Ci droga sądowa. A wtedy sąd na pewno zasądzi typowi 2x3000 + koszty procesu. W razie czego pytaj/pisz w tym wątku jak się sprawa rozwija.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Farmer masz opcję "edytuj post" zacznij jej używać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #30
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Masz co najmniej dwa artykuły kk:

    Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


    Co do SFAŁSZOWANIA książki serwisowej:

    Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.






    No i dla potomnych:




    View Screen Capture

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •