Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 67891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 160

Temat: Ford s-max 20 2010 - Staszów

  1. #136
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    3000 zadatek + kara 3000 = 6000zł

  2. #137
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maryush Zobacz post
    Remek, przecież napisał o zadatku i kwocie równoważnej zadatkowi tytułem kary, czyli razem 3000zł..
    Anderbar dobrze prawi - w oficjalnym piśmie trzeba pisać formalnie.
    3000 zadatek + kara 3000 = 6000zł

  3. #138
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -R-Farmer- ..."kara" to slang ..... przeczytaj poniżej ;

    Zadatek

    Jeśli umowa, na rzecz której potencjalny kupujący (np. umowa zakupu samochodu) nie zostanie zrealizowana, to Kodeks cywilny w art. 394 określa precyzyjnie dalsze losy zadatku. Skutki dania zadatku są następujące:

    W razie niewykonania umowy przez jedną ze stron z jej winy, druga może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i:
    jeśli umowy nie wykonał ten, który zadatek dał – nie może żądać jego zwrotu;
    jeśli umowy nie wykonał ten, który zadatek otrzymał – obowiązany jest zwrócić zadatek w podwójnej wysokości (jeśli otrzymał 300 zł – to 600 zł) – art. 394 § 1 Kodeksu cywilnego.
    Jeśli niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które odpowiedzialność ponoszą obie strony – zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada (art. 394 § 3).
    Jeśli umowa dojdzie do skutku, to dany zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała, a jeżeli zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi (art. 394 § 2).
    Jeśli umowa ulegnie rozwiązaniu (przez obie strony), to zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada (art. 394 § 3).
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #139
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maryush Zobacz post
    Remek, przecież napisał o zadatku i kwocie równoważnej zadatkowi tytułem kary, czyli razem 3000zł..
    Anderbar dobrze prawi - w oficjalnym piśmie trzeba pisać formalnie.
    Przepraszam. Po prostu na szybkiego na zajęciach przeczytałem i fotka/skan pisma trochę są jasne.

  5. #140
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście mój błąd, miałem na myśli 6000zł

  6. #141
    noto2
    Gość

    Domyślnie

    Kiedy będa kolejne odcinki?

  7. #142
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    -R-Farmer- ...no ja Cię proszę co to znaczy "przekręcony licznik" ( jako powód) w oficjalnym piśmie .
    Moim zdaniem powinno brzmieć tak ;
    Powód - świadome wprowadzenie w błąd co do faktycznego przebiegu auta . które zostało mi zaoferowane z rzekomo udokumentowanym przebiegiem 119tys km i taki akceptowałem .
    Po późniejszym sprawdzeniu okazało się iż w/w pojazd już w styczniu 2013r miał na serwisie odnotowany przebieg 173tys km .
    W związku z powyższym nie wnikając jaki jest faktyczny przebieg na dzień dzisiejszy oferowanego przez Was auta czując się oszukany i wprowadzony w błąd odstępuję od zawarcia umowy i żądam ............

    zrób jak chcesz .... ja bym poprawił owe "przekręcenia licznika"
    Oczywiście powołaj się na art. kodeksu karnego:

    Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


    Co do SFAŁSZOWANIA książki serwisowej:

    Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.



    Czyli to co napisał Andrebar - tyle, że ja napisałbym to tak:

    W związku z zadatkowaniem przez mnie auta o numerze VIN... (opisujesz dokładnie auto - marka, model, rocznik itd) o przebiegu 119 tys km (taki jest aktualnie na liczniku i auto z takim stanem licznika było mi prezentowane, ostatecznie zadatkowane) ze względu na ZAFAŁSZOWANĄ historię powyższego auta żądam zwrotu zadatku oraz jego równowartości tytułem kary na podstawie art 394 kc w ciągu 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma bez odrębnego wezwania do zapłaty.

    Jeśli Państwo tego terminu nie dotrzymacie składam wniosek do PROKURATURY wniosek z art. 286 kk oraz 270 kk.

  8. #143
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie wierze. Gdyby to na mnie trafilo, to stuknalbym gościa na te dodatkowe 3 tysiące, zglosil wszystko do prokuratury i skarbówki.

    Skarbowka może sama w sobie sobie nie radzi z walkiem na VAT ale po donosie by mu dupe przetrzepali ze przez tydzień by nie usiadł.

    Nie chodzi o to żeby zrobić to dla pieniędzy, tylko czystej ludzkiej satysfakcji.

  9. #144
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dremp... Moja śp. bardzo mądra babcia powiedziała mi kiedyś bardzo mądrą rzecz...:

    Wnusiu, pamiętaj... Nie życz nikomu źle.
    Nie deptaj dzisiaj po paluchach ludziom, bo te paluchy mogą być przyczepione do DUP, w które to dupy będziesz musiał włazić jutro...

    Nigdy nie wiesz na jakiego chuuja trafisz...

  10. #145
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Co w tym przypadku może skarbówka? Nie powielajcie mitów, tutaj nawet faktura nie była zaniżona, więc US nie ma tu roboty.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #146
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Kris ale co to ma do rzeczy?

    Przeciez to nie Farmer chce kogos wydymać na kase, tylko jego i to w bezczelny sposób, wręcz chamski.

    Ja takim ludziom to jezdze po paluchac walcem a na koniec sypie sola. Nie trawie ******ow i nie mam dla takiego zadnej litości.

    Dante może skarbowka nic suma summarum mu nie zrobi, ale po miesiącu sprawdzania z "uprzejmie donoszę" cos znajda.

    Zawsze znajduja

    Może na tym aucie faktury nie zanizyl, a na reszcie? Skoro robi takie ruchy to pewnie nie jedna się znajdzie.

    Uprzykrzyl bym gnojowi zycie najbardziej jak potrafie.

  12. #147
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jak skarbówka nie ma nic do roboty jak on f v-marże wystawił a auto wykupione z leasingu po donosie już by miała co sprawdzać, a pracownicy US są straszni, naprawdę, tu faktury nie zaniżył bo faktura idzie do banku, auto chyba w kredyt to trochę lipa wystawiać zaniżoną jeśli bank za to płaci, ale dremp ma rację kto wie jak gdzie indziej było.

  13. #148
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Krzyś ....a moja Babcia mówiła - nie czyń nikomu krzywdy ale i sobie nie pozwól w kaszę dmuchać .

    Nadal nie wiemy co Farmer zrobił - jego sprawa - podpowiedzi otrzymał .
    Ja nadal bym nie pisał o jakimś ..."tytułem kary " ... tylko o żądaniu zastosowania się do art.394 par-1 KC - bo to jest równoznaczne ( patrz post nr.138) . .........reszta co napisałeś jest OK .

    Może -Farmer- już wyegzekwował swoje $$ od oferenta....słowa wyegzekwował użyłem nieprzypadkowo - bo pomny słów Babci osobiście nie zaprzątałbym tym dupy US czy Sądu .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #149
    Robert FARMER
    Gość

    Domyślnie

    wokół dupy jeszcze mu nie robie czekam na rostrzygnięcie sprawy, pismo poszło potwierdzenie jest, prawnik był (100 zł zgarną jak w burdelu) musi minąć ustawowe 7 dni.
    Jak gościu nie przeleje to ......... prawnik, sąd, prokuratura i US.
    No i chyba będę musiał wziąć jakiegoś prawnika z okolicy Staszowa bo ode mnie z prawnikiem nie będę jechał bo policzy jak bym z tydzień w burdelu siedział.

  15. #150
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie rozumiem, po co ci prawnik w tak prostej sprawie? Pozew składasz na gotowym formularzu, wpłacasz 5% wartości sporu i czekasz na termin. Prawnik wziął 100zł, a pewnie nie powiedział ci nic ponadto, co już tu przeczytałeś.
    BTW: Koszty zastępstwa procesowego pokrywa strona przegrana...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 67891011 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •