Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Auto na zamówienie z niemiec sprowadzone przez firmę.

  1. #1
    tomek8899
    Gość

    Domyślnie Auto na zamówienie z niemiec sprowadzone przez firmę.

    Witajcie, mam takie oto pytanie, znalazłem w okolicy gdzie mieszkam firmę która na zamówienie sprowadza z Niemiec określony model samochodu z określonych lat z konkretnym silnikiem, kolorem itd. Na początku podpisujemy z nimi umowę (tak wygląda http://dimacars.pl/UserFiles/umowa_wstepna%282%29.pdf ) i wpłacamy im zaliczkę i czekamy. Po sprowadzeniu samochodu możemy go sprawdzić u mechanika i jeżeli jest wszystko ok kupujemy. Na tak kupiony samochód dostajemy fakturę VAT marża. Pozostałe opłaty to już moja sprawa (recykling, rejestracja, akcyza, tłumaczenie dokumentów). I tu rodzi się pytanie - czy nie ma tutaj jakiegoś haczyka z VATem? Audi A4 B6 1.9 TDI sprowadzają w okolicach 20k zł.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wałek z vatem dotyczy aut zazwyczaj 3 max 5 letnich - tak jak kończy się zagraniczny leasing i przeważnie droższych niż okolice 20000zł.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jeżeli auto ma być w dobrym stanie itd. to będzie kosztować nie mniej niż jego odpowiednik w D, sprawdź sam ile takie auto kosztuje np. na mobile.de i będziesz miał jasność co to może być . W tym przypadku nie sądzę żeby był haczyk z VAT
    Pozdrawiam

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Audi A4 B6 1.9 TDI
    zadbane, z przebiegiem do 250 tys km, do 20 tys PLN-> będzie ubogo wyposażone, z początku produkcji. Te auta bdb trzymają cenę w Niemczech

  5. #5
    tomek8899
    Gość

    Domyślnie

    Ceny w DE znam i to mnie właśnie dziwi że auto w PL które ktoś sprowadził (wiadomo chce zarobić) jest tańsze niż w DE. Więc gdzie jest haczyk? Firma do tego daje gwarancje pół roku Zresztą sami przeczytajcie na ich stronie, (link wcześniej, skasować tylko końcówkę) możecie nawet dzwonić do nich i pytać o inne auta w jakiej cenie. Może Wam uda się rozszyfrować o co chodzi. Dodam ze firma ta już działa chyba od 2010 roku, może wcześniej, jednak dopiero teraz przy poszukiwaniu samochodu mnie zainteresowali.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek8899 Zobacz post
    Witajcie, mam takie oto pytanie, znalazłem w okolicy gdzie mieszkam firmę która na zamówienie sprowadza z Niemiec określony model samochodu z określonych lat z konkretnym silnikiem, kolorem itd. Na początku podpisujemy z nimi umowę (tak wygląda http://dimacars.pl/UserFiles/umowa_wstepna%282%29.pdf ) i wpłacamy im zaliczkę i czekamy. Po sprowadzeniu samochodu możemy go sprawdzić u mechanika i jeżeli jest wszystko ok kupujemy. Na tak kupiony samochód dostajemy fakturę VAT marża. Pozostałe opłaty to już moja sprawa (recykling, rejestracja, akcyza, tłumaczenie dokumentów). I tu rodzi się pytanie - czy nie ma tutaj jakiegoś haczyka z VATem? Audi A4 B6 1.9 TDI sprowadzają w okolicach 20k zł.
    Drogi przyjacielu.Takie działanie jest niezgodne z prawem.
    Osoba sprowadzająca auto(na terytorium RP)ma obowiązek ustawowy zgłosić do Urzędu Celnego ten fakt.Ma na to 14 dni od chwili przekroczenia granicy.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Może chodzi o to, że trzeba zwrócić im pieniądze za poniesione opłaty?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek8899 Zobacz post
    Ceny w DE znam i to mnie właśnie dziwi że auto w PL które ktoś sprowadził (wiadomo chce zarobić) jest tańsze niż w DE. Więc gdzie jest haczyk? Firma do tego daje gwarancje pół roku Zresztą sami przeczytajcie na ich stronie, (link wcześniej, skasować tylko końcówkę) możecie nawet dzwonić do nich i pytać o inne auta w jakiej cenie. Może Wam uda się rozszyfrować o co chodzi. Dodam ze firma ta już działa chyba od 2010 roku, może wcześniej, jednak dopiero teraz przy poszukiwaniu samochodu mnie zainteresowali.
    Czyli niby znasz ceny w DE ale brniesz .....pic pewnie ma dwa haczyki - a wszystko polega na tym abyś zawarł umowę (czyli wpłacił określona kwotę $$$) ;
    1- sprowadzą przygotowany pod Ciebie "uzdatniony egzemplarz" - po to termin dostawy w umowie.
    2- odstąpisz od umowy .....dopytaj o konsekwencje.

    Haczyk nr -3 to sam Twój post
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •