Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 78

Temat: Renault Laguna 2.0 dci 2008 - Będzin

  1. #16
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    wrzuć w google " opis mechanizmu *****.twa na vat ", poczytaj i zrób jak uznasz za stosowne
    Pozdrawiam

  2. #17
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dowiedz się na 200% jaka faktura będzie dodana do auta - pełna faktura VAT czy faktura VAT-marża

  3. #18
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    z tego co pamiętam fakturę vat marża potrzebowałem jak brałem kredyt w banku na samochód,

    poczytam dzisiaj wieczorem, dzięki wielkie

  4. #19
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    tylko wersje GT bierzesz pod uwagę?

  5. #20
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiesz.
    Spytaj się jaką fakturę dostaniesz do auta - czy VAT-marżę czy pełną VATowską 23%.
    Jak VAT-marżę - ryzyko (a wręcz pewność) wałka na VAT.
    Oczywiście zapytaj się na jaką kwotę ta faktura będzie wystawiona - bo to następna bajka

  6. #21
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    tylko wersje GT bierzesz pod uwagę?
    nie tylko GT, może być 150km ale żeby był wypas, czyli ksenony, czujniki, może być 4control ale nie koniecznie

    [ już dość mi przeszkadza brak manipulatora nawigacji w tej o której piszę :-) ]
    Ostatnio edytowane przez Mordoos ; 17-02-14 o 17:31 Powód: dopisek [...]

  7. #22
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jest parę szt. na mobile.de, jednak trzeba jechać kawałek ...
    Pozdrawiam

  8. #23
    czeczen23
    Gość

    Domyślnie

    Jak gościu szuka auta dla siebie, to niech lepiej szuka auta w kraju a nie na mobile. W Polsce może się przejechać, sprawdzić na stacji diagnostycznej, a w Niemczech nie ma takiej możliwości. To ze jest z Holandii a papiery ma z Niemiec to na pewno chodzi o zwrot podatku , bo inaczej musiałby zostawić zaliczke w Holandii i żeby ja odzyskac musiałby przesłać kopie dowodu rejestracyjnego auta zarejestrowanego w kraju, a wiadomo ze ludzie nie chętnie daja xero. Najwazniejsze żeby przebieg wpisal na fakturze i żeby faktura była na pelna wartość. To ze jest faktura VAT marza to się nie martw, bo jak kupujesz prywatnie to nie musisz mieć obaw. Najwazniejsze żeby opłaty były zrobione na sprzedającego. Daj znac jak kupisz.

  9. #24
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Czeczen nie pisz bzdur. Jaka jest roznica miedzy kupnem auta prywatnie czy na firmę, skoro auto jest strzelone na Vacie? I wprowadzone na polski obszar celny na podstawie falszywych dokumentow? A jest duze prawdopodobienstwo moim zdaniem, bo tych swiezutko zarejestrowanych firemek na Ślasku wyplynelo ogrom, praktycznie wszystkie Laguny ktorych dotycza zapytania na forum sa ze Slaska, wszystkie w ladnych opcjach, wszystkie w okazyjnych cenach, zadna na pelnym vacie. Przypadek? Nie sadze.

  10. #25
    czeczen23
    Gość

    Domyślnie

    Wielkopolska samochody po wypadkach, z 3 zrobiony 1. Śląsk teraz "podobno" słynie z wałku na VAT, a reszta Polski ? Kolego, jutro zarestruje firme na "słupa" i wystawie Ci faktury VAT na tyle aut ile będziesz chciał. Jak będziesz myslal ze kazde auto to walek to nigdy nic nie kupisz. A jak chcesz spac spokojnie to kup nowe auto. Ja i moja rodzina kupiła w ciągu 5 lat, 7 aut z vat-marza i jeszcze nikt u mnie nie był, a u Ciebie byli ze skarbówki ze tak piszesz? Polacy już taka maja, chcą mieć bezwypadkowe , mały przebieg, full opcja i najtańszy w Polsce.

  11. #26
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeczen23 Zobacz post
    chcą mieć bezwypadkowe , mały przebieg, full opcja i najtańszy w Polsce.
    zgłaszam się ! ja takie chcę

  12. #27
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Kolego ja sprzedaje jakies 30 razy tyle samochodow rocznie co Twoja rodzina kupiła w ciagu 5 lat. Niemal wszystkie na vat-marżę. Tylko że nie kupuję ich bez podatku za granicą. Rynek znam jak własną kieszen i szacuję że jakieś 3/4 aut w PL które mają max 5 lat i są popularnymi przedmiotami leasingu za granicą jest walniętych na Vacie. Podobnie wierzę że nieprzyjemności związane z ich zakupem dotykają w późniejszym czasie jakieś 5-10 procent ich nieświadomych nabywców, gdyż polskie urzędy skarbowe mają inne rzeczy na celowniku. Co nie znaczy że nalezy polecać takie zakupy.

    Zadaj sobie nieco trudu w przeglądnięciu forum żeby nie zrobić z siebie głupa i najpierw nieco bliżej poznać osoby z którymi podejmujesz polemikę. Znajdź temat w którym rok temu pisałem o pewnej firmie z moich okolic (nie Śląsk jak widzisz) która sprzedawała DZIENNIE kilka świezo sprowadzonych poleasingówek na vat-marżę w rewelacyjnych cenach. Zgodnie z moimi przewidywaniami niegdyś piękny obecnie zarośnięty plac jest do wynajęcia. Nie, firma nigdzie się nie przeniosła, dziwne nie? Taki dochodowy interes i się zwinął.

  13. #28
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja pitole niby ludzie pełnoletni, a maja problemy ze zrozumieniem, ze auta gubią po drodze do polski VAT.

    Niech jeden z drugim zapamiętają:

    Firma krzak kupuje w de w cenie netto (bez VAT, ktory firma krzak ma obowiązek zapłacić w Pl) potem sprzedają na VAT marże w Pl , czy to firmie czy osobie prywatnej.

    VAT jest nadal niezaplacony - czyli auto ma wadę prawna dokładnie podatkowa.

    Ile wy macie lat nascie, ze tak trudno zrozumieć ten mechanizm i prawa ordynacji podatkowej w PL.
    Ostatnio edytowane przez dural ; 17-02-14 o 20:24

  14. #29
    Mordoos
    Gość

    Domyślnie

    no to jak udowadniasz klientom albo inaczej, jak mógłbyś mi udowodnić, że odprowadziłeś podatek za granicą w sensie jak mogę to sprawdzić na podstawie dokumentów, żeby nie wejść w bagno skarbowe?

  15. #30
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Musisz miec ciągłość umów tam jest napisane czy auto kupione w cenie netto/brutto.
    Jeżeli 1wl była firma to była wystawiona faktura vatowska.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •