Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Opony NEXEN / Roadstone - opinie?

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Question Opony NEXEN / Roadstone - opinie?

    Szukam opinii o oponach NEXEN / Roadstone: N9000 lub N6000.

    Mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dość dobre opinie w internetach... ale może ktoś miał z tym styczność i może powiedzieć więcej?

    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Mój tatuś przejechał kilka tysięcy kilometrów na Nexenach swoją Superb. W tym czasie opony sprawowały się ok - nie były głośniejsze niż klekot pompowtrysków i nie narzekał na aquaplaning, czy ogólnie słabą przyczepność. Niestety nie wiemy jak z wytrzymałością i pracą po większym przebiegu, bo poszły do kasacji (razem z całym autem).

  3. #3
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    po przejechaniu na nich okolo 5000 tys mil (uk), opony nie przeszly przegladu. Zamontowane byly w hondzie civic 2006 rok na przedniej osi, glosne, slizgaja sie jak cholera, a na suchym piszcza jak glupie. Dobre dla dziadka co robi 1000km rocznie, choc nie wiem jak beda sie zachowywac po dwoch latach na feldze. Nie polecam, lepiej dolozyc troszke i kupic jakies polskie debice ale jakies inne a miare nisko budzetowe opony.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    pewnie nie będą Ci odpowiadać ale może takie Goodride ? http://www.oponeo.pl/dane-opony/good...-91-h#51900767, jeździłem na Toyo (650 zł/szt)które uległy uszkodzeniu nie z mojej winy, oddając je na reklamację (o dziwo dostałem zwrot gotówki) musiałem na czymś latać, poczytałem opinie i kupiłem. Kupiłem z największym indeksem prędkości. Przejechałem na nich ponad 40 tys.km. nie biją, dobrze trzymają się drogi . Jeżdżę głównie po autostradach i to ze sporymi prędkościami i w cale nie są gorsze od markowych opon. Kupiłem też zimówki tej firmy ale nie zdążyłem za wiele na nich polatać , złamanie nogi unieruchomiło mnie w domu.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mi nie chodzi o oszczędność za wszelką cenę i nic chińskiego raczej nie chcę... głównie chodzi mi o rozmiar 225/45/18... bo przy 225/40 już różnice cenowe są niewielkie.

    @mushroom: Mówisz o N9000 czy N6000? Na ich temat nie znalazłem krytycznych opinii. N6000 był testowany (chyba) przez Auto Świat i był najlepszy przy aquaplaningu, w pozostałych testach był w połowie stawki. Nawet na polskich forach tanie Nexeny są chwalone...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Chińskie nie zawsze musi być złe. Toyo bardzo znana firma , opony mają dobre opinie i jakoś nie bardzo się sprawdziły.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Norzad
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mushroom Zobacz post
    po przejechaniu na nich okolo 5000 tys mil (uk), opony nie przeszly przegladu. Zamontowane byly w hondzie civic 2006 rok na przedniej osi, glosne, slizgaja sie jak cholera, a na suchym piszcza jak glupie. Dobre dla dziadka co robi 1000km rocznie, choc nie wiem jak beda sie zachowywac po dwoch latach na feldze. Nie polecam, lepiej dolozyc troszke i kupic jakies polskie debice ale jakies inne a miare nisko budzetowe opony.
    Dębice powiadasz??? ja takowe założyłem. Passat B6 Kombi letnie mam Continental 215/55 r16 i śmiga idealnie nie rzuca, nie pływa, a po założeniu Dębicy Frigo 2 troszke węższe bo 205/55 r16 samochód dostał na suchej nawierzchni jakiegoś szału. **** pływa jak szalona, i ogólnie jakoś utrzymać tor jazdy na tych oponach ciężko.
    I powiedziałem sobie że już nigdy nie będę oszczędzał na oponach.
    Może do lanosów i asterek tam gdzie mniejsza waga auta to dobre opony ale do większych aut to klapa.
    U znajomego w B5 FL to samo na dębicach...ale już za późno się dowiedziałem.

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @czeslaw555: Czytałem też, że chiński Sailun jest przyzwoity... ale mnie interesują konkretnie NEXENy. Wystarczy, że będą konkurencyjne dla Baruma, Matadora itp. Zgodnie z etykietą, N9000 ma niskie opory toczenia... co też jest jakimś plusem.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    nie zawsze niskie opory toczenia = ciche opony, dobra trakcja i przyczepność, a różnica w spalaniu wychodziła 0.2L, poszukaj w necie opisów, ja osobiście jakiś czas temu przestałem kupować opony z niskimi oporami, z półki premium. Zawsze kupowałem markowe, dobre i polecane opony przez ADAC ( teraz wyszło jak przeprowadza testy ADAC) , czytałem testy itd. i nie zawsze byłem zadowolony z wyboru choć miały być takie wspaniałe. Oczywiście nie wszystkie są złe, żeby nie przesadzić i nie uogólniać ale ja przeszedłem na ryżowe opony tytułem testu i uważam że nie są gorsze (te które używam) od markowych albo ja nie odczuwam różnicy, cholera wie jak jest naprawdę . Jeżdżę po D bardzo szybko i robię rocznie b. dużo km. Ryżówki sprawdziły się w różnych warunkach drogowych i dla mnie są dobre , a jak spojrzeć z pkt. ceny zakupu, jeszcze lepsze. Tańsze nie zawsze oznacza gorsze. Odnoszę wrażenie że koncerny oponiarskie tak samo jak samochodowe każą sobie płacić więcej za znaczek/markę.To jest moja subiektywna ocena opon choć mam do czego porównywać, nikogo nie zmuszam do pójścia w moje ślady, każdy sam wie co chce mieć i sam podejmuje decyzje co kupić. Nexenów nie znam to tak dla jasności.
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 17-02-14 o 06:38 Powód: dopisek
    Pozdrawiam

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja czekam na jakieś sensowne opinie o Bravurisach 3 bo cena jest rewelacyjna

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja jeżdze na bravuriusach 3 od 2 tygodni, przejechałem okolo 2tys km z czego kolo 800 po polsce reszte po niemczech do holandii, w zakretach trzymają sie swietnie, sa cichsze od moich starych opon ktore hałas miały o 2db mniejszy...rant ochrony itp kupiłem 17/50/205. Zobaczymy co dalej.

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    O no proszę ja będę potrzebował za killka miesięcy 17" jak dotąd BB1 jak i BB2 (3 komplety) sprawowały się świetnie, mało jest jakichkolwiek opinii na temat BB3, nawet takich co zmienili w stosunku do 2 bo różnica miedzy 1 a 2 była znaczna na + dla BB2

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Dałem 1300 za komplet opon z montażem, na internecie były po 1120 bez montazu +przesyłka więc sens znikomy, narazie jestem zadowolony.

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Tytan: Bravuris 2 jaj nie urywa... główny atut to cena, chociaż jeździłem kiedyś na 1 wersji, nazywały się chyba jeszcze wtedy Bravura... i nie mogłem narzekać. Ogólnie, to zaczynam się przekonywać, że opony Premium to głównie marketing... na suchym większość poprawnie się zachowuje, dopiero na mokrym widać różnice.

    BTW: Nie chcesz lekko śmiganych Rainsport 2? Ja się przesiadam na 18-stki, więc 17 w całości, albo osobno mam na zbyciu

    A tak wracając do tematu, to dzisiaj będę wiedział czy wejdą mi 225/45/18... bo wtedy NEXEN jest bezkonkurencyjny cenowo... jak będę "skazany" na 40-stki, to jeszcze jakąś alternatywę mam.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pytałem cie w temacie sprzedaży zestawu czy nie chcesz opon sprzedać

    Nic dupy nie urywa w takich cenach ale BB2 są bardzo poprawne ciche i nie piszczą i nigdy nie doświadczeniem pływania w deszczu na nich (odpukać)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •