Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: FORD MONDEO MK4 2.0TDCI 2008 - Tychy

  1. #1
    Gawronik
    Gość

    Domyślnie FORD MONDEO MK4 2.0TDCI 2008 - Tychy

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    FORD
    VIN
    WF0GXXGBBG8B12304
    Model:
    MONDEO MK4
    Silnik
    2.0TDCI
    Rocznik:
    2008
    Miejscowość:
    Tychy
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam,

    Wpadły mi w oko 2 egzemplarze mondeo MK4 - jeden w Tychach (o opinię proszę w tym poście) a drugi w okolicach Gdańska (inny post).
    Może ktoś rzucić okiem na te ogłoszenia? Ew. może jacyś inspektorzy podjęliby się obwąchania auta w realu (jak rozumiem, nie za "Bóg zapłać" ).

    Pozdrawiam.
    Maciej (Gawronik)

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    W listopadzie 2011 roku wg archiwum mojego miał 152 tys km:

    Mondeo Break 2.0TDCi 140pk Titanium Blue
    First use: 21/02/2008
    Chassis n° WF0GXXGBBG8B12304
    Fuel: Gasoil
    Km: 152144 km
    Cylinder contents: 1997
    Hp: 140 hp
    Color: Grey
    License plate: WW5483


    Options:
    1 powered seat
    17 inch alloywheels
    2 Keys
    4 power windows
    5 door
    6 speed manual gearbox
    7 AIRBAGS

    abs
    Alcantara leather upholstery
    Bi-Xenonlights
    BLEUTOOTH
    BREAK
    Central locking
    Cruise control
    Digital A/C
    EUR4
    Heated seats
    Metallic Paint
    Multifunctional steeringwheel
    Navigation with map
    Power steering
    Rainsensor
    Service 145000 OK
    service book present
    Sports upholstery
    Station Wagon

    Damages:
    N/A
    Remarks:

    Interior style: INFINITY BLUE/ALCAN
    Gearbox: 6
    Body type: Wagon
    Fiscal HP: 11

    View Screen Capture

  3. #3
    Gawronik
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Zakładając utrzymanie przebiegów na podobnym poziomie (tj. ok. 50k/rok) w tej chwili miałby ponad 260kkm. W PL - co do zasady - jeździ się trochę mniej, więc podane 226kkm wydaje się być realne. Dla wielu taki przebieg auto dyskwalifikuje - dla mnie oznacza, że silnik się dotarł
    Cóż... Na Śląsk trasą katowicką ode mnie aż tak daleko nie jest i w swej historii już 2 auta z Żor przywiozłem (a nawet je w okolicy serwisowałem, konkretnie w SSerwis w Czernicy). Przed wyjazdem świetnie byłoby, gdyby ktoś bardziej kompetentny (i nie ukrywam, bliżej na miejscu) rzucił okiem na auto. Jest to możliwe?

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Hehehe - ja do Tychów mam jakieś 25 km w jedną stronę
    Tu masz mój wątek: http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/24-Kris75

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    pierwsze mondeo z przebiegiem ponad 200tys

  6. #6
    Gawronik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Hehehe - ja do Tychów mam jakieś 25 km w jedną stronę
    Tu masz mój wątek: http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/24-Kris75
    I pewnie bym skorzystał z pomocy, gdyby nie to, że zacząłem się przyglądać fotkom trochę bardziej krytycznym okiem...
    Na pokazujących prawą stronę samochodu widać, że drzwi pasażera (bądź błotnik, ale stawiam na drzwi) są krzywo spasowane. Nie jestem wojownikiem miernika grubości lakieru i jakieś niezbyt rozległe naprawy mi nie przeszkadzają, ale jeżeli nie udało się poprawnie spasować drzwi, to albo samochód był niechlujnie naprawiony, albo nie dało się go lepiej poskładać I jedno i drugie dobrze nie rokuje... Chyba odpuszczę...

  7. #7
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    nie byłbym pewny tego złego spasowania, może to spowodowane pozycją w jakiej był aparat itp. chyba bez oględzin tego na żywo w tym przypadku trudno to jednoznacznie ocenić
    Pozdrawiam

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeśli mowa o piątym zdjęciu w ogłoszeniu to również nie wyrokowałbym, na drugim pod innym kątem już nie widać tych górek/dolin przy łączeniu z progiem. To trzeba jeśli jesteś zainteresowany po prostu sprawdzić na żywo.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Gawronik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    na drugim pod innym kątem już nie widać tych górek/dolin przy łączeniu z progiem
    No akurat moją "podejrzliwość" wywołało właśnie te zdjęcie (tj. drugie). Gdy je powiększyć, widać słabe spasowanie prawego przedniego błotnika ze zderzakiem oraz z progiem. Tam wygląda tak, jakby błotnik - względem drzwi - był zapadnięty dołem a odstawał górą. Do tego dochodzi zdarta pp felga. Dalej, zdjęcie nr 3: drzwi wydają się odstawać dołem w stosunku do drzwi tylnych, a być "zapadnięte" górą. I zdjęcie nr 5: tu też wygląda tak, jakby drzwi przednie były górą "zapadnięte" i do tego trochę opuszczone. Natomiast względem pp błotnika przerwa między błotnikiem a drzwiami rozszerza się ku górze. IRL może tego wcale nie ma, ale na fotkach tak wygląda.
    IMO autko dostało po skosie w prawy przedni bok, prawdopodobnie jednak bez frontowego uderzenia. Dzięki temu poduszki w desce ocalały (deska na foto wygląda na oryginalną - w jasnym odcieniu jest rzadziej spotykana i jak wymieniają po wystrzale poduch, to zwykle jest wkładana powszechniejsza, czarna; raz nawet widziałem czarną przy bananowych skórach ), ale ciekawe jak z bocznymi w fotelu ew. z kurtynami. Myślę, że nie była to tylko 'obcierka', bo w takim przypadku udałoby się elementy lepiej spasować. Ale to tylko takie moje dywagacje na podstawie fotek - IRL może jest inaczej... Niemniej jednak jakoś przeszła mi ochota na dokładniejsze oględziny...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    nie ma idealnie spasowanych Mondeo Mk4

  11. #11
    lafa
    Gość

    Domyślnie

    I jak tam byl ktos obejrzec ta sztuke czy mam sie wybrac z moim krytycznym okiem :P Jestem wstepnie umowiony na jutro...

  12. #12
    lafa
    Gość

    Domyślnie

    Byłem dzis ogladałem,jezdzilem ,sprawdzilem i kupiłem
    Auto jak na taki przebieg w stanie b dobrym ,bez ubytkow zniszczen przetarc.Co do ogledzin Gawronik pomyliles sie wszystko jest dobrze spasowane ,blotniki drzwi byly dobrze spasowane owszem byl malowany kawalek nadkola prawy tyl ,chyba jakas przecierka, maska przod porysowana podobno i szyba przednia wymieniona od kamienia podobno strzal... reszta oryginal sprawdzone miernikiem.Silnik suchy bez wyciekow ,skrzynia sucha bez wyciekow,układ przeniesienia napedu sprzegło dwumas bez oznak zużycia ,nowe tarcze klocki,rozrzad amortyzatory przod ,tył wszystko w oryginale potwierdzone fakturami z forda z Tych wymieniane przy przebiegu 201.W kompie zero bledow DPF sprawny 461km do wypalenia ,srednia km od cyklu do cyklu wypalania 680km.Dwa dni temu wymienione filtry plus oleum z faktury z forda .Z elementow do roboty tylna wycieraczka drązek plus sworzen lewe kolo.Dane klepniete przez diagnoste na stacji.Mam nadzieje ze bedzie sluzyl ps.Byl jakis chetny na ogledziny/kupno z Pszczyny dzis podobno...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    wymieniona szyba w s-max/mdo mk4 to zaleta- oryginalne po 3latach albo są rozwarstwione na górze, albo zaczyna szwankować podgrzewanie

  14. #14
    lafa
    Gość

    Domyślnie

    Po ogledzinach faktur wychodzi na to ze przez ostatni rok poprzedni wlasciciel zainwestowal w auto okolo 6tys nie liczylem dokladnie ale nawet sprezyny i lozyska amorow sa wymienione ,a po uzupelnieniu zmienierki w bagazniku wrocilem z auta spoliczkowany naglosnieniem fabrycznym to co uslyszalem przed chwila przechodzi ludzkie pojecie ,chyba jestem "za murzynami" z tematem audio w autach :P

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Brawo lafa - widzisz - a miał jechać inny kolega ze mną - ale kolega się rozmyślił
    Mierzyłeś auto czujnikiem?
    Gdzie podłączałeś auto pod komputer?
    Co do audio - mimo wszystko profesjonalne car-audio to brzmi mimo wszystko jeszcze lepiej.
    Ja akurat mam car-audio profi - więc wiem jaka różnica

    Ale nie będę ukrywał - że Ford współpracując z Sony stworzył kapitalny odtwarzacz
    Jak to piszą - enjoy i zostań z nami na dłużej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •