Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: X-type

  1. #1
    rinho
    Gość

    Domyślnie X-type

    Co sądzicie o X-type z lat 2007-2009? Wygląda dostojnie, ale wygląd to nie wszystko.
    Diesel, może ten 2.2? Podobno jest nawet trwały. Ceny wtrysków, dwumasy, nawet turbiny, kóre wstępnie sprawdziłem na allegro nie są jakieś dramatycznie wysokie.
    Z zawieszeniem podobnie.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    na allegro to masz 70% chińskich podrób i gównianych zamienników. 2.2 to powinien być silnik FORDa zatem na pewno potencjalne problemy będą droższa niż przy 2.0d (tak przynajmniej było w Mondeo Mk3 z tymi silnikami)

  3. #3
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    zawsze pozostaje te 30%.
    Silnik 2,0 i 2,2 są z forda, te same co w mondeo mk4. Wyczytałem gdzieś, że ten 2,2 jest jakoby trwalszy, a koszty psujących się szybko elementów są porównywalne do 2,0. I to właśnie mnie zastanawia.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W mondeo mk4 2.0 to silnik PSA (HDI) 2.2 pewnei tez jest od PSA ja odnislem sie do Mondka mk3 bo tam 2.0 TDCI jak i 2.2 TDCI byly fordowskie ale wyglada na to ze te nowe to sa HDIik i w takim wypadku pownien byc OK ja niestety zatrzymalem sie na tych poprzednich

  5. #5
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    Te nowe to są TDCi (zarówno 2.0 jak i 2.2) - DURATORQ czy jakoś tak .

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no tak sie tylko nazywają ale silnik jest oporacowany przez PSA, ford moze tam sie cos udzialał ale to jest to samo co w mazdzie, volvo, fordzie, peugeotcie, citroenie i kuje wie kto jeszcze uzywa tego

  7. #7
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    I jeszcze pozostaje kwestia osprzętu. Bo jeśli jest on specjalny, jaguarowski, to czasem może być drogi.
    Stąd moje pytanie, czego można się po tym samochodzie spodziewać.

    Coś już wiem, na temat blachy - miejsca pod szybami na tylnych drzwiach i tylne słupki - miejsca pierwsze do sprawdzenia bo często wyskakują bąble.

  8. #8
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    I co ciekawe, większość oferowanych np. na allegro autek to modele z silnikami benzynowymi albo 2,0 TDCi. Czy te 2.2 są tak kiepskie, że nikt ich nie ma, czy tez tak dobre, że nikt ich nie sprzedaje.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •