Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Samochód z komornikiem i jeszcze kradziony co zrobic??????

  1. #1
    haker1098
    Gość

    Domyślnie Samochód z komornikiem i jeszcze kradziony co zrobic??????

    Witam!
    Kupiłem samochód dostawczy od handlarza jestem jego trzecim właścicielem po umowach bo auto nie było przerejestrowane, umowa kupna-sprzedaży prowadzę własną działalność gospodarczą, przy zakupie nie było karty pojazdu tylko zaświadzczenie, że sprzedawca nabył pojazd już bez niej, mówił że na takie zaświadzczenie bez problemu przerejestruje auto, ale okazało się inaczej następnego dnia po zakupie gdy byłem w urzędzie komunikacji, dowiedziałem się że na samochodzie jest zastaw komorniczy przez pół roku, zadzwoniłem do sprzedawcy informując go o tym, On sam mówił że nic nie wiedział że jest zajęte przez komornika. A pieniędzy za auto nie odda bo już ich nie ma więc zgłosiłem to na policje informując go od razu o tym. W między czasie dodzwoniłem się do właściciela którego dane były na dowodzie rejestracyjnym, On zaś powiedział, że karta pojazdu jest u niego i że samochód został mu skradziony przez mechanika któremu dał by je naprawił,a on podrobił fakturę i mając dowód rejestracyjny sprzedał handlarzowi od którego ja je kupiłem. Sprawa zagmatwana ale co ciekawe handlarz według prokuratora jest nie winny bo nic o niczym nie wiedział a pieniądze przepadły a nieszczęsne auto oddałem policji. Takie rzeczy tylko w Polsce, ********e chodzą dalej na wolności i są niewinni. Jeśli ktoś mógłby pomóc proszę pisać.

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    pisz pisz pisz ... gdzie, kiedy, skan umowy, VIN wiecej danych

  3. #3
    haker1098
    Gość

    Domyślnie

    w Łańcucie przy drodze krajowej w sierpniu tamtego roku, piszę dopiero tera bo sprawa poilicja zakończyła dochodzenie vin się zgadza sam sprawdzałem i policja razem ze mną

  4. #4
    haker1098
    Gość

    Domyślnie

    samochód wrócił już do prawowitego właściciela, który według mnie też jest podejrzany bo jak się do niego dodzwoniłem to jakoś nie zainteresował sie szybkim odbiorem auta tylko" a niech Pan na razie jeździ, bo mi nie potrzebne na razie" taka jest odpowiedz osoby której skradziono auta śmieszne no nie

  5. #5
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    ''Ale to chyba nie jest ta słynna Polska gościnność, ktoś musi za to beknąć...,,

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Dobry sposób na wyrolowanie klienta i zdobyci kasy na spłacenie długu. Może jakieś media zainteresuj i pan prokurator bardziej zbada sprawę.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  7. #7
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    sproboj sam zlozyc doniesienie odnosnie sfałszowania umowy oraz celowego dzialania na Twoja szkode i dodatkowo zaplac za konsultacje prawnika aby zweryfikowal papiery i mozliwosc pozwu cywilnego

  8. #8
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Na podstawie jakiego dokumentu dokonałeś zakupu od handlarza?

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Auto z wadą prawną, więc kasa powinna być do odzyskania w sądzie... tym bardziej, że kupione od handlarza.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    haker1098
    Gość

    Domyślnie

    handlarz po rozwodzie zameldowany w niemczech mieszka teraz u dzieci, ale w polsce w łańcucie pewnie majątek rozpisany na dzieci, auto kupiłem na umowę kupna sprzedaży ale prywatnie handlarz bez komisu tylko prywatnie sprzedawał, sprawa opisana w gazecie lokalnej pisałem do tvn uwaga ale bez oddzewu policja nie sprawdziła nawet z jakiego komputera została wystawiona faktura podrobiona przez całego mechanika bo była wygenerowana ze strony internetowej, właściciel z długami dla policji nie jest to podejrzane. Mechanik siedzi w więzieniu za podobne fałszerstwa.

  11. #11
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    to troche lipa ;/

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Współczuję,ale braku rozwagi.Jakie auto kupiłeś i za ile?Zastanowiłeś się przez chwilkę przed zakupem, że możesz mieć kłopoty?Kupujesz auto bez karty pojazdu?Na oświadczenie?Ale jakie?Przez kogo wystawione?
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  13. #13
    haker1098
    Gość

    Domyślnie

    teraz to ja juz wiem jak sie kupuje samochód ale Polak mądry po szkodzie, zostaje tylko kwestia odzyskania pieniędzy...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •