Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Inne opel rocznik 2009 za 30000 zł na ON.

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Inne opel rocznik 2009 za 30000 zł na ON.

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    opel
    Budżet na zakup auta:
    30000
    Preferowany rok produkcji:
    2009
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1600-1900
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    -
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    raczej krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Skłaniam się raczej do astry 3 1.7, ponieważ jeździłem jakiś czas nie swoim turbo dieslem, samochód był jak dla mnie niesamowity, super przyspieszenie, elastyczny silnik. Ale przerażają mnie koszty ewentualnych napraw, turbina, koło dwumasowe, sprzęgło i inne. Myślałem o benzynie 1.6 i założenie gazu do niego,tańsze części, jednak jak wyczytałem ten silnik gazu zbytnio nie toleruje. I właśnie mam problem na co się zdecydować. Może ktoś poradzi mi coś na ten temat. Planuje zakup Opla Astry 3 rocznikowo 2008-........ młodszy jak się znajdzie.
    Z góry dziękuję

  2. #2
    Pio
    Gość

    Domyślnie

    A nie lepiej astre z 1.9cdti,to konstrukcja fiata,od 2009 była już astra 4

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Uważasz że 1.9 jest lepszym silnikiem w astrze?

  4. #4
    Pio
    Gość

    Domyślnie

    W niektórych 1.9cdti nie ma turbiny ze zmienną geometrią,są trwałe wtryski boscha,które można regenerować,nie są to duże koszty,dobra kultura pracy.1.7cdti to konstrukcja isuzu,występują w nim drogie wtryski denso,do których naprawy nie ma części zamiennych,przez polityke producenta,ale boscha też chyba były.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    O ile pamiętam to astre III produkowano do 2012 (równolegle z astrą IV), ale ostatnie kilka tylko z dwoma silnikami 1.6 115km -benzyna i 1.7 CDTI 101km
    Który diesel lepszy trudne pytanie -oba dobre do puki nie zaczną się sypać Do 1.9 są tańsze części np kompletne sprzęgło + koło dwumasowe widziałem za około 1500 zł, a do 1.7 około 2500 zł. Z tego co słyszałem to w 1.9 przy ponad 100tys. lubi padać egr, a w 1.7 nie pada, jak coś to wystarczy go przeczyścić. W swojej 1.7 ma przejechane 193 tys. ostatnie kilka miesięcy samochód jest mało jeżdżony, a i tak odpala za pierwszym razem. Niedawno wymieniłem termostat, przy 190 tys. robiłem alternator i kiedyś wymieniałem bendiks w rozruszniku. Nic więcej nie robione, nawet świece jeszcze oryginalne.

    W 1.9 120 nie ma turbiny ze zmienną geometrią, w 150 jest. W astrze III 1.7 są również wtryski bosch, ale już w merivie czy corsie z tym silnikiem są denso.

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    W tym 1.7 w których są boscha? Z tego co czytałem są 90, 100, 101, 125 KM.
    Myślałem też o 1.9, tylko nie wiem właśnie z którym silnikiem wybrać jak coś, rozumiem że optymalny to 120 KM. A taki EGR jeżeli jest do wymiany, to jaki koszt?
    A co do turbin to jak się przedstawia cenowo 1.7 i 1.9?

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Pominąłem chyba 110 KM, chyba taki też był w 1.7. Zapytam przy okazji jak w miarę być pewny że samochód nie był bity. Gdzie sprawdzić go czy w ASO czy w innych stacjach?

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    1.7 są 80, 101(czasem podają 100), 110 i 125, a teraz nawet 130 w IV. Mnie najbardziej interesował 101 bo taki mam, więc wiem, że w tym są wtryski boscha, ale jak pisałem wcześniej w corsie i merivie w identycznym silnku Z17DTH są denso. W 80 na 99% jest również bosch, tymi mocniejszymi nie interesowałem się, jest ich znacznie mniej.
    Niedawno kolega wymieniał EGR w 1.9 120 (vectra c), kupił przez internet chyba za 300 zł podobno oryginał + wymiana 50 albo 100.
    Myślę, że 1.9 120 byłby najtańszy w utrzymaniu.

  9. #9
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tylko może się mylę, ale 1.9 mają wszystkie nikomu nie potrzebny DPF?

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Nikt już nic nie doradzi na ten temat?

  11. #11
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Sebo

    bez obrazy ale temat tych silnikow poruszany byl po milion razy na tym forum, sprobowales czegos poszukac na wlasna reke z racji ze to TY szukasz informacji?

    Co do jednostek 1.9 120 koni a 1.9 150 koni roznia sie iloscia zaworow

    odpowiednio 120 ma ich 8 a 150tka 16

    120 sa mniej awaryjne, w tych silnikach usterkowy jest EGR ktory zaslepia sie blaszkami za piec zyla z ASO fiata, do tego alternator denso przy 120-150 tys lubi sie rozsypac i wlasciwie tyle

    DPF jest tylko w tych egzemplarzach w ktorych na slupku drzwi maja cyferki 05, reszta nie ma, nie jest upierdliwy mozna go wyciac u mnie przy jezdzie po miescie dzialal sprawnie, 1.9cdti maja potencjal na 160-200 koni zaleznie od wersji i tego jak "zdrowy" jest motor

    w 150tkach wystepuje do tego co na gorze tez problem opadania klapek kolektora przez co troche sra olejem, wiec trzeba to zrobic, same jednostki to udane silniki, ja swoim przelatalem 40 tys bez zajakniecia

    wszystko po CHIPie

    jakbym mial wybierac wolalbym 1.9

  12. #12
    norweski
    Gość

    Domyślnie

    W 1.9 150 km jest problem z listwą sterującą klapami wirowymi w kolektorze dolotowym. Gniazda mocujące nie są zbyt trwałe i listwa spada na kolektor. Generalnie z autem nic się nie dzieje, nie wyrzuca żadnych błędów tylko jest zamulony w dolnych granicach obrotów ( do 2-2,5 tys obrotów) i więcej pali. Możliwości naprawy są dwie: wymiana kolektora lub regeneracja (na forum vectry jest magik, który to opanował). EGR nie jest zbyt trwały ale można go usunąć programowo i zaślepić specjalna blaszką.

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za rady. Chyba faktycznie poszukam 1.9 120 KM. Jak uda mi się znaleść interesujący mnie egzemplarz, w odpowiednim dziale popytam jeszcze Was czy warto się nim zainteresować.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •