Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Ogólnie o marce Citroen

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Ogólnie o marce Citroen

    Jak w temacie, jakie macie doświadczenia z Citroenem? Pomagam rodzicom wybrać nowe auto i po wizytach w 8 salonach jestem zauroczony cytrynami W grę wchodzą 4 modele: C3, C3 Picasso, C4 i C Elysse. Obecnie można wyrwać autko z 2014 w cenie 2013, więc cenowo nawet koreańce się chowają. Od 2010 zbieram prasę motoryzacyjną i niestety tam mamy tylko do czynienia z peanami na rzecz aut z grupy VAG... Punto Evo niby buja, a jest dosyć sztywne, natomiast Polo 6R, to niby mega super prowadzące się auto, a rzeczywistość mówi, że na byle nierównościach chlapacze tarły złowieszczo o asfalt...
    Jakie są koszty ekspoatacji cytryny w dłuższym okresie? Jak wyglada sprawa z dieslami? Raczej małe przebiegi- 15 000 km rocznie, ale skoro jest tylko 3000-4000 zł różnicy, to może warto spróbować klekota?

  2. #2
    macieq
    Gość

    Domyślnie

    Mam co prawda starsze C4 z 2006r z silnikiem 2.0 HDI 138KM ale bardzo przyjemnie się jeździ Jeżeli kupujesz nówkę, to nie ma problemów :-) Diesla teoretycznie będzie Ci łatwiej odsprzedać, te z koncernu PSA (Citroen Peugeot) cieszą się dobrą renomą. jeżeli chodzi o paletę silników benzynowych to ostatnimi czasy PSA weszło we współpracę z BMW i ich wspólne dzieło w postaci silników VTi oraz THP powodowało grymasy u nabywców, gdyż miało wady konstrukcyjne związane m.in. z rozrządem. Po 2011r. poprawili wiele rzeczy i podobno już jest lepiej ale lekki smród pozostał (co dziwnego - największe problemy sprawiała ta część silnika, która opracowało BMW...). Wiem, że w salonach Citreona można wyrwać duże rabaty co sprawia, że są one atrakcyjne. Ja polecam C4 lub coś z gamy DS ale to już półka cenowa wyżej :-)

  3. #3
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że jak już kiedyś milito będzie chciał sprzedać tę Cytrynę to moda na diesle dawno przeminie i to benzyny na rynku wtórnym będą bardziej poszukiwane i droższe..

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że już tak jest jak napisał Maryush.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    C4 Vitamin 1.6 Hdi 2014 za 55 tysięcy, to śmieszna cena... Auto na lata, bo za x lat ja wezmę, więc problem odsprzedaży odpada A benzyna 1.6 120 jest tylko tysiąc tańsza, a pali pewnie sporo więcej niż HDI.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    kto powiedział, że 1,6 VTi/THC są bardziej niezawodne niż 1,6 HDI?

  7. #7
    macieq
    Gość

    Domyślnie

    THC chyba masz coś na myśli ;-) Pewnie chodziło o THP

    Nie są to złe silniki ale miały swoje przejścia w wieku dziecięcym, teraz fabryka i mechsy już ogarneli temat

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Nie ma co ulegać stereotypom, ostatnio ktoś na FB przy porównaniu Rapida Spaceback z Golfem VII napisał w przybliżeniu: Przecież to Golf... Nie ma co się upierać na konkretny model czy nowy, czy używany- każdy trzeba zobaczyć na żywo- Wspomniany Rapid nieźle wygląda w gazetach, ale na żywo jest to jedna wielka "bida" za te pieniądze. Póki co więc zakup wstrzymany, szkoda mi się pozbywać Corsy, która dzielnie służy i dobiega do 200 000 km (1.0 Ecotec- niby porażka) A ojczulek nie narzeka na Punciaka, który wygrywa z Polo, które tu wrzucałem po kolizji A co do Citroena- 10/10 wspaniałe saochody, idzie się zakochać!

  9. #9
    macieq
    Gość

    Domyślnie

    @milito: szczególnie linia DS robi wrażenie :-)

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Taak, linia DS jest obłędna!

  11. #11
    darek90
    Gość

    Domyślnie

    Miałem kiedyś cytrynkę, dokładnie model ZX w dieslu, 3 lata temu musiałem ją zezłomować... ale wspomnienia bardzo dobre. Dostęp do części, nie są drogie, a i zawieszenie było na tyle komfortowe, że można było jeździć wiele kilometrów... piękne czasy

  12. #12
    plock67
    Gość

    Domyślnie

    Mam Citroen-a C3 1.4 HDI z 2007 ( salonowy)i jestem z niego bardzo zadowolony.Jedyne co dotychczas zmieniłem to opony ( oprócz oczywiście tradycyjnych przeglądowo płynów i innych części).Przy normalnej jeździe ( z predkościami między 90 km/h a 120 km/h )można zejść do 4.2 l ma 100 km .

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •