Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: czy mozna polegac na badaniu przedsprzedaznym aso czy lepiej korzystac ze specjalizujacych sie firm

  1. #1
    meeky
    Gość

    Domyślnie czy mozna polegac na badaniu przedsprzedaznym aso czy lepiej korzystac ze specjalizujacych sie firm

    Jak w temacie,
    czy sprawdzenie auta w aso wystarczy, czy zlecic lepiej badanie firmie zajmujacej sie inspekcja auta przed zakupem?

  2. #2
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    według mnie najlepiej najpierw polegać na sobie oczywiście ASO sprawdzi Ci to co jest w stanie i w miarę określi stan więc jest to dobra opcja a co do firm zajmujących się takimi inspekcjami jestem jakoś sceptycznie nastawiony, be według mnie walą po najmniejszej lini oporu żeby wyciągnąć kasę stąd inspekcja np za 100,200 lub 300 bo w najtańszej opcji sprawdzą tylko to co napisane a jak będzie coś nie tak obejmującego rzeczy z droższej opcji to nie powiedzą bo przecież nie zapłaciłeś za to ;D oczywiście nie jest to regułą
    oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i na temat każdej firmy powinno się coś w internecie znaleźć i przemyśleć temat na konkretnej firmie

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak - z doświadczenia - jesli zlecisz sprawdzenie do ASO - to NIE PATRZ NA KOSZTY napraw.
    Patrz na ew. usterki które zostały wykryte - poproś o ich wyszczególnienie i potem sam zweryfikuj koszty.
    Bo może się okazać, że spadną o 80%
    Przykładowo - ASO zaleci wymianę klocków, tarcz hamulcowych - za komplet pewnie z robotą policzą coś ok. 3.000 zł.
    A w nieautoryzowanym serwisie za tarcze i klocki zapłacisz pewnie 800 zł, wymiana jakieś 150 zł
    Taka różnica.
    Jeśli chodzi o rzetelność sprawdzenia top zależy od firmy - szukaj opinii o nich, pytaj przed zleceniem itd.
    Poproś o przesłanie przykładowego raportu - zobaczysz co w nim jest i co sprawdzają.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jadac do ASO na inspekcje trzeba mieć nieco pojęcia o mechanice bo to co sie słyszy czasem + te koszta o kteóych napsial Cukier to często nie dochodzi do transakcji po tym jak wyszczególnia liste usterek.

    Raz tym "szpecą" musiałem pokazać jak miernika używac i ze moje auto nie jest całe malowne bez dachu jak stwierdzili...

  5. #5
    meeky
    Gość

    Domyślnie

    tytan, dzieki za odpowiedz, trafiles w sedno, rozchodzi sie o to czy w ASO beda mi w stanie rzetelnie sprawdzic czy auto nie jest bite, a jesli jest (podejrzewam ze spora czesc aut na rynku wtornym w mniejszym lub wiekszym stopniu) to jakie to bylo uszkodzenie, czy tez inspekcja firmy ktora sie tym zajmuje na co dzien nie bedzie bezpieczniejsza? Z drugiej strony, przy pelnej opcji inspekcji widnieje pozycja: wizyta w stacji diagnostycznej, nie spodziewam sie ze prowadza swoja stacje dla kazdej marki wiec a moze udaja sie do ASO? ktos korzystal i wie?
    Informacja o stanie zuzycia tarcz i klockow i opon nie ma dla mnie duzego wplywu na decyzje o zakupie, natomiast slady napraw juz tak

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cukier Zobacz post
    a co do firm zajmujących się takimi inspekcjami jestem jakoś sceptycznie nastawiony, be według mnie walą po najmniejszej lini oporu żeby wyciągnąć kasę stąd inspekcja np za 100,200 lub 300 bo w najtańszej opcji sprawdzą tylko to co napisane a jak będzie coś nie tak obejmującego rzeczy z droższej opcji to nie powiedzą bo przecież nie zapłaciłeś za to
    czyżbyś miał jakieś przykre doświadczenia, czy tylko to teoretyczna ocena ? Jakie to firmy ?jeżeli z doświadczenia piszesz
    Pozdrawiam

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wizyta w stacji diagnostycznej na przeglądzie przedzakupowym to koszt 20-80 PLN, zazwyczaj ok. 50 PLN.
    NIE JEST TO STACJA ASO - to stacja diagnostyczna - taka, do której jeździsz na przeglądy rejestracyjne (okresowe) ze swoim autem i patrzą w jakim stanie są amorki itd.
    Co do tarcz - wbrew pozorom kolego - to ważne
    Oczywiście - nie najważniejsze - ale jak np. okaże się, że auto jest właśnie sprzedawane przed dużym przeglądem - czyli np. - wymiana rozrządu, pasków, coś w zawieszeniu, do tego tarcze + klocki komplet, zmiana oleju i płynów 0 nagle się okaże, że faktura za to to koszt jakieś 4.000 PLN...
    A tego na początku nikt nie brał pod uwagę przecież

  8. #8
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie jak Kris75 napisal ... i druga kwestia ... to co juz pisalem ...

    Gdy masz fakture z ASO to masz

    1. przebieg a potem gdy zakupisz samochod i cos sie stanie to zaden rzeczoznawca z TU nie bedzie stekal ze przebieg krecony (jesli nawet, to zostal juz zalegalizowany w ASO)
    2. masz liste bolaczek z cenami (wg cennika ASO) i masz bardzo dobry argument do negocjacji cenowych jesli nie bedzie to trup

    Oczywscie
    - nie jest to tanie
    - zdarzaja sie niestaranne kontrole
    - moze okazac sie ze jaki pojazd by nie byl to i tak ASO zweryfikuje negatywnie poniewaz w salonie obok maja "przypadkiem" ten model w podobnych pieniadzach

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem wszystko zależy w pierwszej kolejności od ...ludzi. Ich umiejętności i kompetencji. Nie jeden raz spotykałem się z faktem (dyplomatycznie mówiąc) tępoty pracownika ASO. ASO to na dzisiaj przede wszystkim duża rotacja pracowników ( pogoń za pieniądzem ). I tych zza biurka ( tzw doradcy ) i tych z "kanału" ( mechanicy ). Ci pierwsi to w zasadzie teoria nie poparta większą praktyką i zmiany od 3 (okr próbny )do kilku miesięcy. Mechanicy jak trochę okrzepną to zazwyczaj zmieniają barwy klubowe i idą tam gdzie mogą zarobić więcej niż 2,5 - 3,5 (na rękę) ,a na ich miejsce przychodzą nowi bez doświadczenia. W zakresie "specjalistów" blach-lak w ASO jest różnie. Od skrajności po skrajność albo niezła jakość napraw ( i duża fachowość) albo bazowanie na niezależnych podwykonawcach ,więc zdarzyć się może ,że ktoś kto w na terenie ASO wypowiada się n/t zakresu napraw blach-lak nie ma o tym pojęcia.
    W niektórych ASO trzymają się zasady ,żeby kierownik serwisu był w miarę doświadczony i miał rutynę. Pytanie ,czy będzie chciało mu się oderwać od raportowania albo innych rzeczy skoro ma podwładnych ?. Ot życie : ). Zainteresowany sam powinien podjąć decyzję ,a najlepiej samodzielnie dysponować minimum wiedzy tajemnej : )
    Ostatnio edytowane przez moto-rzeczoznawcy ; 12-02-14 o 00:30 Powód: koreka


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Kiedyś usłyszałem taką opinię o ASO, że słowo mechanik dotyczące pracujących tam osób jest nadużyciem. Powinno się używać słowa "wymieniacz"

  11. #11
    meeky
    Gość

    Domyślnie

    Gdyby ktos byl zainteresowany informacja, koniec koncow wybralem sie Citroenem z komisu .......... w .................. do ASO w Katowicach,
    Sprawdzilismy lakier po raz kolejny Panowie z BleBle nie robia z tym problemu, dali mi miernik i mierzylem co i jak dlugo chcialem.
    Mechanik w ASO sprawial wrazenie doswiadczonego, sprawdzil skrzynie, ogladalismy podwozie, podpiecie pod komputer i na dodatkowa prosbe ,
    dodatkowe odsluchanie silnika (wyszedl pasek alternatora). Na koniec dostalem raport z wszystkimi czesciami do wymiany i kosztami naprawy.
    W przypadku tego Citroena wyszly w glownej mierze czesci eksploatacyjne wiec nie byla to bezowocna wizyta i udalo sie autko kupic.
    Koszt wizyty w ASO jest oczywiscie wiekszy niz gdzie indziej, takze polecam najpierw dobrze auto obejrzec w komisie, z osoba niezainteresowana zakupem, ktora bez emocji bedzie takie autko ogladac , sprawdzone na wlasnej skorze
    Wszystkie moje pewniaki legly po 2 minutach ogledzin osoby postronnej, mimo iz bylem niezle przygotowany, jest sporo materialow w sieci jak ogladac auto, polecam dla wytrwalych!
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 25-02-14 o 23:38

  12. #12
    meeky
    Gość

    Domyślnie

    Kris75?? dlaczego wyedytowales do BleBle w Popaprańcowie?
    Lepiej usun jak cos jest dla Ciebie niewygodnie a nie pisz bzdur!!!!

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Po pierwsze - to nie miejsce na REKLAMĘ firmy.
    Po drugie - nie pasowało mi tylko to - więc nie chciałem usuwać całego posta - bop post jest wartościowy.

  14. #14
    meeky
    Gość

    Domyślnie

    nie mialem zamiaru reklamowac ani komisu ani tym bardziej aso tylko opisac jak wygladal proces a tu cenzura jak na Bialorusi.
    Tych zamiennikow nawet nie bede komentowal.
    Mialo byc po prostu autentycznie, bylem tu i tu, sprawdzilem to i tamto.

    Szukajacym zycze sporo cierpliwosci, mnie troche kosztowalo nerwow szukanie auta, a na oto moto tak wszystko prosto wyglada
    Nie wiem czy to nie bedzie jakas forma reklamy, ale jak juz w koncu znalazlem auto i kupilem to sie mega zdziwilem ze musialem czekac w kolejce zeby wyjechac autem z komisu, oby jak najwiecej takich a auto i tak sprawdzic trzeba dokladnie, chocby nawet kupowane od sasiada co nim tylko w Niedziele z garazu wyjezdzal

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    No to dodaj info w odpowiednim dziale kolego.
    I nie wyskakuj mi z Białorusią bo Ci Ukrainę zrobię...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •