Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Mazda 6 GH, Mondeo Mk IV, Avensis T27, Accord VII - benzyna do 45.000

  1. #1
    ZbojMadej
    Gość

    Domyślnie Mazda 6 GH, Mondeo Mk IV, Avensis T27, Accord VII - benzyna do 45.000

    Rodzaj
    Sedan / Kombi
    Preferowana marka
    Toyota,, Mazda, Honda, Ford?
    Budżet na zakup auta:
    ~45K
    Preferowany rok produkcji:
    2008-2009
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb, przy Fordzie ewentualnie diesel
    Planowany roczny przebieg:
    15 tys
    Segment/typ/wielkość auta:
    wielkość zbliżona do Avensis T25
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    - niezawodności, wygody i odpowiedniej liczby kucyków pod maską. Auto będzie eksploatowane przeważnie w mieście, a z racji tego, że mam dwoje małych dzieci muszę też mieć trochę bagażnika. Moim faworytem jest Mazda, ale w tym budżecie będzie chyba nieosiągalna, podobnie jak T27. Ostatnio wpadł mi do głowy Accord VII z ostatniego wypustu, tylko czy Honda nie jest mniejsza w środku i bliżej jej do kompakta? Pozostaje też jeszcze Mondeo i w tym przypadku opcjonalnie może być diesel 2.0. Panowie, Które auto będzie waszym zdaniem najlepsze, a może macie inne propozycje? O Lagunie już czytałem, ale to auto mi nie pasuje.

  2. #2
    Norzad
    Gość

    Domyślnie

    Pieniądze które posiadasz pozwolą zapewne na zakup każdego z tych modeli który tu wymieniłeś, tylko jest zawsze jakieś ale
    Spokojnie Accorda VII znajdziesz , podobnie jak z Mazdą i Fordem. Nieco gorzej sytuacja może wyglądać z Toyotą gdyż model ten jest świeżutki i jeszcze swoje ceny trzyma...fakt kupisz ale najgorzej może być właśnie ze znalezieniem Toyoty
    Gdzieś tam się przewinęło słowo miasto i diesel... Odpuść sobie. Jeżeli faktycznie sporo jazdy będzie po mieście to momentalnie załatwisz ( i tak już nie nowy) DPF Poza tym ogólnie diesel się wolniej nagrzewa i nie lubi krótkich odcinków.
    Co do wielkości to będą one wszystkie zbliżone jeśli chodzi o ilość miejsca w środku. Co do wyglądu to na pewno bym sobie odpuścił Accorda w kombi też w zeszłym roku brałem pod uwagę accorda VII ale nieco starszego i tańszego lecz po bliższym obejrzeniu odechciało mi się ten model w kombi kupować. Nie wiem jak Wam koledzy to się podoba ale tył w kombiaku Hondy jest zmarnowany, i nie pasuje do bardzo ładnej reszty auta

    Generalnie dysponując tą kwotą najbardziej przemawia za mną Mazda w kombi, jednak ich silniki benzynowe są bardzo dobrze dopracowane i ogólnie jako całokształt wypada najlepiej ale to jest tylko moje zdanie.
    Pozdro

  3. #3
    ZbojMadej
    Gość

    Domyślnie

    Kombi Accorda odpada, jak dla mnie wygląda to jak karawan, ale sedan jest już całkiem całkiem, trochę ubogo wyglądający kokpit, ale za to kusi silnik 2.0.

  4. #4
    ZbojMadej
    Gość

    Domyślnie

    Na placu boju pozostałą Mazda o ile wystarczy mi gotówki i Accord VII, może macie jakieś uwagi dotyczące tych modeli??

  5. #5
    Norzad
    Gość

    Domyślnie

    W benzynie nie ma obaw że któryś z tych modeli Cię zawiedzie ...diesle i owszem nie należą do najlepszych i jeśli miałbym mieć jakieś obawy to właśnie nie kupił bym auta w dieslu z w/w modeli

  6. #6
    ZbojMadej
    Gość

    Domyślnie

    Diesle odpadają, tak jak pisałem w dieslu brałem pod uwagę jedynie Mondeo z uwagi na w miarę bezproblemowy DPF, rozważałem też Lagunę III z uwagi na bardzo dobre opinie, wyposażenie i cenę, ale jak wiadomo każdy samochód kiedyś trzeba będzie sprzedać i wtedy może pojawić się problem jeśli chodzi o Lagunę. Słuchajcie, a jak sprawuję się silnik 2.0 benzyna w Renault???

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    2.0 w Lagunie III kiepsko znosi gaz (wypalaja sie gniazda). Do tego silnik taki sobie. Osobiscie jesli chodzi o benzyne to bralbym cos japonskiego lub koreanskiego.
    Pozostaje jeszcze BMW e90 ale to bedzie male i starsze (chociaz duzo lepiej wykonane niz taka Laguna)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    ZbojMadej
    Gość

    Domyślnie

    Gazu nie zamierzam wrzucać, czyli generalnie M6 i Accord będą dobrymi wyborami? Jeśli chodzi o import, to waszym zdaniem mój budżet jest realny??

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •