Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: VW Golf IV do 15 tysięcy

  1. #1
    MAURYCY
    Gość

    Question VW Golf IV do 15 tysięcy

    Witam wszystkich aktywnych forumowiczów.
    Zastanawiam się nad zmianą samochodu, poprzeglądałem wasze forum, widzę że jest dużo konkretnych osób, co sobie cenię, dlatego proszę zacne grono znawców o wyrażenie swojej opinii na temat tych samochodów. Oczywiście jeśli macie jakieś sugestie, to chętnie wysłucham.
    Szukam autka wstępnie do około 15000 zł. Jeżdżę wysłużonym Meganem, szukam czegoś podobnego pod względem gabarytów, może być trochę większe, byleby się zmieściły 2 pary nart (175 cm) po złożeniu tylnego siedzenia. Dzieci póki co nie mam, więc nie musi to być kombi. Ale musi mieć 4/5 drzwi. Zależy mi na oszczędnym silniku (dlatego wolałbym diesla) który nie jest mułowaty jak ten 1.4 w Megance, żeby można było w miarę komfortowo wyprzedzać w razie potrzeby i żeby na autostradzie nie palił 11 litrów przy 130 km/h (a nawet teraz 140 km/h). Myślałem nad Astrą II lub Golfem IV. Może coś jeszcze się kwalifikuje?
    Znalazłem takie ogłoszenia i prosiłbym o fachową ocenę w miarę możliwości ze zdjęć:
    http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-...C16357211.html
    http://allegro.pl/vw-golf-iv-1-9-tdi...398809791.html
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAURYCY Zobacz post
    Jeżdżę wysłużonym Meganem, szukam czegoś podobnego pod względem gabarytów, może być trochę większe,
    Astra II i Golf IV są mniejsze od Megane, a jak widzę nie narzekasz na Renówkę, to lepiej radziłbym pójść w stronę Meganki, np. 1.9dCi.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ten pierwszy to jakiś żart 10 letnie, białe, TDI, z bardzo złachaną kierownicą i bardzo wygniecionym fotelem kierowcy a do tego "przebieg" 130 tys. km i nawet nie potrafił właściwie po polsku napisać że "oryginalny"

    Drugi już prezentuje się lepiej, jest starszy o dwa lata, ma taką w miarę normalną cenę, jest trochę lepiej wyposażony ale stan licznika też nie powinieneś liczyć że pokrywa się z przebiegiem o czym zresztą sprzedający nawet jakoś szczególnie nie zapewnia i w ogłoszeniu mówi o "Stanie Licznika"

    Wybór modelu moim zdaniem jest słuszny chociaż znalezienie dobrego egzemplarza z silnikiem TDI naprawde trudne realnie te samochody mają już zazwyczaj ponad 300 tys.km i z takim przebiegiem można szukać niekombinowanych i często zadbanych egzemplarzy, tylko w Polsce jakoś ich brak bo 99% ma poniżej 200 tys. km Samochód jak i silnik jest trwały, według mnie bardziej od drugiej koncepcji czyli Astry II z silnikiem DTI, w tej kwocie możesz też poszukać jego większego brata czyli Passata, silniki takie same, ceny w sumie niewiele wyższe a komfort we wnętrza nieporównywalny do Golfa

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak coś większego to polecam Lagunę II. Nie wiem jak w Golfach czy Astrach ale w Lagunie II liftback przewiozłem 2 metrowe lustro Co do nart to niestety w tyle za podłokietnikiem nie posiada klapki do nart Ale można zrobić

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jak byś zadzwonił i zapytał o holenderski numer rejestracyjny tego białego, to może ytrewq jak go poprosisz będzie w stanie powiedzieć jaki naprawdę ma przebieg.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jakoob chyba nie wierzysz że gość mu poda ten numer.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Jakoob: Wystarczy, że skorzysta z tego http://bez-wypadkowe.net/showthread....rejestracyjnym
    i sam pozna przebieg
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •