Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Diagnostyka silnika i elektroniki - Testery diagnost

  1. #1
    euyot
    Gość

    Domyślnie Diagnostyka silnika i elektroniki - Testery diagnost

    Dzień dobry,
    jeśli pomyliłem dział, prosze o reprymende i przekierowanie.
    Mam pytanie:
    czy tego typu urządzenia:
    http://allegro.pl/najnowszy-tester-2...824617444.html
    mają sens? znaczy czy kupowanie ich jest sesnowne.
    Zakładam taki scenariusz:
    Kupuje sobie Saab 9-3. Chciałbym mieć coś co pozwoli mi diagnozować błędy czy to co mi się wyświetla bez konieczności urywania się z roboty płacenia 100 złoty za "podpięcie pod komputer". żeby, nie wiem, kasowało błędy itp.

    czy tego typu urządzenia z allegro mają w ogole sens?

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cóż - fajny gadżet.
    Powiem tyle - jakby to coś miało działać tak jak komputer w serwisie to nikt nie chciałby kupować dedykowanych testerów diagnostycznych do marki.
    Czemu inne komputery kosztują i 7-8 tys zł?
    To jest dobry tester aby faktycznie zgasić przypadkowy błąd silnika. I tylko z silnikiem się połączysz - ale też nawet za bardzo go nie zdiagnozujesz, niestety.

  3. #3
    lion1991
    Gość

    Domyślnie

    Też na początku wychodziłem z takiego założenia, po co mam jechać do diagnosty skasować błąd i dawać mu 50 zł, jak sobie sam mogę kupić kabel za parę groszy na allegro, po wgłębieniu się w temat okazało się, że sprawa nie jest taka prosta i tak jak Kris napisał, sensowne kable do danej marki, kosztują grubo ponad 1000zł.
    Ostatnio edytowane przez lion1991 ; 31-12-13 o 15:33

  4. #4
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    no dajcie spokoj ;-) jesli chcesz wszystko wszystko i weryfikowac cisnienie wtrysku oraz dane z czujnika spalania stukowego w czasie rzeczywistym to faktycznie kilka tysia ale jesli wiecej niz przez kompa pokladowego plus ewentualnie zarzadzanie elementami modulu konfortu to w zaleznosci od marki od 300 do 1k PLN znajdziesz juz interfejsy a potem na fora i szukanie oprogramowania.

  5. #5
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    To zależy. Trzeba się zgłębić zagadnienie jak to jest w Saabach. Ja mam doświadczenie z Alfa Romeo. Po gruntownym przestudiowaniu forów markowych (polskich i zagranicznych) zakupiłem klika lat temu program AlfaDiag (już niewspierany, licencja kosztowała kilkadziesiąt Euro) + kabel VAG KKL (wszystkowiedzący panowie w Viakenie z pobłażliwym uśmiechem mi go sprzedali "bo w Alfie nie zadziała"). Możliwości jakie miał ten soft przekraczały znacząco moją wiedzę i potrzeby - poza standardową diagnostyką OBD2 program odczytywał masę parametrów w czasie rzeczywistym (np. czasy otwarcia wtrysków, parametry adaptacyjne, rysował wykresy sond lambda i inne). Dodatkowo po przeróbce kabla pozwalał łączyć się z airbagami i ABS. Tak że zakup był strzałem w dziesiątkę, bo raz, że proste rzeczy sam za darmo sobie załatwiałem (to było w ogóle śmieszne, jak się zapinałem z lapotopem na parkingu pod blokiem, a że jeszcze łapało mi Wi-Fi z domu, to sobie od razu przeszukiwałem internet ), a dwa, że dużo się nauczyłem. Diagnozowałem nim dwie swoje Alfy 156 i kilka innych modeli należących do kolegów. W autach z CAN sprawa jest już bardziej skomplikowana - potrzebny jest bardziej wypasiony interfejs (KKL już nie daje rady, potrzebny jest np. ELM327, ale jak widać one są teraz już tanie - to jest właśnie ten z linku). No i soft do włoszczyzny się zmienił (teraz na topie jest Multiecuscan).
    Do czego zmierzam - przed zakupem poszperałbym po forach, czym Saabiści diagnozują swoje wozy i poszedłbym tym tropem. Mi w przypadku Alfy, która miała ciężki okres i rzygała błędami jak głupia, udało się zaoszczędzić trochę kasy, zdobyć trochę wiedzy, a przede wszystkim mechanicy nie mogli mi wciskać ciemnoty, bo sam wiedziałem jakie błędy się zarejestrowały. Tak więc polecam zakup, ale po wcześniejszym rozpoznaniu co będzie dla Ciebie dobre.

  6. #6
    euyot
    Gość

    Domyślnie

    najpierw kupie auto potem (w zależności jakie kupie) poszperam, a na koniec kupie kabel itp. bo w sumie ceny urządzeń spadły a np na forum saab widziałem linki do oprogramowania....

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mam ELM micro na BT bardzo przydatne urzadzonko ogarnia wiekszosc aut pod katem bledow z programami na komorce. Bledy odczytuje/ kasuje oraz monitoruje parametry silnika bo do tego to jest stworzone.
    Z sabem dzila tez poprawnie. Wiec polecam ELM ale w wersji na BT w polaczeniu z telefonem.

  8. #8
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Najlepszym interfejsem do twojego w rozsądnych pieniądzach (do 200zł) będzie OP-com (china), sprawdzisz nim wszsytkie błedy oraz bedziesz mógł aktywowac wiekszosc funkji które nie są aktywne, a moga być.

  9. #9
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Mam ELM micro na BT bardzo przydatne urzadzonko ogarnia wiekszosc aut pod katem bledow z programami na komorce. Bledy odczytuje/ kasuje oraz monitoruje parametry silnika bo do tego to jest stworzone.
    Z sabem dzila tez poprawnie. Wiec polecam ELM ale w wersji na BT w polaczeniu z telefonem.
    Tez bawiłem się jeszcze w Mercu ale wcześniej wielki boj o oryginalnego ELM'a ponieważ te najtańsze trefne często bywały ... pozatym ten sposób komunikacji został stworzony raczej dla jednokierunkowego trybu RO a nie modyfikacji ustawień.
    tutaj podpowiem, że warto faktycznie poczytać forum ale i spoty odwiedzać ponieważ pasjonaci zazwyczaj maja przy sobie i można na żywo przetestować

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tak to jest tylko diagnostyka do odczytania błędów i parametrów pojazdu i sprawdza się do tego celu znakomicie, Jak ktoś chce sie bawić bardziej kupuje dedykowany zwykle chiński zamiennik lub jakiś droższy uniwersalny interfejs

  11. #11
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    mój kolega fan marki Saab używa coś takiego https://www.google.pl/search?q=CDP+%...%3B2144%3B1424

    aukcja allegro http://allegro.pl/new-cdp-pro-3w1-20...820440346.html

    sprawdza się też w innych autach, wiele można nim zdziałać
    Pozdrawiam

  12. #12
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    no i temat podsumowany :-)

  13. #13
    euyot
    Gość

    Domyślnie

    bardzo "ładne" - i jak znam życie szukanie "czegoś tańszego" mija się z celem? :P

  14. #14
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    to urządzenie obsługuje wiele aut w tym dostawcze i ciężarowe, jak kupisz u kogoś kto daje gwarancje i aktualizację oprogramowania to wiele lat Ci posłuży.
    Pozdrawiam

  15. #15
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    +1 tak jak czeslaw555 napisal ... uniwersalne sa bardzo uniwersalne ale dedykowane daja to co chcesz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •