Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Citroen C5 Exclusive Diesel

  1. #1
    bojler41
    Gość

    Domyślnie Citroen C5 Exclusive Diesel

    Witam

    Chciałbym poprosić o wstępną ocene samochodu z poniższego linka
    http://otomoto.pl/citroen-c5-exclusi...C15742499.html
    Wygląda nieźle, z opisu jest też super, ale pytanie do Was, czy macie już może "doświadczenia" z tym egzemplarzem.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Zastanawiam się gdzie on ma spryskiwacze reflektorów ?

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dred poniżej lamp takie prostokąty w zderzaku nad listwą

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Tak wiem ale pierwsza myśl to że to są tylko zaślepki ale po głębszej analizie widać że są. Za szybko napisałem posta

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Plus dla właściciela, że nie obiecuje bezwypadkowości, niemniej coś się działo z lewym tyłem, najlepiej zadzwoń i wypytaj sprzedającego. Druga sprawa to taka, że 2.0hdi miały 136KM, ze 138KM nigdy się nie spotkałem ani nie słyszałem, choć to w sumie niezbyt istotne.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    money
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak po citroenie c5 jak wsiądziesz w VW,Audi itp. to dopiero zobaczysz co znaczy słowo "przepaść"
    C5- bardzo bardzo bardzo wygodne fotele,zawieszenie to poprostu bajka - naprawa zawieszenia hydropneumatycznego nie przekracza 2000 zł za cały komplet z robocizną !!!!!
    Silnik 2.0 HDI jest dosyć dynamiczny,bardzo oszczedny,lecz nie zbyt cichy porównując z np: DCI Renault. W porównaniu z TDI to chodzi jak benzyna
    Lubią padac koła dwumasowe i to już przy nie dużych przebiegach.
    Z usterek elektrycznych centralny zespół UCH (BSI) czasami lubi poszalec i np: zablokuje działanie klimatyzacji,czy poziomowanie świateł,ale to wszystko jest proste w naprawie wystarczy dość dobry warsztat z podstawowym komputerem typu: CDIF (nie musi być koniecznie oryginalny komputer do PSA).
    Części są naprawde tanie,a auto nie zbyt skomplikowane w budowie,więc żaden mechanik nie powinien miec większych problemów z naprawą.

    Osobiście polecam ten samochód miedzy innymi za komfort podróżowania wygląd i niską cene zakupu za jaką mozna nabyć młody wygodny i dobrze wyposazony samochód.

  7. #7
    bojler41
    Gość

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję Wam za dotychczasowe odpowiedzi.

    Rozmawiałem z właścicielem. Z "ciekawostek" dotyczących tego egzemplarza jest to:
    - ostatnio został lekko puknięty przez jadącego z tyłu (nie wyhamował na światłach) - więc tylny plastikowy zderzak jest nieco naruszony i otarty po prawej stronie, podobno czujnik (jeden) cofania się uszkodził - czy takie coś do naprawienia jest kosztowne?
    - (jakiś czas temu) kierujacy wpadł w poślizg na autostradzie, samochód udało się wyprowadzić na prostą ale przerysował prawą stronę o bandę (błotnik przedni, oboje drzwi, błotnik tylny); ze zdjęę na otomoto wygląda, że zrobiono to dobrze (nie widać aby coś takiego miało zdarzenie) - pytanie do Was - czy takie zdarzenie jest poważne i ma znaczenie, czy należy traktować to mniejszy problem? Żona, jak tylko o tym usłyszała, ma zdecydowanie negatywną opinię na ten temat.
    - rok temu zdarzyło się, że został zatankowany benzyną - ale natychmiast znalazł się w ASO i wymieniono co trzeba - czy należy się tym martwić?

    pozdrawiam

  8. #8
    money
    Gość

    Domyślnie

    Czujnik parkowania to niewielki koszt naprawy. Ostatecznie nieoryginalny kosztuje 100 zł na allegro. Kazdy mechanik podłączy go pod oryginalna centralke bez problemu.
    W przypadku przerysowania o ile nie strzeliła kurtyna to nie ma co brac tego pod uwagę,poniewaz były to uszkodzenia powierzchowne i wydaje mi się,że elementy nośne nie były naruszone,więc taka naprawa nie wpływa na dalsza eksploatacje samochodu. Jedynie psychika kupującego jest mniej spokojna (tak jak u żony)
    Podejrzewam,że błotnik przedni był zmieniony bo jest z plastiku,reszta pewnie pomalowana. Jest tylko pytanie czy pomalowana,czy nałozone 5 kg szpachli. Na jazde to wpływać nie będzie,ale jeżeli zostało to źle wykonane to za jakiś czas mogą zacząć wychodzić kwiatki. Po zalaniu benzyną i krótkotrwałej jeździe jedynie wtryski mu się przeczysciły. Nie powinno się nic dziac ani z pompa ani z wtryskami.

    Z tego co mówisz sprzedawca wydaje się być bardzo uczciwy,skoro powiedział nawet o zatankowaniu benzyny. Tego nie da się w żaden sposób sprawdzic przy kupnie,czy auto kiedyś zostało zalane nieodpowiednim paliwem.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •