Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 159, a może 156 2.4 JTD ?

  1. #1
    zdzisiu
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 159, a może 156 2.4 JTD ?

    Pomóżcie kochani

    Szukam kombi o ciekawej stylistyce w budżecie do powiedzmy 43.000PLN, nie starsze jak 2005r.
    Serce od razu zabiło mi w kierunku Alfy Romeo 159 kombi. Mam już sporo kilometrów na koncie, więc chciałem w końcu jakiś mocniejszy samochód o nietuzinkowym wyglądzie.

    No i jest problem, bo Alfy 159 z silnikiem 2400ccm są dużo droższe w porównaniu z silnikami 1900ccm?
    150PS niby też nie jest mało, ale zakochałem się w dźwięku 5 cylindrów, który ma znacznie lepszą kulturę pracy. Do TDI w ogóle bez porównania.

    Po wielu miesiącach poszukiwań zszedłem w końcu nieco na ziemię i zacząłem się rozglądać za innymi modelami. Obejrzałem ze znajomym mechanikiem kilka 156 kombi, które można kupić znacznie taniej bo ładnie wyglądające egzemplarze zaczynają się już od 25.000PLN, czyli zostałby spory zapas na ewentualny zakup ładnych felg lub innych części upiększających.
    Jednak w każdej było jakieś "ale" (zawieszenia skrzypią - można niby kupić za 600zł, ale jak pytałem w salonie, to nagle się okazuje, że tyle to za robociznę chcą, jedna nie odpaliła bo niby akumulator siadł, inna miała budyń zamiast oleju i też głupie tłumaczenie, że to normalne). Nie chcę zaczynać przygody z nowym samochodem od wstawienia go do serwisu.

    Dzisiaj pojechaliśmy obejrzeć takie coś: http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-sw-...C16796781.html

    2 godziny oglądania i 1 godzina jeżdżenia (pojechaliśmy w góry-ale tam pięknie). Ze strony mechanicznej: podwozie niepordzewiałe, silnik i skrzynia wszędzie sucho i czysto, dużo części wymienionych, w garażu leżały stare wahacze, amortyzatory, drążek i dużo dupereli w kartonach. W ogóle ten samochód ma wykafelkowany garaż z grzejnikiem, komputerem i całą półką kosmetyków do każdego tworzywa inna buteleczka. Na rozrząd jest gwarancja i są faktury z salonu z miasta oddalonego 10km. W serwisie kierownik się uśmiechnął i powiedział, że "w tym samochodzie wszystko jest sprawne", ale wiadomo, że to mógł być znajomy.
    Alfa jest od niedawna po chipie i ma 204PS. Czy to bezpieczne dla silnika? Podobno program nie jest wyżyłowany. Samochód jest bardzo szybki. Jeździłem do niedawna 130PS TDI, ale ta alfa rwie do przodu jak głupia nawet na 6 biegu, a średnie spalanie na komputerze pokazało 6,8l/100km.

    Na rogu tylnego zderzaka ma 2cm ryskę. Sprzedający pokazał mi zdjęcie jak ktoś zostawił rok temu ślad parkingowy, a ryska jest pozostałością po spolerowaniu i rzekomo celowo nie malował elementu, żeby lakier był oryginalny.

    Czy wg. Was warto trochę przepłacić za ten egzemplarz?


    A może widzieliście godną uwagi Alfę Romeo 159 do 43 tys. (w razie potrzeby może być do 50.000PLN)? Musi być to mocny diesel, żeby był sens zmiany samochodu.

    Znalazłem jeszcze taką (jutro będę dzwonił):
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4...C15089931.html
    Ale wątpię, że dużo wynegocjuję w stronę mojego budżetu :/


    Co robić?
    A może polecacie coś ciekawszego od Alfy?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    159 jest dużo nowszą konstrukcją, ładniejsze nadwozie, parę bajerów więcej przy wyposażeniu, natomiast w 156 będzie rewelacyjny silnik 2.4JTDm, który do 3litrów nie ma konkurencji Spalanie średnie przy tym silniku to 6-7l/100km, a auto rwie jak szalone (dużo lepiej niż 3.0TDI czy 3litrowego diesla od BMW).
    Ciężko mi doradzić co wybrać, bo i to i to warte uwagi (najlepiej 159 2.4JTD, ale tutaj bez ok 11-12tys € za samo auto nie ma co szukać,a do tego akcyza 18,6% i już się robi ok. min. 55tys zł).
    Na 1.9JTDm 150KM uważaj do 2007r, bo czasami może być problem z klapami wirowymi. 120KM 8v ładnie ciągnie od dołu i można wgrać wirusa na 150KM
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja bym się interesował tą pierwszą. Masz mega dokładny opis i widać, że napisał to miłośnik marki, co nie jest bez znaczenia. Facet słyszał o chłodzeniu turbo, o obciążeniach dwumasy, rozgrzewaniu oleju itp. Żadko trafisz na użytkownika, który o tym wie. Na wszystko są faktury, co pewnie już zweryfikowałeś, byłeś w ASO. Dla pewności możesz skoczyć do Alfy Romeo Wrocław (ADF, ul. Karkonoska), pomacać auto miernikiem. Jeśli będzie wszystko oki to ja bym był na tak.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Także myślałbym nad tą 156... czasami warto dać więcej za na prawdę zadbane autko, poza tym masz już 200KM

    Ta 159 nie jest "bezwypadkowa", więc nie wiem czy jest sens na siłę pchać się w 159...

    @tradelux: Ten 120KM 8V jest już za słaby do Bravo, więc nie chcę myśleć jak to jeździ w Alfie
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 07-01-11 o 12:44
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ta pierwsza wydaje sie naprawde godna uwagi czasem warto przeplacic i miec spokoj.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Także myślałbym nad tą 156... czasami warto dać więcej za na prawdę zadbane autko, poza tym masz już 200KM

    Ta 159 nie jest "bezwypadkowa", więc nie wiem czy jest sens na siłę pchać się w 159...

    @tradelux: Ten 120KM 8V jest już za słaby do Bravo, więc nie chcę myśleć jak to jeździ w Alfie
    Użytkuję czasami 120KM 8v w AR i spisuje się całkiem dobrze. Tak samo w Zafirze i Saabie 9-3
    Może to Bravo jakieś "chore" było?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Bravo było salonową demówką i miałem wrażenie, że stare 1.9TDI 110KM lepiej się zbierało... dlatego mam takie zdanie o tym 120KM 8V.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli już rozważasz Alfę to zwróć uwagę, że ona ma promień zawracania ponad 11 metrów. Przy jeździe - spoko, przy manewrowaniu - dramat.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dramatu nie ma. Wszystko zależy na jakim rozmiarze alufelg stoi auto
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •