Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Proszę o radę i pomoc w zakupie samochodu

  1. #1
    maciej1212
    Gość

    Domyślnie Proszę o radę i pomoc w zakupie samochodu

    Witam.. przypadkowo wpadłem na to forum i jestem pozytywnie zaskoczony kompetencją wypowiedzi ich użytkowników.
    A z drugiej strony przerażony o pułapkach czyhających na osoby,które chciały by zakupić swoje wymarzone auto.
    Ja nie mam żadnego doświadczenia w zakupi autka a chciałbym kupić córce,która zdała prawo jazdy i ma 19 lat
    Suma,którą chciałby wydać to maksymalnie do 16 tysięcy.
    Bardzo podoba nam się astra coupe bertone lub astry hatchback trzydrzwiowej.W grę wchodzi jeszcze focus hatchback również trzy drzwiowy
    Silnik benzyna 1,6 aby nie było szaleństw.
    Co o tym sądzicie i czy jestem w stanie znaleźć coś ciekawego.
    Ewentualnie jestem otwarty na wszelakie propozycje,byle z dobrym silnikiem ....nie chodzi o piorunującą moc.
    Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość pozdrawiam Maciej
    Ostatnio edytowane przez maciej1212 ; 07-01-11 o 22:15

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wszystko jest kwestią gustu, ale w tej cenie polecam zainteresować się Renault Megane II - jest o niebo lepiej wykonana niż Astra i przede wszystkim większe. W porównaniu z Focusem jest nowocześniejsze i bezpieczniejsze (5 gwiazdek EuroNCAP).
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bertone dość rzadkie więc trudno może być znaleźć zadbaną. Może AR 156 (2 klamki ) albo 147? Rocznik powinien być młodszy, nie rdzewieje jak Ford, tyle że silnik TS lubi mieć swoje kaprysy.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    maciej1212
    Gość

    Domyślnie

    Drodzy użytkownicy co myślicie o tej alfie

    http://moto.allegro.pl/piekna-alfa-r...397259303.html


    Ewentualnie może macie na oku coś z tego modelu,jakie są koszty eksplatacji,częsci,co ulega degradacji i jak się sprawuje ten silnik ..pozdrawiam Maciej

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    wrzuć to lepiej do oceny aut z ogłoszenia
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    maciej1212
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedż...

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A ja może nie będę oryginalny ale przy poszukiwaniu kompaktu w tym budżecie rozglądałbym się za VW Golfem IV, lub jednym z jego technicznych bliźniaków czyli Audi A3 lub Seatem Leonem (ten model wychodził tylko jako 5 drzwiowy ale stylistyka jest ciekawa). Technicznie samochody bardzo proste, trwałe, praktycznie nie przejawiają jakiś większych typowych przypadłości . Ze względu na to że są poszukiwane, należy liczyć się że w tej cenie można kupić starszy egzemplarz w stosunku do innych marek, ale za pare lat chcąc się go pozbyć napewno będzie dużo łatwiej ze sprzedażą i odzyskasz zdecydowanie więcej niż za inny model . Do tego 95% kupujących ma już tak zakodowane w głowie że tylko widzi egzemplarze z silnikiem 1.9 TDI więc automatycznie wersje benzynowe bywają tańsze a znalezienie zadbanego egzemplarza, który nie miał trzy razy cofanego licznika , prawdopodobne.

  8. #8
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    przy poszukiwaniu kompaktu w tym budżecie rozglądałbym się za VW Golfem IV, lub jednym z jego technicznych bliźniaków czyli Audi A3 lub Seatem Leonem
    Proponuję, abyś się najpierw przejechał takim Golfem i porównał do Astry. Ja osobiśnie nie przepadam za VW ze względu np. na skrzynie biegów. Moim zdaniem są gorzej zestopniowane niż w Oplach i przełączają biegi bardziej twardo. Różnica na codzień jest wyraźna. Miałem i jedno i drugie.
    Także silniki mniej podpadaja pod gaz - jeśli chciałbyś go założyć. W tej konkurencji Ople jest po prostu lepszy. Ok, był kiedyś w paskach silnik 8v, 1.8 l idealny pod gaz. Ale takiego motoru juz nie znajdziesz we współczesnym samochodzie, a Opel wciąż tłucze swoje 1,6 z pewnymi modyfikacjami, ale jednak nieźle chodzące na gazie.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •