Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Skoda Octavia 1.6 MPI

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Skoda Octavia 1.6 MPI

    Witam!

    Jako, że słabo znam się na samochodach, a jestem (dokładnie jeden z członków rodziny) zainteresowany kupnem jakiegoś, ostatnio wpadła mi w ręce taka oferta: http://moto.allegro.pl/skoda-octavia...394417301.html

    Możecie coś powiedzieć na temat tej marki, tego modelu, tej konkretnej oferty, może trochę powróżyć ze zdjęć, powiedzieć, czy jest sens brać to auto do jakiegoś serwisu, ewentualnie "załatwiać" specjalistę, który będzie w stanie określić faktyczny stan auta, jego przeszłość i inne, polecić, bądź odradzić ten egzemplarz?

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ten egzemplarz według opisu z ogłoszenia został nabyty w polskim salonie Skody i był serwisowany w ASO, więc wybierając się do dowolnego ASO Skody powinna być dostępna jego historia serwisowa, co można napewno zaliczyć na plus Do tego przebieg 188 tys. km jest spory jak na 3 latka (Ponad 60 tys. km rocznie przy silniku benzynowym) więc należy się spodziewać że jest zbliżony do autentycznego ale także tego że samochód był wykorzystywany użytkowo, co oczywiście nie jest jakąś wadą przy regularnym serwisie i tylko jednym użytkowniku . Niestety co jest częstą wadą egzemplarzy pochodzących z polskich salonów, wyposażenie jest stosunkowo ubogie brakuje nawet listew ochronnych na drzwiach, lusterka i klamki nie są lakierowane chociaż w sumie, jeżeli ktoś nie oczekuje fajerwerków, to jest wszystko co potrzeba czyli podstawowa elektryka, klimatyzacja ręczna czy oryginalne radio ale jednak taki egzemplarz z dwustrefowym climatronic, podłokietnikiem centralnym, najlepiej dwukolorowym wnętrzem bardzo zyskuje na wyglądzie.
    Silnik jest prosty, trwały i jeżeli ktoś nie szuka super osiągów a do tego nie jeździ na tyle dużo żeby szukać diesla to będzie dobrym wyborem Sam samochód też nie jest jakoś bardzo skomplikowany i przekombinowany a jego popularność oraz popularność jego bliźniaków, czyli VW Golfa V i Jetta, Seatów Leon, Altea oraz Toledo III, powoduje dobrą dostępność do części zamiennych oraz ułatwia serwisowanie także poza ASO

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Myślę, że można by go bardzo dokładnie sprawdzić.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli nie przeszkadza Ci trochę "zmulony' silnik jak do tego auta to warto sprawdzić, bo wygląda ciekawie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A na co mam patrzeć przy oględzinach auta, bo jutro prawdopodobnie tam pojadę, a nie znam się zbytnio, tak więc proszę o wytłumaczenie jak dla głupka na co zwracać uwagę, co jak sprawdzać, itp.

  6. #6
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź info o "pierwszym i jedynym" właścicielu. Na szybie są dwie nalepki rejestracyjne. Oczywiście może to być efekt, że ktoś zmienił miejsce zamieszkania, ale ja po takiej operacji poświęciłem godzinkę, aby odlepić starą naklejkę z szyby, zanim nalepiłem nową.

    Generalnie przyzwoity wóz roboczy, dużo miejsca w środku. To jest wersja MINT - czyli podstawowa + dołożona elektryka przednich szyb i lusterek.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kopnij się nią do jakiegoś warsztatu niech ją wezmą na kanał i powiedzą czy nie kryje jakichś niespodzianek.
    Takie ogólne rzeczy masz tutaj (nie wszystkie pozycje obligatoryjne ):
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....nach-samochodu

    jest w odpowiedziach link do blogu tylika gdzie też dużo przydatnych rzeczy znajdziesz.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A czy trzeba jakoś wcześniej umawiać się na taką "wizytę"? Bo jakby dzisiaj nie bardzo jest możliwość, a jutro może być za późno trochę na umawianie. I czy ktoś z Wawy lub okolic jest w stanie polecić jakiś warsztat, bo ja nie jestem stamtąd i nie znam żadnego.

  9. #9
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Do ASO musisz się wcześniej umówić. Jeżeli nie masz zaprzyjaźnionego warsztatu, to chyba zostaje ASO - masz, na Jerozolimskich, na ul. Połczyńskiej, na ul. Gruchacza (boczna od Puławskiej - ten jest 24h). Podzwoń, może gdzieś się termin znajdzie. Warsztat nieautoryzowany jest na ul. Syreny - podobno ludzie polecają (nie miałem z nimi doczynienia). Możesz też spróbować umówić się w jakimś niezależnym warsztacie sieciowym (np. Feuvert).

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •