Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Temat: Dat Autohaus info

  1. #1
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie Dat Autohaus info

    Witam
    Ma ktoś może z was informacje na temat tego handlarza??
    http://www.autohus.de/home/
    Chce kupić prywatnie auto w niemczech i tak sie zastanawiam czy warto

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Stary wątek, ale może się przyda.
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....hlight=autohus
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie

    a co myślicie ogólnie o zakupie auta bezposrednio w niemczech??, znam dobrze język niemiecki, bede umiał sie dogadac i wszystko pozałatwiać, jedyne czego sie boje to coś związanego z autem (oględziny) bo w tych sprawach nie mam za bardzo fachowego pojęcia. Mam jedynie nadzieje że tam nie robią ludzi w konia tak jak u nas ( nie mowie o zakupie auta u turka) tylko w jakimś normalnym autohausie ....

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Szukasz - dzwonisz - wypytujesz- targujesz- rezerwujesz- jedziesz- kupujesz .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    W autohus masz ogromny wybor, dostajesz tez skrocony raport o stanie auta na mail przed wyjazdem, obsluga dosc mila, trudno natomiast mowic o kompetentnych informacjach, opieraja sie na tym co maja w raportach a robione sa dosc na "szybko". Ode mnie moge podkreslic imponująca logistykę, codziennie drukowane na nowo cenniki dla kazdej marki dostepnej na placu osobno, stanowiska z netem na miejscu - przegladasz oferte nie wchodząc na plac, na samym placu porządek, sektory z autami ponumerowane, szukając swojego auta łazisz z mapą bo inaczej bedziesz chodzic godzinę. W hali termosy z kawą, mnóstwo rosyjskojęzyczych klientów hurtowych, klimat nieco bazarowy.

    Auta - zwroty z leasingów, w przeróżnym stanie. Jak stoją dwa modele podobne wyposażeniem z tego samego roku i jest różnica 2000 euro ceny między nimi, to nie jest nieuzasadniona, ten tańszy ma sporo mankamentów.

    Minusy - jak wspomniałem niedokladne raporty. Dalej - sztywne ceny, negocjacji nie ma. Koła zimowe - cała hala, ale za dopłatą.

    To wszystko w Bockel. W Bremie byłem ostatnio ze dwa lata temu, ale nieco inna atmosfera, spora częśc oferty w zadaszonym salonie, knajpka, fontanna, mniej Rosjan, Ukrainców i rodaków gdyż marki w większości premium.

  6. #6
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie

    a jak to wyglada przy zakupie samochodu, kupowałeś tam coś? bo z tego co czytałem na niemieckich forach na auto po wyborze trzeba czekac czasami nawet do 2 tyg, dodatkowo auta podobno maja certyfikat sprawdzenia w dekrze, ale jest to sprawdzenie tylko wizualne, a sprawdzenie techniczne kosztuje dodatkowo 800euro.

  7. #7
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nie, zawsze odbierałem od ręki. Czasem w przypadku świeżo przyjętych samochodów nie było jeszcze kompletu dokumentów, ale przychodziły pocztą wraz z rachunkiem. Kupiłem tam kilkadziesiąt samochodów.
    Aha, dużo samochodów z Beneluxu.

    Generalnie jezeli szukasz samochodu mlodego, wartego wiecej jak 10-15 tys euro, to raczej warto sprawdzic oferte dealerow i kupic samochod przy salonie, pozostawiony w rozliczeniu. Przy dobrej znajomosci j.niemieckiego mozna w milej atmosferze kupic auto korzystniej niz w firmach typu Autohus.

  8. #8
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie

    szukam auta maksymalnie do 12000 euro, będe w niemczech na koniec roku to pochodze troche po komisach i dealerach zobacze co i jak, ale czytając niemieckie forum na temat tego autohausu to troche sie załamałem bo widze że niewiele sie to różni od polskich realiów ewentualnie zostaje mi jeszcze zakup od kogoś prywatnego, jest to też jakaś opcja.

  9. #9
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Młode auto od osoby prywatnej to paradoksalnie tez nie jest do konca dobra opcja. Niemieckie realia sa takie, ze jezeli dealer nie byl zainteresowany przyjeciem w rozliczeniu badz odkupem takiego auta, to musialy byc ku temu przeslanki. Prywatne ogloszenia w Niemczech to jakies 10-15 procent calosci, w praktyce malo kto chce sie bawic w sprzedaz.

    Rozmowy na motortalku dot. Autohusu podziel przez dwa, chyba ze masz tzw. niemiecką naturę i przeszkadza Ci odprysk na masce o którym sprzedawca nie powiedział przez telefon. Natomiast jak wspomniałem wyżej, zakup w DAT ma sporo minusów, zresztą oni mają tam dobre 3000 samochodów i kilkunastu sprzedawców, ciężko aby każdy był zadowolony z poziomu obsługi czy rzetelności informacji o aucie. Ja to rozumiem (choć nie pochwalam).

  10. #10
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Ja akurat mam dobre doswiadczenia z odkupowaniem aut z prywatnych rak. Z tego co sie orientuje dealerzy czesto oferuja znacznie zanizona cene za auta w rozliczeniu, i wiele osob dla tych kilku stowek/tysiaca/dwóch decyduje sie samemu pobawic w mobile/scouta. Tak kupilem swoje 3 ostatnie auta, ktore uzywam prywatnie.

  11. #11
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze 2-3 lata temu takze mialem same dobre doswiadczenia z odkupem z prywatnych rak. Kilka wycieczek gdzie np. telefon odbieral mily starszy Pan a na miejsce zajezdzal z piskiem jego sniady pasierb jakos ostatnio zniechecilo mnie do zakupow drozszych aut poza aukcjami.

  12. #12
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie

    Unfaller ale powiedz szczerze z autohausu statystycznie ile aut na 10 jest w takim stanie że kupuje i jadę spokojnie do polski bez żadnego wkładu finansowego

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    tutaj masz moją subiektywną ocenę z pobytu (niejednokrotnym) w tej firmie http://sprowadzanieaut-czeslaw555.bl...-tdci-140.html

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Jeszcze 2-3 lata temu takze mialem same dobre doswiadczenia z odkupem z prywatnych rak. Kilka wycieczek gdzie np. telefon odbieral mily starszy Pan a na miejsce zajezdzal z piskiem jego sniady pasierb jakos ostatnio zniechecilo mnie do zakupow....
    też mam takie spostrzeżenia i wychodzi że coraz trudniej o zakup dobrego auta z prywatnych rąk
    Pozdrawiam

  14. #14
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie Wizyta Dat Autohus

    Witam, jako ze aktualnie jestem z wizyta u mojej rodziny w niemczech a dokladnie w bremem pokusilo mnie zeby wejsc z wizyta do autohus.de, musze powiedziec ze to co zobaczylem na miejscu pozytywnie mnie zaskoczylo, auta ok (przynajmniej wizualnie), jak na auta uzywane wiadomo tu jakas ryska tu Jakis odprysk, przynajmniej nie podrasowane i sztucznie wypicowane, sprzedawcy w mili (przynajmniej dla kogos kto dobrze mowi po niemiecku, (nie wiem jak dla kogos typu, szrajben polen, interesjiren Audi, wiadomo o kogo chodzi...), co do spr "mechanicznego" mozna to zrobic u nich oczywiscie odplatnie, jezeli cos wyjdzie nie Tak mozna u nich naprawic oczywiscie za odpowiednia oplata, albo brac bez naprawy - bez gwarancji.
    gwarancja rok albo dwa oczywiscie odpowiednio dodatkowo platna. Auta nie kupowalem bylem tylko tak zobaczyc na wlasne oczy i popytac bo rozne komentarze czytalem.
    Dolaczam tez kilka zdjec.
    Jezeli ktos ma jakies pytania to do 5.1 jestem na miejscu i moge podjechac zapytac.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez Miskorunio ; 28-12-13 o 19:14

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    prawie jak w salonie mozna wybierac

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •